Zarejestruj / Zaloguj
Teosyal - efekt liftingu bez skalpela

teosyal

Teosyal jest wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego w różnych stężeniach, pochodzenia niezwięrzęcego. W skład wypełniacza wchodzą usieciowany kwas hialuronowy i bufor fosforanowy pH 7,3. Preparat jest przeźroczystym, apirogennym, sterylnym, usieciowanym żelem. Substancja jest dystrybuowana do gabinetów lekarskich w jednorazowych strzykawko – aplikaturach. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo i higienę zabiegu.


Teosyal® - przebieg zabiegu
Zabieg rozpoczyna się dokładnym zdezynfekowaniem całej twarzy. Preparat jest wstrzykiwany przez lekarza, bezpośrednio w miejsca, gdzie tkanka wiotczeje. Substancja trafia, dzięki cienkiej igle, do środkowej warstwy skóry właściwej, dokładnie w miejsce, które chcemy skorygować. Przy tego rodzaju zabiegu niezwykle ważna jest precyzja lekarza ostrzykującego skórę. Igła nie powinna być wsunięta ani zbyt głęboko, ani zbyt płytko. Po wstrzyknięciu preparatu lekarz dokładnie masuje obszar poddawany zabiegowi, żeby równomiernie rozprowadzić preparat. Teosyal skutecznie wypełnia zmarszczki, ale ulega rozpadowi biologicznemu i powoli się wchłania. Okres działania preparatu zamyka się w czasie od 6 – 12 miesięcy.

 

Teosyal® - efekty zabiegu
W celu osiągnięcia zamierzonych efektów zazwyczaj wystarcza wykonanie pojedynczego zabiegu. Niemniej jednak czasami niezbędne pozostaje przeprowadzenia kolejnego zabiegu. Wskazane jest również okresowe dopełnianie zmarszczek, w celu podtrzymania efektów.
Teosyal bardzo głęboko nawilża skórę, dzięki swojej nieusieciowanej postaci. Żele tego typu mogą pochłonąć wodę objętościowo 1 000 przerastającą ich własną masę. Pierwsze efekty zabiegu są zauważalne natychmiastowo, gdyż od razu widać napięcie na skórze.
Ogólnie ujmując Teosyal wpływa na:
- zwiększenie objętości tkanki skórnej,
- wypełnienie zmarszczek,
- poprawę kolorytu skóry twarzy,
- naprężenie skóry,
- jędrność skóry
- elastyczność skóry,
- napięcie mięśni,
- poprawę konturu twarzy.

 

Teosyal® - szeroka gama produktów dostosowana do potrzeb pacjenta/ki
Teosyal dostępny jest w kilku formach, odpowiedni dobór preparatu zależy od potrzeb pacjenta/ki. Nie można stosować niewłaściwej odmiany substancji, gdyż nie przyniesie ona pożądanych efektów.
TEOSYAL® Meso – bardzo lekka odmiana preparatu, wykorzystywana do mezoterapii. Zawiera on nieusieciowany kwas hialurownowy. Stężenie kwasu do zaledwie 15 mg. Preparat jest używany do nawilżania skóry, zabiegów odmładzających.
TEOSYAL® First Lines – delikatna odmiana preparatu do pierwszych zmarszczek na twarzy m. in. „kurzych łapek”. Preparat posiada 20 miligramowe stężenie usieciowanego kwasu hialuronowego
TEOSYAL® Touch Up – średnio mocna odmiana preparatu z silnie usieciowanym kwasem hialuronowym o stężeniu 25 mg. Jest stosowany do średnich zmarszczek na całej twarzy.
TEOSYAL®Global Action - średnio mocna odmiana preparatu z silnie usieciowanym kwasem hialuronowym o stężeniu 25 mg. Jest stosowany do średnich zmarszczek na całej twarzy. Różni się od odmiany Touch up jedynie ilością, w jakiej jest sprzedawany.
TEOSYAL®Deep Lines – jest mocną odmianą preparatu z silnie usieciowanym kwasem hialuronowym o stężeniu 25 mg, wykorzystywaną do niwelowania głębokich zmarszczek i bruzd.
TEOSYAL®Kiss – preparat stosowany do korekty i wypełniania ust.
TEOSYAL®Ultra Deep – najmocniejsza forma preparatu z silnie usieciowanym kwasem hialuronowym o stężeniu 25 mg. Jest stosowany w przypadku głębokich zmarszczek w grubej skórze. Można nim również modelować kontur twarzy oraz uwypuklać kości policzkowe.

 

Teosyal® - przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
Teosyal® nie może być stosowany:
- do wypełniania bardzo płytkich zmarszczek (nie mogą być stosowane: Touch up, Global Action, Deep Lines, Ultra Deep)
- na skórę ze stanami zapalnymi,
- z połączeniem z peelingami lub światłem lasera,
- u osób, u których stwierdzono nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
- nie należy go stosować w miejscach, gdzie wstrzyknięte były inne wypełniacze,
- u kobiet w ciąży lub karmiących.

 

Teosyal® - orientacyjny koszt zabiegu
TEOSYAL® Meso: 650 PLN
TEOSYAL First Lines (1amp.0,7ml): 1100 PLN
TEOSYAL Touch Up (1amp.0,5ml): 1100 PLN
TEOSYAL Global Action (1amp.1,0ml): 1100 PLN
TEOSYAL Deep Lines (1amp.1,0ml): 1200 PLN
TEOSYAL Kiss (1amp.1,0ml): 1100 PLN
TEOSYAL Ultra Deep (1amp.1,0ml): 1300 PLN

 
Komentarze (3)

awatar
~dona napisała:
2018-12-21 13:06:59
Teosal global action miałam wszczykiwany jakieś 3 lata temu w bruzdy nosowo wargowe, efekt utrzymuje się nadal. Cudowny preparat!

awatar
ROZZEN napisała:
2013-07-17 20:56:45
To właściwie duży plus ,jeżeli zabieg jest wykonywany bez skalpela,ma takie duże oddziaływanie na skórę,oraz to że ,efekty dla skóry są takie wspaniałe.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie