Zarejestruj / Zaloguj
Zoom® - wybielanie zębów aktywowanym światłem

wybielanie zoom

Z wiekiem kolor zębów ulega znacznej zmianie. Zęby zaczynają przebarwiać się na kolor żółto-szary. Zazwyczaj domowe metody i sposoby wybielania są mało skuteczne, ponieważ działają bardzo powierzchniowo.Do żółknięcia zębów przyczynić się mogą:

-    zaniedbanie higieny zębów;
-    palenie papierosów;
-    zażywanie, niektórych antybiotyków, zwłaszcza tych z grupy tetracyklin;
-    uwarunkowania genetyczne człowieka,
-    zawartość wapnia w kości, im jest go więcej tym są one bardziej żółte.

Jeśli ktoś podejmuję decyzję o wybielaniu zębów, warto jest żeby rozważył wszystkie dostępne metody rozjaśniania zębów i wybrał tę, która najmniej niszczy szkliwo zęba.
Podejmując decyzję o wybielaniu zębów najlepiej jest poradzić się stomatologa w sprawie doboru dobrej metody. Większość technik wybielania zębów nie jest obojętna dla szkliwa i go niszczy.

Zoom® jest nowoczesną technologią używaną do rozjaśniania zębów. Zabieg w wykonaniu jest bardzo prosty i krótki. W około 45 minut można rozjaśnić zęby i wybielić ich kolor.
Zabieg polega na nałożeniu żelu, który pod wpływem światła uruchamia reakcję „photo-fenton”. W wyniku powyżej opisanej reakcji powstaje rodnik grupy wodorotlenowej, który niweluje przebarwienia. Światło emitowane przez specjalną lampę Zoom® w sposób cykliczny odnawia żelazo. W ten sposób utrzymywana jest ciągła produkcja rodników grupy wodorotlenowej i szybsze usuwanie przebarwień, co znacznie poprawia rezultaty wybielania.

Lampa Zoom wykorzystywana podczas zabiegu emituje podczas zabiegu wiązkę światła UV, ten rodzaj światła wchodzi w reakcję chemiczną z żelazem. Cała procedura trwa około 45 minut i składa się z trzech 15 minutowych sesji naświetlających.

Zoom® - orientacyjny koszt zabiegu: 1.000 – 2.000 PLN.
 
Komentarze (3)

awatar
~kis napisał:
2011-01-24 12:50:47
TYDZIEŃ TEMU wybielałam sobie zęby met.ZOOM. Efekt w ciągu pierwszych 2 dni był dość dobry- zęby były znacznie bielsze, ale nierównomiernie.: przy dziąsłach ciemniejsze, ciemniejsze prążki wzdłuż. Oczywiście wypełnienia się nie rozjaśniają- mam jedno w dwójce, które po zabiegu było bardzo widoczne , a w tej chwili różnica się zatarła-zęby pożółkły. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że wróciły do barwy sprzed. Dodam, że wybielaliśmy zęby oboje z mężem- on ma zęby zdrowe bez wypełnień, ale też kolor powrócił do odcienia sprzed zabiegu. Nie palimy. Podobno efekt miał być na 10 lat- tak zapewniała dentystka... Zastanówcie się poważnie , bo zabieg jest dość drogi, a radość trwa zdecydowanie za krótko...

awatar
iluzja napisała:
2009-11-27 17:55:40
Brzmi zachęcająco, na pewno zabieg jest skuteczny i zapewnia promienny uśmiech. Tylko ta cena... dość wysoka, dlatego mam nadzieję, że nie trzeba często tego zabiegu powtarzać.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie