Zarejestruj / Zaloguj
Lifting wolumetryczny twarzy - ogólna charakterystyka zabiegu

lifting wolumetryczny twarzy

Lifting wolumetryczny twarzy jest relatywnie prostym zabiegiem. Wykonany przez wykwalifikowanego profesjonalistę może przynieść spektakularne efekty bez ryzyka komplikacji. Lifting wolumetryczny jest relatywnie prostą procedurą, która nie jest powiązana z koniecznością wykonywania dużych nacięć oraz zakładania obszernych szwów, a brak konieczności znieczulania ogólnego znacznie skraca okres rekonwalescencji.Lifting wolumetryczny twarzy polega na przywróceniu jej dawnej objętości, a tym samym wymodelowaniu zarysu twarzy.

Zabieg umożliwia odzyskanie naturalnej objętości twarzy w tych obszarach, w których nastąpiło zmniejszenie m.in. ilości tkanki tłuszczowej i zmian na twarzy, które objawiają się:
- opadającymi brwiami,
- zapadniętą dolina łez,

- opadającymi policzkami,
- opadającymi kącikami ust,

- utratą linii żuchwy i brody.

Na wyżej wymienione zmiany może pomóc lifting wolumetryczny twarzy, którego głównym zadaniem jest korekta oraz modelowanie objętości tkanek twarzy.


Lifting wolumetryczny twarzy - przebieg zabiegu

Z reguły lifting wolumetryczny polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego za pomocą igły wprowadzanej przez nacięcie skóry w okolicach owłosionej skóry głowy. Warto jest również nadmienić, iż różni lekarze w bardzo zdywersyfikowany sposób wprowadzają preparat po skórę. Niektórzy z nich nie wykonują żadnych nacięć, a preparat wprowadzają specjalnie przez siebie opracowaną techniką. Iniekcje wykonywany są ku tkance podskórnej. W przypadku konieczności modelowania linii żuchwy lub podbródka wstrzykiwany preparat musi dosięgnąć kości.
W trakcie oraz po iniekcji preparatu lekarz wykonuje masaż celem dokładnego jego rozprowadzenia. Ruchy lekarza podczas jego wykonywania są zdecydowane i w większości uciskowo – rozprowadzające. Mają one na celu dokładne rozprowadzenie preparatu, tak aby swoją obecnością spełniał swoją funkcję modelowania owalu twarzy. Wstrzyknięty preparat ma jednorodną konsystencję i jest bardzo elastyczny, w ogóle jest niewyczuwalny przez skórę.
Podczas zabiegu może wystąpić pewien dyskomfort w postaci uczucia rozpierania tkanek. Ból związany z tzw. rozpychaniem się preparatu można całkowicie wyeliminować podając znieczulenie miejscowe. Kwestię tą lekarz porusza przed zabiegiem i dokładnie informuje o swoich zaleceniach i wskazówkach.

Bezpośrednio po zabiegu na twarzy może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie w miejscach po nakłuciach. Skutki uboczne zabiegu mijają zazwyczaj po kilku godzinach, czas ten jednak jest w głównej mierze uzależniony od stopnia wrażliwości skóry.
 

Rezultaty procedury widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a utrzymują się ok. 18 – 24 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta/ki. Oprócz ładnego wymodelowania konturu twarzy lifting wolumetryczny poprawia również nawilżenie okolicznych tkanek, co owocuje ładniejszym wyglądem skóry.

Lifting wolumetryczny twarzy - orientacyjny koszt zabiegu

Orientacyjny koszt wolumetrycznego liftingu twarzy 1 400 – 2 500 PLN
 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (2)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-05-09 11:06:24
Zabieg ciekawy ,ponieważ ponieważ modeluje zarysy twarzy, a to jest szpetne te opadające policzki,brak wtedy prawidłowego owalu,po tym zabiegu jest oczywiście jakiś okres
tych wspaniałych efektów,szkoda że nie jest jeszcze przez ileść lat.

awatar
anka911 napisała:
2010-08-10 12:16:12
Taki lifting bardzo by mi się przydał! Moim problemem są bowiem, nie zmarszczki na czole, czy pod oczami, które uważam, nie są najgorsze, ale opadające policzki i bruzdy nosowo-wargowe. To właśnie opadanie skóry twarzy postarza nas najbardziej, nadaje smutny, nieatrakcyjny wygląd. No i jeszcze te opadające kąciki ust- od razu człowiek wygląda na niesympatycznego, niezadowolonego z życia człowieka.
Koszt zabiegu moim zdaniem niewielki, jeśli faktycznie rezultaty miały by się utrzymywać, aż przez tyle miesięcy.

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie