Zarejestruj / Zaloguj
Serum do skóry twarzy - więcej niż krem

serum

Chcąc systematycznie dbać o skórę chętnie sięga się po różnego rodzaju preparaty pielęgnujące skórę. Niemniej jednak, w niektórych sytuacjach wskazane jest zintensyfikowane oddziaływanie na skórę. Do takich przypadków można m.in. zaliczyć: -odnowę skóry po zimie; -odnowę skóry po intensywnym opalaniu; -dotlenianie skóry narażonej na działanie klimatyzatorów. Skóra zwłaszcza na twarzy jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak: słońce, wiatr, czy też zanieczyszczenia powietrza.


Skóra sama się domaga intensywniejszej pielęgnacji, gdy pojawiają się na niej nowe zmarszczki, przebarwienia lub zaczyna być bardzo ściągnięta i sucha. Gdy „prośby” skóry o intensywniejszą opiekę są, co raz bardziej wyraźne, to do codziennej pielęgnacji można wprowadzić kosmetyki typu serum. Serum można stosować na noc, na dzień w zależności od potrzeb skóry i indywidualnych odczuć oraz obserwacji poprawy jej kondycji. Należy jednak dokładnie przeczytać ulotkę od zakupionego preparatu, gdyż istnieją bardzo mocne sera, mające bardzo dużą liczbę skondensowanych aktywnych środków i takie preparaty można stosować jedynie przez pewien okres np. przez 6 – 8 tygodni, dwa razy dziennie i później zaprzestać jego stosowania.

Specjalistycznie opracowane sera, mające status kosmoceutyków lub dermokosmetyków mają ogromne stężenie substancji aktywnych (witamin, minerałów oraz innych). Czasami zawierają również kwas hialuronowy, kolagen, czy też delikatne kwasy. Skład serum dywersyfikowany ze względu na rodzaj problemu skórnego i tak można nabyć serum: liftingujące, nawilżające, wyrównujące koloryt skóry oraz przeciwmzarszczkowe.

Konsystencja serum różni się znacznie od kremu. Ma ono formę śliskiego żelu, który bardzo łatwo rozprowadza się po skórze. Preparat wręcz natychmiastowo wchłania się w skórę. Z reguły stosowanie serum jest zalecane w przypadku potrzeby intensywnego nawilżenia i dotlenienia skóry. Zazwyczaj takie stany ekstremalnego wysuszenia naskórka występują po okresie letnim i podczas zimy. Wtedy wato pomyśleć o inwestycji właśnie w serum i stosowanie go przez okres 6-8 tygodni, dwa razy dziennie.
Komentarze (5)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-05-13 08:04:46
Stosuję serum bo czyni cuda skóra jest ożywiona promienna nawilżona gładsza,bardzo pomaga skórze daje ładny koloryt.

awatar
anoli101 napisała:
2011-09-29 13:24:19
A ja mam cere tłusta , używałam ostatnio jakieś serum z avon, niestety zapchał mi cerę - była wizyta u kosmetyczki.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie