Zarejestruj / Zaloguj
Laserowe usuwanie rozstępów na piersiach

rozstępy

Bardzo często na piersiach młodych dziewcząt pojawiają się równolegle przebiegające pasma ścieńczałej skóry. Początkowo zmiany te są obrzękowe, lekko nabrzmiałe, następnie przeistaczają się w widoczne białe prążki, czasami przypominają one blizny.

Pojawianie się rozstępów jest z reguły bezobjawowe, w niektórych przypadkach może być połączone z odczuwaniem delikatnego świądu, pieczenia i uczucia naciągania się skóry.Rozstępy, na piersiach i nie tylko, pojawiają się na skutek jednoczesnego działania wielu czynników połączonych z indywidualnymi predyspozycjami. Z reguły powstają na skutek szybkiego przyrostu masy ciała oraz częstych zmian wagi ciała. Piersi u kobiet są najbardziej narażone na przyrosty objętościowe w okresie dojrzewania i później w czasie ciąży. Bardzo często kobiety „budzą się zbyt późno” i zauważają na piersiach trwałe zmiany w postacie blado-białej sieci rozstępów. Niestety, gdy powstałe zmiany na piersiach wejdą w zaawansowany etap rozwoju tzw. fazę zanikową, to wtedy jest je bardzo trudno wyeliminować. W związku z powyższym, w celu ich likwidacji konieczna będzie inwazyjna metoda korekty. Kremy, maści mogą już nie wiele zdziałać przy takich zmianach skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów za pomocą nowoczesnej technologii pixelowej jest prawie bezbolesną metodą niwelowania tych zmian na piersiach. Do bezdyskusyjnych zalet zabiegu należy krótki okres rekonwalescencji, precyzja zabiegu, niezwykła skuteczność oraz relatywnie niska cena. Zabieg laserem pixel’owym powinien być wykonywany w liczbie 4-5 zabiegów, co 2-4 tygodnie, jeśli zamiarem kobiety jest trwała likwidacja rozstępów. Zabieg jest nieinwazyjny, ale może być wykonywany jedynie przez doświadczonego lekarza

Wcześniej laser stosowany był tylko podczas chirurgicznych zabiegów niwelujących rozstępy, gdyż mocna wiązka światła odparowywała skórę do jej warstwy właściwej. W rezultacie na skórze pojawiała się rana, która wciągu 7-14 dni ładnie goiła się. Obecnie dzięki technologii pixelowej okres rekonwalescencji został zminimalizowany do zaledwie paru dni.

Laser pixel jest unowocześnionym laserem Er:YAG’owym. Technologia Pixel polega na zastępowaniu jednej wiązki laserowej zespołem mikro wiązek. Obrazowo ujmując wiązki te wyglądają na skórze, jak kwadratowe pola malutkich punkcików, tak jakby ktoś delikatnie ponakłuwał skórę cienką igiełką. Mikro wiązki kontrolują głębokość penetracji skóry przez laser i działają bardzo równomiernie oraz mało inwazyjnie.

Orientacyjny koszt zabiegu:
Koszt zabiegu laserowego usuwania rozstępów wynosi około 500 – 1000 PLN. Często cena ulega zmianie, jeśli dana osoba decyduje się na kilka serii naświetlania.
Komentarze (2)

awatar
agf napisała:
2011-04-28 15:16:22
Nie wiedziałam, że rozstępy na piersiach są tak popularnym problemem. Ja mam rozstępy po gwałtownym tyciu i chudnięciu w czasie dorastania, ale na udach i "na boczkach". Są już od dawna białe, ale nawet nie tak bardzo widoczne na pierwszy rzut oka. No, chyba, że ktoś się przygląda. Teraz jestem w ciąży i dbam bardzo regularnie o ciało, odpowiednie natłuszczenie skóry. Chyba zacznę się bardziej przykładać do smarowania piersi, bo widzę, że chyba lepiej teraz niż później jakby co...

awatar
justyna1 napisała:
2011-04-26 12:45:39
Powiem szczerze z chęcią poddałabym się takim zabiegom .Moje piersi ozdobione są rozstepami i to wcale nie na skutek ciąży czy karmienia lecz na skutek gwałtownego ich wzrostu.Jak wynika z opisu tego zabiegu jest on skuteczny a ja tak naprawdę chciłabym mieć gladkie i jędrne piesi.Cena również nie jest zatrważajacą tak więc z pewnością się nad nim zastanowie bo przecież warto spełniać swe marzenia.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie