Zarejestruj / Zaloguj
Lipofilling - modelowanie kształtu twarzy

ipofilling

W fizjonomii człowieka zachodzą nieustające zmiany, które obrazowo można określić, jako opadanie pod wpływem grawitacji tkanek miękkich, czyli: skóry, mięśni i tłuszczu. Pod wpływem grawitacji, ciągłych ruchów mimicznych oraz innych czynników zewnętrznych na skórze zaczynają powstawać zmarszczki. Pierwsze oznaki starzenia można zaobserwować już przed 30rokiem życia i najczęściej objawiają się one zmarszczkami mimicznymi.


 

W późniejszych latach dochodzi do znacznej utraty kolagenu i elastyny. W okresie tzw. przekwitania i zaburzeń hormonalnych dochodzi do obniżenia estrogenu, w rezultacie, czego dochodzi do tzw. ścieńczenia skóry, której naskórek zaczyna nierównomiernie regenerować się. Dodatkowo wraz z upływem lat dochodzi do zmian w głębszych strukturach skóry, a mianowicie dochodzi do utraty podskórnego tłuszczu, głębokie depozyty tłuszczu zaczynają się powiększać i zsuwać po szkielecie twarzy, zniekształcając jej rysy.

Jedną z metod skutecznej korekty konturu twarzy jest lipofilling. Procedura polega na iniekcji własnego tłuszczu w miejsca na twarzy, które wymagają korekty. Zabieg wykonywany jest na sali operacyjnej w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pobrany materiał od pacjenta/ki nie wywołuje po przeszczepie żadnych uczuleń, nie jest odrzucany. Pobrany tłuszcz za pomocą specjalnego urządzenia do liposukcji jest specjalnie odwirowywany i następnie jest wstrzykiwany w tkankę podskórną. W celu poprawy konturu twarzy, a zwłaszcza jego odmłodzenia pobrany tłuszcz wstrzykiwany jest w określone partie twarzy, a mianowicie w:
- okolice kości policzkowych,
- policzki,
- bruzdy nosowo – wargowe,
- podbrudek,
- inne okolice z wyraźnym ubytkiem tkanki tłuszczowej.

Efektem zabiegu jest poprawa konturu twarzy i nadanie jej młodzieńczego wyglądu. Dzięki przeszczepowi tłuszczu dochodzi do utworzenia nowych naczyń krwionośnych, co wpływa na przyspieszenie przemiany materii i tym samym procesów regeneracyjnych.

Orientacyjny koszt zabiegu: 7.000 – 8.000 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (1)

awatar
ilona_maron napisała:
2014-09-19 11:54:31
Od kilku lat wykonuję sobie masaż twarzy kilka razy w tygodniu i muszę przyznać ,że widać efekty . Skóra jest jędrna a drobne zmarszczki wyrównane .Polecam wystarczy 10 minut masażu ,aby rozgrzać skórę ,no i skłądniki aktywne kremu wnikają w głębsze warstwy .

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie