Zarejestruj / Zaloguj
Zimowy zabieg dla stóp

nawilżenie stóp

Zima jest dosyć szczególną porą roku, kiedy skóra człowieka wymaga troskliwej pielęgnacji. Duże amplitudy temperatur oraz przesuszone powietrze znacznie osłabiają skórę. W budynkach powietrze jest ekstremalnie wysuszone przez ogrzewanie oraz klimatyzację.


W wyniku różnic ciśnień, jaka zachodzi pomiędzy powierzchnią skóry a suchym i rozgrzanym powietrzem woda ze skóry bardzo szybko wyparowuje. W związku z powyższym bardzo często skóra zaczyna niebezpiecznie przesuszać się.
Stopy są również narażone na zniszczenie, gdyż pomimo ochrony ich ciepłym obuwiem mogą ulec przemarznięciu. Mroźne powietrze oraz niskie temperatury dosłownie atakują skórę stóp. Dodatkowo, zawód niektórych osób wymusza pracę na zimnym powietrzu właściwie bez ruchu. Takie osoby w sposób szczególny powinny zadbać o skórę stóp, codziennie je pielęgnując maseczkami nawilżającymi, czy też kremami mocno natłuszczającymi.

Jednym z zabiegów zalecanych do poprawy kondycji skóry stóp zimą jest procedura Coffee Spa. Składa się ona z kilku etapów, podczas których skóra stóp i jest wzmacniania. Zabieg rozpoczyna się aromatyczną kąpielą w specjalnym basenie do stóp. Do musującej wody dolewane są ekstrakty roślinne oraz kofeina. Połączenie takich substancji zapewnia wzmożenie przepływu krwi w skórze stóp. Następnie przeprowadzany jest peeling cukrowy, który dokładnie złuszcza zniszczony naskórek. Ponadto, substancja peelingujaca zawiera mieszankę avocado oraz kwasów owocowych, które zapewniają stopom gładkość w dotyku. Ostatnim etapem zabiegu jest masaż relaksacyjny emulsją zawierającą wyciąg z kawy.

Zimowy zabieg na stopy gwarantuje:

- niwelację uczucia pierzchnięcia,
- niwelację uczucia napięcia i swędzenia
- odżywienie skóry stóp,
- nadanie skórze jedwabistej gładkości.

Zabieg zimowy na stopy może być wykonany jako pojedyncza procedura lub jako zabieg poprzedzający wykonanie pedicure.

Orientacyjny koszt zabiegu: 30 – 70 PLN.




Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:



rozwiń listę (+)

Komentarze (10)

awatar
mysia247 napisała:
2014-12-08 21:16:51
Koszt niewielki skoro efekty dobre ;)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-10-04 17:19:23
Koszt zabiegu nie duży może zachęcić i zmobilizować do skorzystania z zabiegu po za domem
Będzie to jakaś odmiana z pożytkiem dla stóp..

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie