Zarejestruj / Zaloguj
Restylane

kwas hialuronowy

Co to jest kwas hialuronowy?
Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są obecnie jednymi z najbardziej popularnych w medycynie estetycznej. Nazwa „hialuronowy" pochodzi od słowa ,,hyalos" (szklisty). Jest to naturalnie występujący w ludzkim ciele polisacharyd. Występuje w macierzy pozakomórkowej tkanki łącznej w mazi stawowej, chrząstce szklistej, ciele szklistym oka, jądrze krążków międzykręgowych, sznurze pępowinowym oraz w skórze właściwej, jako składnik żelu proteoglikanowego.


Żel proteoglikanowy wychwytuje cząstki wody, tworząc jej zbiorniki, dzięki czemu skóra jest jędrna i dobrze nawilżona. Gdy w skórze brakuje kwasu hialuronowego, staje się ona sucha. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około 6 litrów wody. Ma on również ,,umiejętność'' modulowania stanu zapalnego i usuwania ,,wolnych rodników''.

 

Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego w dermatologii estetycznej?
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są obecnie uważane za złoty standard dermatologii estetycznej - ze względu na bezpieczeństwo stosowania, bardzo dobre efekty kosmetyczne i trwałość produktu. Kwas hialuronowy ma większą zgodność biologiczną w stosunku do innych wypełniaczy, dlatego po zabiegach z jego użyciem rzadko występują reakcje alergiczne. Jest rozpoznawany przez organizm, jako produkt fizjologiczny.

Kwas hialuronowy stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w ortopedii, okulistyce oraz w leczeniu refluksu moczowo - płciowego u dzieci (Deflux®, Q-MED).

 

Czym różnią się wypełniacze kwasu hialuronowego?
Na świecie dostępnych jest wiele produktów na bazie kwasu hialuronowego. Niektóre zawierają czysty kwas hialuronowy, inne oprócz kwasu posiadają składniki przedłużające jego trwałość. Za najbardziej bezpieczne uważa się wypełniacze z czystym kwasem hialuronowym, bez dodatków. Naturalny kwas hialuronowy ma okres półtrwania 1 do 2 dni, a więc za krótko, aby można go było użyć jako wypełniacza. Z tego względu stosuje się procesy sieciowania lub stabilizowania kwasu hialuronowego i tworzenia cząsteczek bez konieczności dodawania innych substancji. Na uwagę zasługuje opatentowana technologia stabilizowania kwasu hialuronowego NASHA™, zapewniająca długotrwały efekt estetyczny – Restylane®.

 

Główne właściwości fizyczne wypełniaczy kwasu hialuronowego:
1.Wielkość cząsteczek
2.Stężenie cząsteczek kwasu hialuronowego w 1 ml
3.Twardość żelu
4.Pęcznienie, czyli zdolność do wypełniania się wodą

Linia Restylane® charakteryzuje się tzw. degradacją izowolemiczną. Oznacza to, że w miarę upływu czasu kwas hialuronowy, który wchłania się, jest stopniowo uzupełniany i zastępowany cząsteczkami wody. Zapewnia to długotrwały efekt estetyczny, a nawilżenie utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku innych produktów.

Zastosowanie linii Restylane®

Zabiegi na twarz, szyję, dekolt i dłonie:

1. Zwiększenie objętości
- poprawienie konturu ust i ich uwypuklenie
- poprawa owalu twarzy
- podniesienie policzków lub ich modelowanie

2. Likwidacja i zmniejszenie zmarszczek
- miedzy brwiami, czoła, wokół oczu
- zmarszczek przy uszach
- fałdów nosowo-wargowych i zmarszczek
- zmarszczek marionetkowych

3. Korekcja twarzy
- poprawa wyglądu płatków uszu
- korekcja nasady nosa
- korekcja brody
- uniesienie brwi
- poprawa nawilżenia i sprężystości skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni

 

             ImageImage

             ImageImage

ImageImage 

Zabiegi konturowania ciała za pomocą stabilizowanego kwasu hialuronowego (Macrolane™, Q-MED):

1.Poprawa kształtu piersi i ich ujędrnienie
2.Powiększanie i konturowanie ud, pośladków i łydek
3.Wypełnianie ubytków ciała
4.Kształtowanie mięśni ramion, klatki piersiowej
5.Ujędrnianie pośladków, ud i łydek
6.Niwelowanie blizn pourazowych
7.Modelowanie, korekcja narządów płciowych

 

Kiedy nie należy stosować wypełniaczy kwasu hialuronowego?

1.W czasie ciąży i karmienia piersią
2.W zaburzeniach krzepnięcia krwi - w zależności od decyzji lekarza
3.U pacjentów z czynną chorobą autoimmunologiczną, z silną alergią - w zależności od decyzji lekarza
4.W czynnej opryszczce

Przed zabiegiem pacjent powinien być poinformowany o jego przebiegu i możliwościach niepożądanych reakcji. Po zabiegu wskazana jest kontrola efektów.

Jak szybko widać efekt zabiegu z kwasem hialuronowym?
Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast, natomiast najlepszy rezultat kosmetyczny obserwujemy po około tygodniu. Wówczas ustępuje obrzęk i zaczerwienienie po zabiegu.


Opracowanie: Dr Monika Lelonkiewicz, Dermatolog
Komentarze (3)

awatar
~barburka napisała:
2011-06-30 15:11:17
Robiłam,ale nie byłam do końca zadowolona,szukalam czegoś znacznie lepszego i skuteczniejszego.I w sumie dopiero moje oczekwiania spełnił zabieg z Ellanse.Co wazne i co mnie przekonało w tym wypadku to to, Ellanse ze stymuluje tworzenie nowej tkanki kolagenowej w przeciwieństwie do wypełniaczy z kwasem, które tylko zwiększają objętość.

awatar
aga67 napisała:
2009-12-29 17:50:46
Jest to łagodny ale skuteczny zabieg po którym wiele razy słyszałam,że dobrze wyglądam mimo że efekt nie jest spektakularny.Szkoda tylko,że aby utrzymać taki stan to trzeba kurację(w moim przypadku )powtarzać raz w roku.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie