Zarejestruj / Zaloguj
Netra Basti - kąpiel oczu w ghee

Netra Basti

Netra Basti to nawa tajemniczego zabiegu, który dopieszcza skórę wokół oczu i sprawia, że jest ona piękna i gładka. Kąpiel oka połączona jest masażem całej twarzy. Celem procedury jest wykonanie naturalnego, głęboko relaksującego masażu. Głównym zadaniem masażu jest zrelaksowanie mięśni wokół oczu, wygładzenie zmarszczek oraz odżywienie niezwykle wrażliwej skóry wokół oczu.Większość zabiegów kosmetycznych przeprowadzana jest na całej twarzy, aczkolwiek skóra oczu jest omijana. Mikrodermabrazja, peelingi oraz cały szereg innych zabiegów przeprowadzany jest na skórze twarzy z wyłączeniem tej wokół oczu. Netra Basti, czyli kąpiel oczu w ghee (klarownym maśle) jest stworzona dla skóry wokół oczu. Procedura ta głęboko relaksuje usuwa stres oraz napięcie skóry. Istnieje również przekonanie, iż zabieg może być ukojeniem dla osób, które mają częste bóle głowy, zmęczone oczy, czy też cierpią na suchość oka, noszą szkła kontaktowe lub dużo czasu spędzają przed komputerem.

Kąpiel oka w klarownym maśle (ghee) rozpoczyna się nałożeniem na oczy specjalnych zabezpieczeń. Zazwyczaj wokół oczu zawijane są białe, małe ręczniki o zwiększonej chłonności. Twarz wygląda tak, jakby na niej były założone okulary bez szkieł. Zabezpieczenia te tworzą one swoistego rodzaju misy, w które następnie wlewane jest rozpuszczone masło klarowne. W profesjonalnych ośrodkach SPA, w których tradycja ajurwedy jest podtrzymywana zamiast ręczniczków stosowana jest masa - wytwarzana ze zmielonej soczewicy i ziół. Tworzy ona jednolite, plastyczne ciasto, które układa się wokół oczu na kształt okularów. Następnie bardzo powoli wlewany jest w nie tłuszcz, którego strumień delikatnie pieści skórę oczu.

Cała procedura trwa około 60 minut. Sama kąpiel oczu trwa 20 minut, następnie przeprowadzany jest masaż twarzy.

Ghee, czyli klarowne masło wytwarzane jest według pradawnej receptury, którą wynaleziono 4 tysiące lat temu w Indiach. Tłuszcz poddany takiej procedurze nie jełczeje, nie przypala się nawet w bardzo wysokiej temperaturze i nie podnosi cholesterolu we krwi. Masło to ma bursztynowo – złotą barwę i przyjemną lekko orzechową woń.

Zabieg Netra Basti zalecany jest do przeprowadzania celem:
- niwelacji cieni pod oczami,
- likwidacji worków pod oczami,
- wygładzenia zmarszczek wokół oczu,
- wzmocnienia brwi oraz rzęs.

Orientacyjny koszt zabiegu: 100 – 200 PLN.
Komentarze (5)

awatar
~ghee-maniak napisał:
2015-08-19 12:27:08
Jest ciekawa alternatywa dla zabiegu na oczy :)
Ja używam masła ghee z "Palce Lizać" http://palcelizac.co , a do tego okularki do pływania w basenie, ciepłe ghee wlewam do okularków i nakładam na oczy, leże na plecach i ćwiczę oczy robiąc okrążenia w lewo, w prawo, do góry, w dół, dookoła, zamykam, szeroko otwieram i tak przez ok 20min - wspaniały zabieg oczyszczający, odżywczy i odprężający.

awatar
ROZZEN napisała:
2013-03-24 12:27:46
Zabieg mnie zainteresował,ponieważ oczy na co dzień to są bardzo pracowite wykonują zajęcia które mogą ich zmęczyć,w trosce o ich zdrowie wykonuję odpowiednie ćwiczenia odprężające.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie