Zarejestruj / Zaloguj
Kwas kwasowi nierówny - czym różnią się wypełniacze kwasu hialuronowego?

naturalny kwas hialuronowy

Od dawna poszukiwano substancji, która pomogłaby zachować młody i piękny wygląd. Kiedy naukowo poznano procesy odpowiedzialne za starzenie się skóry, urodowym panaceum okrzyknięto kwas hialuronowy.Właściwości
Kryjący się pod obco brzmiącą nazwą kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym
w organizmie człowieka. Jedną z jego podstawowych funkcji jest zdolność wiązania wody, która odpowiedzialna jest za utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek. Niestety, z upływem lat i pod wpływem ekspozycji na słońce, zawartość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co wpływa na zmniejszenie poziomu jej nawilżenia. Włókna kolagenowe tracą elastyczność, ich liczba ulega zmniejszeniu. W efekcie skóra traci sprężystość i pojawiają się zmarszczki. Można im jednak przeciwdziałać. Doskonałe efekty uzyskuje się między innymi po zastosowaniu  naturalnych produktów,  których skład w ponad 99% jest identyczny z naturalnym kwasem hialuronowym.

Historia
Kwas hialuronowy został wyodrębniony po raz pierwszy w 1934 roku przez Karla Meyera i Johna Palmera
z ciała szklistego oka krowy. Ze względu na jego przezroczystą postać, naukowcy nadali mu nazwę pochodną od greckiego słowa hyalos, które oznacza szkło. Początkowo był on pozyskiwany m.in. z grzebieni kogucich. Rozwój nauki pozwolił na otrzymywanie kwasu hialuronowego za pomocą nowych metod biotechnologicznych. Kwas hialuronowy uzyskiwany na drodze fermentacji bakterii Streptococcus należy do najbardziej bezpiecznych, ponieważ należy on do grupy związków mających identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i człowieka.

Wykorzystanie
Kwas hialuronowy jest wykorzystywany obecnie w wielu dziedzinach medycyny, m.in. w ortopedii,
okulistyce, ginekologii, czy urologii. W 1996 roku szwedzki naukowiec, Bengt Ågerup, związany z Universitas Regia Upsaliensis w Uppsali, stworzył unikalną formę stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego, na bazie unikalnej opatentowanej technologii NASHA™. Wydarzenie to stanowiło przełom w medycynie estetycznej i zainicjowało jej intensywny rozwój.

Wypełniacz wypełniaczowi nierówny
Wyniki licznych badań klinicznych prowadzonych na całym świecie dotyczących działania kwasu hialuronowego pokazują, że jest on najbardziej bezpieczną substancją stosowaną w medycynie estetycznej
i kosmetologii.  Zabiegi z użyciem wypełniaczy kwasu hialuronowego umożliwiają między innymi rewitalizację skóry. Skóra odzyskuje sprężystość i jędrność oraz poprawia się jej elastyczność. Doskonałe efekty przynoszą również zabiegi korekcji zmarszczek (m.in. fałd i bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek okolicy oka, poziomych zmarszczek czoła), modelowania twarzy (uniesienie brwi, korekta nasady nosa, zmiany kształtu i objętości ust, modelowanie policzków, brody) czy modelowania i konturowania ciała (powiększenie i modelowanie piersi, ud i pośladków, łydek, dłoni, narządów płciowych). Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie wypełniacze są takie same. Ich budowa może się znacznie różnić.

Na rynku jest dostępnych wiele różnych wypełniaczy.  Ich stopień modyfikacji chemicznej jest bardzo różny. Czasem sięgający aż 65%. Wielu producentów nie podaje informacji, w jakim stopniu jego produkty są chemicznie zmodyfikowane. Istnieje jednak technologia, dzięki której wypełniacze kwasu hialuronowego są bardzo naturalne, gdyż ich stopień modyfikacji wynosi zaledwie 1%. Budowa cząsteczki kwasu hialuronowego opartego na opatentowanej technologii NASHA™ jest w 99% identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym. 

Zdjęcie 1. Naturalny kwas hialuronowyZdjęcie 2. NASHA™ Kwas hialuronowy naturalny w ponad 99% (fioletowe połączenia to wiązania chemiczne) 

 


Zdjęcie 3. Inne kwasy hialuronowe do 40% chemicznej modyfikacji (fioletowe połączenia to wiązania chemiczne)                                                
   
Różnice w budowie wypełniaczy kwasu hialuronowego mogą być znaczne. Inne wypełniacze kwasu hialuronowego posiadają dużą ilość wiązań chemicznych, co stanowi ryzyko, że organizm rozpozna je jako ciała obce, które będzie chciał zwalczać. Może to powodować uczulenie, zmiany skórne oraz ból. Dzięki opatentowanej technologii NASHA™,  która umożliwia zastosowanie niewielkiej ilości wiązań chemicznych, stworzono najbardziej naturalne wypełniacze kwasu hialuronowego o najwyższym profilu bezpieczeństwa.

Mity

Współcześnie bardzo dużo mówi się na temat właściwości i korzyści kwasu hialuronowego. Niestety powstało wiele mitów związanych z jego zastosowaniem i działaniem. Bazując wyłącznie na niepotwierdzonych informacjach, wiele osób uważa, że:
•    Kwas hialuronowy jest szkodliwy dla organizmu
•    Kwas hialuronowy wywołuje reakcje alergiczne
•    Efekty zabiegów na bazie kwasu hialuronowego są nieodwracalne
•    Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego są inwazyjne i bolesne
•    Zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie powinno się wykonywać zimą

Fakty
Wyniki licznych badań medycznych prowadzonych na całym świecie dotyczące działania kwasu hialuronowego pokazują, że jest on jedną z najbardziej bezpiecznych substancji stosowanych w medycynie estetycznej i kosmetologii. Naukowcy dowiedli, że:
•    Kwas hialuronowy (w przeciwieństwie do toksyny botulinowej, czy silikonu) jest całkowicie naturalny i biokompatybilny
•    Kwas hialuronowy jest substancją fizjologiczną, a zatem bezpieczną. Stosowany jest bez ryzyka wystąpienia alergii. Poddanie się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga wykonania próby uczuleniowej.
•    Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego przywraca skórze odpowiedni poziom nawilżenia
•    Zabiegi z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego zapewniają naturalny efekt, w przeciwieństwie do rezultatów osiąganych przy użyciu stosowanego kiedyś silikonu lub zastrzyków z kolagenu.  Kwas hialuronowy jest biodegradowalny – w naturalny sposób wchłania się do organizmu, dzięki czemu efekt zabiegów jest całkowicie odwracalny
•    Kwas hialuronowy obecny w wypełniaczach podawany jest głęboko podskórnie techniką iniekcji
•    Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy kwasu hialuronowego są nieinwazyjne i pozwalają na natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków
•    Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy kwasu hialuronowego mogą być wykonywane zarówno latem, jak i zimą, ponieważ kwas hialuronowy nie rozszerza naczyń krwionośnych
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
Mmmdermikos__logo1 DERMIKOS CENTRUM ZDROWIA I URODY
Kraków, Al. Pokoju 44
recepcja@cdekleopatra.pl http://www.dermikos.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmESTETICO ESTETICO Gabinet Medycyny Estetycznej
Łódź, Kopernika 67/69
klinika@estetico.pl http://www.estetico.pl
Mmmdermikos__logo1 DERMIKOS CENTRUM ZDROWIA I URODY
Kraków, Al. Pokoju 44
recepcja@cdekleopatra.pl http://www.dermikos.pl
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (10)

awatar
~Kamila napisała:
2018-02-26 00:13:13
Ja niedawno miałam robione bruzdy kwasem hialuronowym RADIANT , efekt niesamowity po tylko 2 ml, , a na dodatek, a minął już ponad miesiąc, mam wrażenie że jest jeszcze lepiej niż na początku. Podobno to efekt dobrego przyciągania wody przez ten preparat.

awatar
~Ewa napisała:
2017-06-27 11:16:09
Ja ostatnio wykonywałam mezolift stabilizowanym kwasem hialuronowym w Krakowie. Salon New Life http://new-life.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/mezolift/. I jestem baaardzo zadowolona.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie