Zarejestruj / Zaloguj
Prawidłowy demakijaż twarzy podstawą właściwej pielęgnacji skóry

demakijaż

Demakijaż powinien spełniać nie tylko funkcję oczyszczającą, ale również pielęgnacyjną. Nasz skóra musi oddychać i regenerować się w nocy, aby rano wyglądać świeżo i promieniście.Wszystkie zastosowane kosmetyki powinny być odpowiednie dla rodzaju naszej skóry. Nie używamy mydła, które zmienia odczyn naszej skóry z kwaśnego na zasadowy, jednocześnie podrażniając i wysuszając skórę. Przy demakijażu nie zapominajmy o szyji!


Prawidłowo i starannie przeprowadzony demakijaż składa się z czterech etapów:

Etap I
Demakijaż rozpoczynamy od zmycia cieni na powiekach i tuszu na rzęsach. Możemy to zrobić specjalnymi preparatami do tego przeznaczonymi: olejkiem, mleczkiem, płynem. Pamiętajmy, że źle oczyszczone rzęsy stają się kruche i w rezultacie będą się łamać.

Etap II
Zmywamy podkład, stosując do tego mleczko, specjalny krem do demakijażu, piankę, żel do mycia twarzy lub mydło bez mydła, nie zmieniające odczynu naszej skóry. Następnie, w zależności od zastosowanego preparatu, zmywamy lub przemywamy skórę wodą – najlepiej wodą mineralna lub źródlaną.

Etap III
Po zmyciu całego makijażu, przemywamy skórę tonikiem, który ma za zadnie usunięcie resztek zanieczyszczeń tzw. tonizowanie skóry oraz ściągnięcie porów i wyeliminowanie świecenia się skóry.

Etap IV
Na koniec wklepujemy krem przeznaczony dla naszego rodzaju skóry. Najlepiej jak będą to odpowiednie kremy na poszczególne okolice: twarz, oczy, szyja.

Źle lub niedokładnie zrobiony demakijaż przyczynia się różnych problemów skórnych: zatykają się pory, pojawiają się zaskórniki i wypryski. Skóra traci swój promienny wygląd, staje się szara. Poprawny demakijaż jest podstawą do zrobienia ładniejszego i dłużej trzymającego się makijażu następnego dnia.

Pamiętajmy, że rano przed nałożeniem makijażu powinniśmy ponownie oczyścić twarz.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie