Zarejestruj / Zaloguj
Anti-aging receptą na życie?

operacje plastyczne

Anti-Aging to dziedzina wiedzy, którą bardzo ciężko jednoznacznie zdefiniować. Można nią określać wszelkie szeroko rozumiane działania związane profilaktyką przeciwstarzeniową. Dla większości osób profilaktyka ta może kojarzyć się w głównej mierze ze stosowaniem różnego rodzaju doraźnych zabiegów pielęgnacyjnych na ciało i twarz oraz używaniem drogich kosmetyków z substancjami „odmładzającymi”.Okazuje się jednak, że Anti-Aging jest swoistego rodzaju „ruchem myślowym”, który promuje zdrowy, zrównoważony tryb życia prowadzący do przedłużenia zdrowia, a tym samym młodości.

Anti-Aging to przede wszystkim filozofia życia, kierująca się dobrem człowieka i prowadząca do odnalezienia przez niego harmonii psychofizycznej.

Anti-Aging obejmuje badania naukowe poszukujące najnowszych rozwiązań w medycynie, inżynierii genetycznej, psychologii oraz innych dziedzinach nauki celem wypracowania na przedłużenie ogólnie pojętego zdrowia człowieka. Anti-Aging zajmuje się również poszukiwaniem metod leczenia chorób społecznych związanych ze stresem, bezradnością oraz bezsennością. Ta nowa dziedzina nauki koncentruje się na spowalnianiu oraz odwracaniu szkodliwych procesów w organiźmie celem poprawy zdrowia i jakości życia.

Anti-Aging można uważać również za odpowiedź na tzw. pęd do młodości. Dla jednych termin młodość oznacza piękno, dla drugich zdrowie, a jeszcze dla innych niespożyte siły do dalszego działania i życia. Niemniej jednak, pod wyżej wymienionymi definicjami młodości kryje się życie w zgodzie ze sobą, gdyż każdy człowiek inaczej odbiera otaczający świat oraz piękno.

Aging w tłum. na język polski oznacza starzenie się – pod tym terminem można rozumieć szeroko rozumiane procesy zachodzące w ciele ludzkim, które są związane z upływem lat. Starzenie dotyka wszystkich ludzi niezależnie od rasy, wykształcenia etc. Dodając przedrostek „anti” można stworzyć nowe słowo, które oznacza proces odwracający starzenie.

Nowa filozofia Anti-Aging związana jest z osiągnięciem tzw. „optymalnego zdrowia”, a zarazem przedłużenia życia. Anti-Aging zajmuje się kompleksowym dbaniem o sferę psychofizyczną człowieka. Instytuty naukowe zajmujące się tym nowym nurtem w większości uważają, że główne źródła „optymalnego zdrowia” to m.in.:
- styl życia,
- unikanie toksyn,
- ruch fizyczny,
- stosowanie technik relaksacyjnych,
- zdrowe odżywianie,
- używanie antyoksydantów,
- dążenie do wzmocnienia układu odpornościowego,
- inne.

Podsumowując, anti-aging nie ma jednoznacznej definicji. Jest to szerokie pojęcie, które kryje za sobą działania przeciwdziałające osłabianiu organizmu człowieka przez procesy ogólnie nazywane starzeniem. Anti-aging to nietylko dbanie o zewnętrzny wizerunek człowieka. Anti-aging to kompleksowe oddziaływanie na wszystkie sfery życia człowieka, zachęcanie go do aktywnego działania oraz życia w zgodzie z samym sobą. Przyjmuje również zasadę „przede wszystkim należy polubić samego siebie”. Terapie Anti-Aging nie sprowadzają się jedynie do wykonywania drogich zabiegów w salonach SPA. Koncentrują się one również na sferze duchowej człowieka i przede wszystkim chcą całkowicie wyeliminować stany depresji, lęków etc. Specjaliści od Anti-agingu twierdzą, że im dłużej człowiek cieszy się ogólnie pojętym zdrowiem, tym dłużej czuje się młody i na takiego wygląda.

Powyższy artykuł nie obejmuje treścią całej problematyki Anti-Aging’owej. Ma on charakter ogólny i nie porusza wszystkich kwestii związanych z Anti-Aging’iem. W języku polskim często stosowany jest spolszczony zapis anty-aging, w niniejszym artykule zastosowano jednak oryginalny zapis.
Komentarze (1)

awatar
kikrame napisała:
2011-04-05 19:55:25
Zgadzam się z tym w zupełności, wszak stare przysłowie mówi "w zdrowym ciele, zdrowy duch". Zdrowy optymistycznie patrzy na świat. Zdrowy tryb życia to też bycie dobrym dla siebie.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie