Zarejestruj / Zaloguj
Fraxel laser fraksyjny - ogólna charakterystyka

fraxel

Laser fraksyjny to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej w dermatologii skóry, który łączy najlepsze cechy dotychczas stosowanych laserów. Żaden z dotychczasowych laserów stosowanych w dermatologii estetycznej nie regenerował tak głęboko skóry przy minimalnych objawach ubocznych, które ustępują po kilku dniach. Jest unikalnym urządzeniem do likwidacji głębokich uszkodzeń skóry takich jak zanikowe blizny potrądzikowe i rozstępy oraz zmiany związane ze starzeniem się skóry.Laser fraksyjny emitujący światło o długości 1550 nm, nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry, ale dziurkuje ją tysiącami mikroskopijnych kolumn. Ponieważ skóra wokół tych kolumn jest zdrowa i nienaruszona, to gojenie następuje niezwykle szybko. Powstanie mikroskopijnych uszkodzeń stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek znacznie efektywniej niż przy dotychczas stosowanych laserach. Zabieg może być stosowany na każdą część ciała, gdzie potrzebna jest regeneracja skóry.
   
Podczas zabiegu laser Fraxel wykonuje w skórze tysiące malutkich, lecz głębokich otworków w kształcie stożka, tak zwanych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Zabieg ten eliminuje stare tkanki skórne ze zmianami pigmentowymi. Najważniejsze jest to, że pomimo tak głębokiej ingerencji Fraxel nie narusza pozostałego naskórka. W każdej strefie mikrotermalnej, która jest poddawana intensywnemu działaniu lasera Fraxel, otaczające tkanki pozostają nietknięte i bez żadnych uszkodzeń. Ten „wybiórczy” zabieg pozwala regenerować się skórze znacznie szybciej (niż w działaniu na całą powierzchnię) przy wykorzystaniu naturalnego procesu odbudowywania się, zdrowej i jędrnej tkanki zastępującej niedoskonałości starej skóry.
   
Typowa procedura, w zależności od wskazań i efektów składa się z 3-5 spotkań w odstępach 2-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany, lekarz w porozumieniu z pacjentem może zadecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy zabiegami. Podczas jednego zabiegu laserem fraksyjnym poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kalogenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.
   
Zabieg naświetlania laserem frakcyjnym może zostać przeprowadzony tylko w gabinecie lekarskim. Przed zabiegiem skórę należy dokładnie oczyścić. Następnie nakłada się krem znieczulający, który jest usuwany zwykle po godzinie. W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest zimnym powietrzem, co również wpływa na łagodzenie doznań w trakcie terapii. Zabieg trwa krótko – twarz ok.20 minut, szyja, dekolt, dłonie po ok.10 minut.
   
Po zabiegu, przez godzinę lub dwie, pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu słonecznym. Zaczerwienienie i obrzęk uzależnione są od rodzaju skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Obrzęk ustępuje zwykle po 2-3 dniach. Rumień utrzymuje się około 5-6 dni, co jest stanem normalnym przy głębokiej penetracji skóry. Może wystąpić niewielkie zbrązowienie skóry, szczególne przy usuwaniu przebarwień, które również ustępuje w ciągu kilku do kilkunastu dni. Wiąże się to z procesem usuwania uszkodzonych tkanek. Mogą pojawić się przebarwienia, zwłaszcza w okolicach ust i oczu, w takim przypadku niezbędny jest kontakt z lekarzem.

Często obserwuje się powierzchowne złuszczenie naskórka, co jest efektem procesu jego odnowy, stosowanie preparatów nawilżających maskuje te objawy i poprawia stan skóry. Ochrona przed słońcem jest niezbędnym elementem prawidłowej bezpiecznej terapii. Po zabiegu należy regularnie i często stosować kremy z filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym. Należy używać kremów nawilżających oraz preparatów z wysokim filtrem, co najmniej SPF 30, a przy usuwaniu przebarwień i u osób z ciemną karnacją, najwyższym - SPF 50+. Aplikację kremu należy powtarzać, co najmniej dwa- trzy razy dziennie, w ciągu kilku następnych miesięcy po zabiegu.

Przez miesiąc po zabiegu nie należy używać kremów peelingujących, a przez 48 godzin po zabiegu kremów aktywnych zawierających np. retinol. W czasie, gdy utrzymuje się rumień, należy unikać alkoholu, sauny i intensywnych ćwiczeń. Proces odnowy i regeneracji skóry wymaga czasu, efekty widoczne są od razu po zabiegu – np. rozjaśnienie przebarwień, ale poprawa zmian strukturalnych skóry następuje stopniowo i widocznie rezultaty zauważalne są w ciągu 2-3 miesięcy po zakończonej terapii.

 
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie