Zarejestruj / Zaloguj
Opalescence - metoda wybielania zębów

opalescence

Często zadajemy sobie pytanie czy moje zęby mogą być jeszcze bielsze? Jeżeli jesteście niezadowoleni z koloru swoich zębów, to możecie go poprawić. Zgłoście się do dobrego dentysty po ładniejszy, nowy uśmiech. Białe zęby bardzo poprawiają samopoczucie oraz ułatwiają kontakty międzyludzkie. Preparaty Opalescence są produkowane przez amerykańską firmę Ultradent, producenta nowoczesnych materiałów stomatologicznych. Jest ona pionierem oraz liderem wśród producentów produktów wybielających do zębów na świecie. Pierwszy żel wybielający został wyprodukowany już w 1990 roku. Uznano go za bezpieczny i skuteczny do stosowania w indywidulanych nakładkach.


Żel Opalescence zawiera odpowiednie składniki i dodatki, przeciwko nadwrażliwości zębów, które bardzo często występują u pacjentów tuż po wybielaniu. Jest lepkim, gęstym i przezroczystym żelem, w skład którego wchodzi nadtlenek karbamidu, bardzo aktywny związek, skutecznie usuwający przebarwienia zębów (nadtlenek karbamidu przez wiele lat był stosowany jako bezpieczny związek chemiczny, środek do dezynfekcji jamy ustnej). Wnika on w szkliwo i zębinę  utleniając przebarwienia - żel wybielający który zostaje nałożony na powierzchnię zęba, uwalnia nadtlenek, a ten pod wpływem środowiska w jamie ustnej uwalnia aktywny tlen (proces utleniania). Żel nie wybiela zębów tylko przebarwienia. Ważne jest to, iż struktura zębów pozostaje nienaruszona, tylko ulega rozjaśnieniu.

Opalescence stosowany jest w indywidualnych nakładkach wybielających. Pozwala na rozjaśnianie całych łuków zębowych, ale także pojedynczych zębów, a nawet fragmentów zębów. Niestety rozjaśnieniu nie ulegają korony, mosty, a także wypełnienia zębów. Preparat jest dostępny w kilku smakach: arbuzowym, brzoskwiniowym, melonowym i miętowym.

Wybielanie pod nadzorem stomatologa
W związku z rosnącym zainteresowaniem metodami wybielania zębów, na rynku pojawiło się szereg preparatów wybielających. Jednakże brak kontroli i samodzielne wybielanie może doprowadzić do nierównomiernego wybielenia zębów oraz do tego, że zęby staną się przezroczyste, a tym samym będą wydawać się ciemniejsze. Dlatego trzeba pamiętać, że wybielanie bez względu na zastosowanie środków wybielających, jest bezpieczne tylko wtedy gdy nadzoruje je lekarz stomatolog.

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu wybielania
Wybielaniu nie ulegają wypełnienia zębów, a także korony i mosty. W przypadku nieszczelnych wypełnień można odczuwać dolegliwości bólowe oraz  większą nadwrażliwość. Lekarz przed przystąpieniem do wybielenia na pewno zbada stan naszego uzębienia, błon śluzowych usunie kamień nazębny, stare zużyte i nieszczelne wypełnienia, a także uzupełni ubytki w naszych zębach. Są one tymczasowe, ponieważ wypełnienia nie ulegają wybieleniu. Dopiero po zakończeniu procesu wybielania i ustabilizowaniu się koloru, stomatolog  wypełnia ostatecznie zęby wypełnieniami.

Przed wybielaniem należy bardzo dokładnie wyszczotkować zęby, najlepiej szczoteczką o bardzo miękkim włosiu, ponieważ nie podrażnia dziąseł. Można również zęby można przetrzeć chusteczką, aby żel lepiej przylegał do szkliwa zębów.

W przypadku wybielania żelem Opalescence u większości pacjentów nie występują  żadne dolegliwości, jedynie u kilku procent pojawia się przejściowa nadwrażliwość na zimo, jednak zwykle bardzo szybko ustępuje w ciągu jednego do trzech dni od zakończenia procesu wybielania.
Przeciwskazaniem do wybielania zębów jest uczulenie na któryś składnik zastosowany w żelu, świadczyć o tym może ból lub inne odczucia, po nałożeniu żelu na zęby.
Z zabiegu powinny również zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, oraz dzieci poniżej 12  roku życia. Aby utrzymać efekt wybielenia, można używać pasty do zębów Opalescence Whitening Toothpaste.

Orientacyjne ceny wybielenia zębów Opalescence:
- wybielanie nakładkowe domowe (nakładki wykonywane w gabinecie) + strzykawki od 600 – 1000 zł,
- jeden łuk zębowy (nakładkowe) od 250 – 300 zł,
- wybielanie u stomatologa Xtra Boost od 650 – 800 zł jedna wizyta dwa łuki zębowe,
- wybielanie nakładkowe w domu Tres White Supreme  koszt nakładki 1 komplet + 4 strzykawki od  78 – 100 zł,
- pasta Opalescence Whitening Toothpaste od 11 – 54  zł w zależności od pojemności.
Komentarze (4)

awatar
~moniczka napisała:
2017-09-09 17:53:37
a dlaczego nie pisze tu nic o dr martinie Schwarzu przecież za granica Expert 20% i Expert 38% to odpowiednik Opalescence z ta różnica ze nie trzymasie cała noc tylko 30 minut i nie bolą zęby ja trzymałam 40 i efekt jest super i ważne ze bez bólu

awatar
~Gosia23 napisał:
2017-01-29 19:45:34
ja za 183zł w aptece kupiłam wybielacz dr martin schwarz home comfort,uwielbiam teraz na siebie patrzeć w lustrze

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie