Zarejestruj / Zaloguj
Jak przebiega wybielanie Opalescence - metody

opalescence

Spośród wszystkich stosowanych metod wybielania Opalescencje, najczęściej stosuje się wybielanie nakładkowe - Opalescence PF 35%. W czasie pierwszej wizyty stomatolog pobiera wyciski, które pozwolą na wykonanie indywidualnych nakładek na zęby. Nakładki są przezroczyste, bardzo elastyczne i wygodne.Zapewniają bezpieczeństwo podczas wybielania nocą, a co ważne są prawie niewidoczne w ciągu dnia. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje do domu strzykawki (ilość zależy od długości trwania wybielania) z żelem oraz wcześniej przygotowane nakładki. Zostanie również poinstruowany jak żel aplikować do nakładek oraz na jaki czas je zakładać.Image
Po powrocie do domu przed snem pacjent aplikuje żel do nakładek i umieszcza na zębach pozostawiając je na noc. Bardzo często efekt jest już widoczny po pierwszej nocy. Jednak w praktyce i w zależności od potrzeb kuracja trwa od trzech do dziesięciu nocy. Aby kontrolować stopień wybielania, wizyty kontrolne są wyznaczane co kilka dni. Dla lepszego efektu stomatolog może zalecić noszenie nakładek w ciągu dnia.

Drugą metodą wybielającą żelem Opalescence
jest wybielanie bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym. W takim przypadku nie są stosowane nakładki, a żel Opalescence Xtra BOOT jest bezpośrednio aplikowany na zęby:
- przed zabiegiem tkanki miękkie (dziąsła) zostają zabezpieczone specjalną światło utwardzalną żywicą lub innym preparatem uszczelniającym i zabezpieczającym;
- następnie stomatolog nakłada na zęby preparat Opalescence o grubości od 0,5 do 1,0 mm;
- usunięcie preparatu następuję po około 10-15 minutach za pomocą specjalnego ssaka;
- na koniec zabiegu usuwa się żywicę pokrywającą dziąsła.
Wybielenie zębów można już osiągnąć na pierwszej wizycie. Jest to metoda znacznie szybsza od wybielania nakładkowego. Jeżeli pacjent nie odczuwa dyskomfortu i nadwrażliwości, zabieg można powtarzać. Badania potwierdziły również, iż nie jest konieczne naświetlanie żelu lampą polimeryzacyjną.

Trzecia metoda jest dla niecierpliwych, którzy nie chcą czekać na nakładkę i chcą jak najszybciej rozpocząć wybielanie. Są to fabrycznie wypełnione żelem wybielającym, jednorazowe nakładki, które umożliwiają bardzo dobre efekty wybielające i estetyczne. Można je kupić w gabinecie lub w sklepach z materiałami stomatologicznymi. W skład Opalescence TresWhite Supreme wchodzą 4 strzykawki żelu ( może być zestaw większy), oraz nakładki, które są oznaczone literami „U” do górnego łuku zębowego, oraz „L” do dolnego. Ich zasięg jest tak duży iż preparat wybielający dociera również do zębów trzonowych. Na obrzeżach nakładek jest zaaplikowany specjalny żel, który zapobiega podrażnieniom dziąseł, dodatkowa zawartość azotanu potasu i fluoru zmniejsza nadwrażliwość zębów. Nakładki takie mogą być stosowane do wybielania w ciągu dnia. Zalecany czas noszenia nakładek z żelem od 30 do 60 minut.

Biała dieta i trwałość wybielania
Tuż po zabiegu obowiązuje „biała dieta”. Dwie godziny po jedzeniu należy pić tylko wodę mineralną. Następnie przez 2-3 doby bezwzględnie należy unikać pokarmów i napojów, które barwią szkliwo, ponieważ jest ono podatne na wchłanianie się barwników. Do zakazanych napoi i pokarmów zaliczamy:
- czerwone wino
- kawa
- herbata
- jagody
- cola
- napoje i soki gazowane
- czerwone buraczki
- owocowych jogurtów
- ciemne pieczywo i ciemny ryż
Palacze powinni zrezygnować z palenia na co najmniej dwie doby, jest to doskonały sposób na rzucenie palenia. W ciągu 24 godzin mogą wystąpić objawy nadwrażliwości po zabiegu w tym czasie należy się wystrzegać bardzo zimnych i bardzo gorących napoi i posiłków.

Dla osób, które dbają o higienę jamy ustnej, wybielanie zębów jest trwałe. Efekt wybielenia utrzymuje się długo w przypadku pacjentów, którzy stosują się ściśle do wskazówek stomatologa.
Wybielone zęby mogą ściemnieć w ciągu kilku lat od wybielenia, ale na pewno nie w takim stopniu jak przed, w głównej mierze zależy to od wpływu różnych czynników i substancji, które przebarwiają zęby.

Orientacyjne ceny wybielenia zębów Opalescence:
- wybielanie nakładkowe domowe (nakładki wykonywane w gabinecie) + strzykawki od 600 – 1000 zł
- jeden łuk zębowy (nakładkowe) od 250 – 300 zł
- wybielanie u stomatologa Xtra Boost od 650 – 800 zł jedna wizyta dwa łuki zębowe
- wybielanie nakładkowe w domu Tres White Supreme  koszt nakładki 1 komplet + 4 strzykawki od  78 – 100 zł
- pasta Opalescence Whitening Toothpaste od 11 – 54  zł w zależności od pojemności.

 
Komentarze (23)

awatar
~pluszowa napisała:
2017-01-12 19:17:12
mi w takiej zmianie pomógł wybielacz dr martin schwarz

awatar
~Monika napisała:
2015-12-07 17:38:26
Zastosowałam Metodę Martuni i moje zęby są naprawdę białe. Efekt niesamowity :)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie