Zarejestruj / Zaloguj
Techniki iniekcji wypełniaczy tkankowych

wypełniacze tkankowe

Procedura wypełniania zmarszczek oraz przywracania owalu twarzy powinna być przeprowadzana zgodnie z technikami iniekcji dobranymi odpowiednio do rodzaju zmarszczek i oczekiwanego efektu końcowego.Do najczęściej stosowanych technik iniekcji można zaliczyć m.in.:
- technikę promieniową (wachlarzową) – stosowaną do przywracania objętości większych obszarów,
- technikę wkłuć seryjnych – stosowaną do wypełniania płytkich zmarszczek oraz mikro-załamań skóry,
- technikę naprzemienną (krzyżową) – stosowaną do zabiegów znacznie powiększających objętość,
- technikę liniową – stosowaną do korekty zmarszczek średnio głębokich oraz zmarszczek wokół ust.

Technika promieniowa (wachlarzowa) stosowana jest w przypadku wykonywania zabiegów przywracających objętość większym obszarom skóry. Technika ta pozwala uniknąć większej liczby wkłuć. Polega ona na wprowadzeniu igły na zewnątrz leczonego obszaru, delikatnym wyciągnięciu igły i obróceniu jej pod innym kątem, aby ponowić iniekcję. Iniekcje wykonywane są tak aby ich pole przypominało promienie wychodzące z jednego punktu.

Technika wkłuć seryjnych polega na wykonywaniu zdecydowanych, seryjnych wkłuć na całej długości zmarszczek. Niewielkie ilości tak wstrzykniętego preparatu łączą się i tworzą linię ciągłą. Ostrzykiwany obszar jest później dokładnie rozmasowywany.

Technika krzyżowa (naprzemienna) przywraca objętość. Polega ona na wykonywaniu równoległych wkłuć raz na górze, raz na dole. Podczas iniekcji wykonywane są takie ruchy, dzięki którym uzyskuje się kwadrat. Technika ta w sposób szczególny wykorzystywana jest podczas zabiegów modelujących i powiększających kości policzkowe i policzki.

Technika liniowa oparta jest na wprowadzeniu igły w głąb zmarszczki pod kątem 30o, wstrzyknięciu preparatu i delikatnym wyciągnięciu igły. Ścięta końcówka igły jest zwrócona ku górze, jeśli preparat jest wstrzykiwany w średnio głęboką i głęboką warstwę skóry oraz w dół jeśli substancja jest wstrzykiwana w warstwę powierzchniową.

Odpowiednio wprowadzony preparat wypełniający potrafi unieść tkankę, uzupełniając w ten sposób zarówno średnio jak i głębokie zmarszczki. Po wstrzyknięciu preparat jest odpowiednio modelowany pod skórą, co zapewnia naturalne wygładzenie zmarszczek.

Obecnie podczas zabiegów iniekcji wypełniaczy tkankowych stosowane są strzykawki zapewniające precyzyjną aplikację. Mają one ergonomiczny kształt, zakończone są specjalnym zabezpieczeniem, wyposażone są w odwróconą miarkę, która ułatwia odczytanie ilości wstrzykiwanego preparatu.
Komentarze (3)

awatar
~virago napisał:
2014-06-24 12:36:05
ja zdecydowałam się na preparat Radiese ( taki mi zaproponowal Dr Miracki w swojej klinice ).Miałam wypelnione nim policzki , efekt był bardzo naturalny , nie było żadnych grudek itp. i wystarczył mi na rok > Polecam

awatar
ROZZEN napisała:
2013-06-07 09:35:43
Mam też lekkie zmarszczki wokół ust lecz z prawej górnej strony,zobaczę efekty po zastosowaniu kremem, jest podane ,że ma takie zastosowanie ,a może nie być efektu lecz
dobra marka może dać skuteczność, a nowości na rynku nie brakuje .

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie