Zarejestruj / Zaloguj
Złote nici - zabieg implementacji

złote nici

Zabieg polega na wszczepieniu tuż pod skórę właściwą złotych nici, które tworzą stelaż dla wiotczejących mięśni napinając je i wygładzając skórę w miejscach poddanych zabiegowi. Ponadto mogą one wpływać na zmniejszenie dolegliwości związanych z łojotokiem, przebarwieniami, cellulitem, czy też rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Złoto nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, nie utlenia się i nie powoduje odrzucenia.W związku z powyższym zabieg wszycia złotych nici można uznać za całkowicie bezpieczny.
Implantacja złotych nici polecana jest zarówno kobietom jak i mężczyznom chcącym utrzymać młodą twarz, dążących do poprawienia przemijającej z biegiem lat urody ciała i będących najczęściej w wieku 30-40 lat, rzadziej starszych.
 

 

Przebieg zabiegu

Zabieg powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Sposób wykonania wszycia nici musi być precyzyjny, gdyż zbyt głęboka implantacja spowoduje, że oczekiwane zmiany nie będą widoczne. Zbyt płytkie wszycie natomiast grozi pogrubieniem skóry w okolicy implantowanej nici.
Implementacja złotych nici odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Nici o długości 25 cm i grubości 0,1 mm zrobione ze złota najwyższej próby 999,9 (24 karaty) są zakończone specjalną igłą, która ułatwia implantację oraz zapobiega bólowi w trakcie umiejscawiania nici bezpośrednio pod skórą właściwą pacjenta. Tam też lekarz umiejętnie tworzy tzw. siatkę ze złotych nici, która podtrzymuje osłabione mięśnie i zapobiega zwiotczeniu skóry. Lekkie zasinienia mogą utrzymywać się na skórze przez 4-7 dni po zabiegu.
Osoby przed 40 rokiem życia potrzebują około 5 nici do całkowitego odmłodzenia twarzy. Starsze osoby natomiast potrzebują większej ilości nici (zalecane jest wszywanie po dwie nici w każdy policzek), ponieważ ich skóra uległa już znacznemu osłabieniu, tzn. utraciła zdolność do produkcji wystarczającej ilości kolagenu i elastyny. Zabieg przeprowadzony u młodszych osób z kolei (np. po 25 roku życia) daje szybszy efekt końcowy.
Lekarze zalecają unikać dotykania, masowania i przemywania obszaru poddanego zabiegowi przez dobę po wszyciu nici. Ponadto doradzają powstrzymywanie się od kąpieli słonecznych, sauny oraz wizyt u kosmetyczki przez około miesiąc od zabiegu. 

 

Obszary ciała poddawane zabiegowi:
- twarz;
- szyja;
- dekolt;
- dłonie;
- brzuch;
- uda;
- pośladki.

 

Efekty zabiegu

Pierwsze rezultaty pojawiają się po 2-4 tygodniach po zabiegu, ale na ostateczny efekt odmłodzenia skóry trzeba czekać od 3 do 6 miesięcy. Utrzymuje się on około 10 lat. 
Działanie rozpuszczalnej nici chirurgicznej (stanowi ona otoczkę właściwej złotej nici) jest widoczne w pierwszych dwóch miesiącach po zabiegu. Dochodzi wtedy do wzmocnienia układu odpornościowego i do oczyszczenia organizmu z martwych komórek. Włókna kolagenowe i elastynowe odkładają się następnie wokół złotej nici. Zabieg implementacji złotych nici skutecznie powoduje wzrost ilości elastyny w skórze oraz stymuluje w niej produkcję nowych naczyń krwionośnych. W rezultacie skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona.


Tak bardzo oczekiwanymi efektami zabiegu są:
- zniwelowanie procesów starzenia, czyli wygładzenie zmarszczek;
- zmniejszenie fałd skórnych;
- zwiększenie elastyczności skóry;
- poprawa kolorytu skóry;
- normalizacja pracy gruczołów łojowych;
- doprowadzenie do zaniku widocznej siatki naczyń krwionośnych.
Naukowcy dowiedli ponadto, że wokół złota tworzą się młode komórki, które szybciej nasycają się tlenem, dzięki czemu z powodzeniem usunięte zostaje tzw. „zmęczenie z twarzy”. Dodatkowo złoto chroni skórę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego środowiska oraz nadaje jej blask.

 

Skutki uboczne

Do tej pory nie odnotowano żadnych skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekki dyskomfort spowodowany stopniowym zmniejszaniem działania podanego znieczulenia. Skóra zaczyna dobrze wyglądać już po 3-4 dniach od zabiegu. Opuchlizna i zasinienia znikają już po siedmiu dniach.

 

Orientacyjny koszt nici:

1-5 nici:  1 400 zł za nitkę
6-9 nici:  1 300 zł za nitkę
powyżej 9 nici : 1 100 - 1 200 zł za nitkę

 

(Planując zabieg zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (5)

awatar
~krystyna244 napisał:
2017-03-20 11:16:04
marianna22 ile płaciłaś za złote nici w OME Kuźniczki ?
Jak długo trwa zabieg?
I czy jest jakieś znieczulenie przed zabiegiem?

awatar
~marianna22 napisał:
2016-09-12 01:51:43
ja byłam na implantacji w Klinice Kuźniczki w Gdańsku
kapitalny efekt, nieporównywalny do żadnego innego zabiegu

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie