Zarejestruj / Zaloguj
Rekonstrukcja paznokcia - kosmetologiczne korekcje zniszczonych grzybicą płytek paznokciowych

rekonstrukcja paznokcia

Grzybica paznokci zmienia płytkę paznokciową, która zaczyna mieć różny kolor od białawego przez żółty do brunatno zielonego przechodzącego nawet do brązowego. Grzybicą zajęty może być jeden paznokieć lub kilka. Często na skutek ataku grzybicy dochodzi do zniekształcenia paznokci. Zaczynają się one wykręcać, zawijać, podwijać lub rosnąć na skos. Niewątpliwie zaawansowana grzybica paznokci bardzo szpeci stopy.Zaatakowane płytki paznokciowe stają się grube, wielowarstwowe, kruche i bardzo łamliwe. Dodatkowo grzybica nie leczona może zaatakować również skórę stóp oraz przejść na stopy innych członków rodziny.

Paznokcie, na które wdarła się grzybica wyglądają bardzo nieestetycznie i sprawiają, że osoba na nią cierpiąca czuje duży dyskomfort zwłaszcza latem, kiedy nosi się odkryte buty.

Leczenie grzybicy jest bardzo długotrwałym procesem i wymaga dużej cierpliwości oraz wytrwałości chorej osoby. W kuracji leczącej grzybicę stosuje się zarówno środki miejscowe, jak i doustne. Dodatkowo terapia zalecona przez lekarza można poddać się pod opiekę specjalistycznego gabinetu pielęgnacji stóp. Może tam być przeprowadzona rekonstrukcja płytki paznokciowej zaatakowanej grzybicą.

Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego grzybicą - przebieg zabiegu

Zabieg polega na aplikacji specjalnej masy na paznokieć, która blokuje dostęp powietrza, sprzyjającego powstawaniu grzybicy. Podczas zabiegu muszą być zachowane wszelkie zasady higieny. Osoba wykonująca zabieg ma założone rękawiczki oraz specjalną maskę.

Podczas zabiegu z paznokci usuwana jest powierzchnia paznokcia zajęta przez grzybicę za pomocą frezarki. Przy użyciu odpowiednich frezów usuwana jest jak największa część płytki paznokciowej. Najczęściej stosowane są frezy ceramiczne w przypadku delikatnych paznokci lub diamentowe w przypadku grubych paznokci.
Po usunięciu zniszczonej płytki rozpoczyna się proces nakładania masy do rekonstrukcji paznokci. Rozprowadzana jest ona po całej powierzchni paznokcia, a następnie gdy lekko przeschnie układany jest na niej kawałek fizeliny. Po przyschnięciu masy wraz z fizeliną nakładana jest kolejna warstwa masy. Całkowity czas schnięcia może trwać ok. 30 minut.
Po uzyskaniu odpowiedniej grubości rekonstruowanych paznokci następuje kształtowanie płytki paznokciowej. Taka obróbka estetyczna wykonywana jest frezarką i wymaga ona bardzo dużych umiejętności od operatora urządzenia. Odtwarzany paznokieć powinien swym wyglądem przypominać naturalny paznokieć.


Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego grzybicą - przebieg zabiegu
Efektem zabiegu jest trwałe odtworzenie paznokcia, który można przycinać, piłować, malować oraz zdobić. Dzięki procedurze można pozbyć się kompleksów i wszelkich zahamowań do noszenia odkrytych butów.


Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego grzybicą - orientacyjny koszt zabiegu
Orientacyjny koszt zabiegu: rekonstrukcja jednego paznokcia 100 – 300 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (1)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-09-22 12:54:11
Bardzo nie przyjemne uczucie mając i widząc taką grzybicę paznokci na co dzień . Lecz ja nie mam tego ,ale gdyby mi się czasami coś takiego przytrafiło to bym nie zwlekała ani chwili
tylko bym się poddała takiej rekonstrukcji paznokci.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie