Zarejestruj / Zaloguj
Wybielanie nakładkowe - ogólna charakterystyka zabiegów wykonywanych w domu

wybielanie zębów

Wybielanie nakładkowe polega na nakładaniu na zęby przez pewien okres specjalnie zaprojektowanych nakładek, wypełnionych żelem wybielającym. Osoba, która chce wykonać taki zabieg musi być przygotowana na samodzielne wykonywanie zabiegów w domu. Oczywiście cały proces wybielania jest nadzorowany przez stomatologa, ale same zabiegi wykonywane są w domu.Rola stomatologa polega głównie na wykonaniu wycisków, na podstawie, których w pracowni protetycznej wykonywane są specjalne szyny tzw. nakładki. Są one przeźroczyste i idealnie wpasowują się w szczęki pacjenta/ki. Na kolejnej wizycie pacjent/ka otrzymuje szyny (po około 7-14 dniach) oraz zestaw strzykawek, które zawierają stężony preparat wybielający.

Wybielanie nakładowe - przebieg zabiegu
Okres nakładania nakładek trwa zazwyczaj od 7 – 14 dni w zależności od przebarwień.

Zabieg najlepiej jest wykonywać wieczorem i nakładki nosić całą noc.
Prawidłowo przeprowadzony zabieg wygląda następująco:
- najpierw należy dokładnie umyć zęby, wyczyścić szczeliny nićmi dentystycznymi;

- następnie na szyny wyciska się oznaczoną przedziałką ilość żelu i rozprowadza się ją równomiernie w zagłębieniu szyny. Zagłębienia szyny odpowiadają powierzchniom zębów. Nakładkę należy mocno wcisnąć na zęby. Jeśli nadmiar żelu wypłynął poza nakładkę, to trzeba go dokładnie usunąć suchym ręcznikiem papierowym lub chusteczką (można tez użyć suchej szczoteczki).
W zależności od zaleceń dentysty nakładki można nosić przez 3 godziny w ciągu dnia lub przez całą noc (czasami dentysta zaleca zupełnie inną taktykę). Zęby należy dokładnie umyć pastą zawierającą fluor, a szynę wypłukać letnią wodą. Czasami w zestawie wybielającym jest pasta zawierająca fluor oraz żel przeciwdziałający nadwrażliwości zębów. Oba te preparaty można stosować wg wskazań stomatologa.

Wybielanie nakładowe - po zabiegu
Po zakończeniu kuracji wybielającej zalecane jest udanie się dentysty w celu oceny stanu zębów oraz przyzębia. Takie zakończenie kuracji gwarantuje zdrowy uśmiech bez żadnych ewentualnych skutków ubocznych.

Wybielanie nakładowe - efekty wybielania
Pierwsze efekty zastosowania systemu nakładkowego widać już po dwóch zabiegach. Zęby wyraźnie stają się jaśniejsze. Z reguły cała procedura nie wymaga powtórzeń. Jeżeli jednak u danej osoby wystąpią jakieś przebarwienia, to po konsultacji ze stomatologiem można wykonać zabieg po 6-12 miesiącach (używając tych samych nakładek). Procedura przypominająca polega na wykonaniu od 2-3 nałożeń nakładek z żelem.

Wybielanie nakładowe - orientacyjny koszt zabiegu

Orientacyjny koszt zabiegu: 700 – 1.000 PLN.
Ten zabieg możesz wykonać w:
Komentarze (12)

awatar
~minia napisała:
2015-08-20 14:26:35
wybielanie uznaję tylko u dentysty lub z jego polecenia, dentysta wie, jak jest bezpiecznie dla nas, bo każdy ma przeciez inne zęby. moja dentystka http://stomatologiaswiatkowska.pl mówila mi o tej metodzie i cąłkiem pozytywnie się wypowiadała, może również skorzystam.

awatar
ekonomka napisała:
2014-04-23 16:19:43
Nie jestem zwolenniczką wybielania domowego ze względu na to, że można sobie tym wyrządzić nie małą krzywdę np. doprowadzić do zapalenia dziąseł- przeżyłam i nie polecam. Przez 4 dni stosowałam wybielanie nakładowe i niestety ale u mnie nie zdało to egzaminu.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie