Zarejestruj / Zaloguj
Białe zęby - marzenie, które może się ziścić

białe zęby

Codziennie pielęgnując zęby można używać pasty je wybielającej, niemniej jednak takie działanie nie przynosi tak widocznych efektów wybielenia, jak zabiegi przeprowadzane przez stomatologa. Pasty i żele oraz inne preparaty wybielające zęby przydadzą się tym osobom, które mają tendencję do osadzania się płytki nazębnej lub chcą dłużej utrzymać efekt wybielenia przeprowadzonego przez profesjonalistę.Przy stosowaniu preparatów domowego użytku należy pamiętać, iż nie powinno się wybielać zębów mlecznych ani uzębienia mieszanego. W związku z powyższym, stosując domową kurację rozjaśniania zębów, należy pamiętać o zakupie dodatkowej pasty do zębów dla swoich pociech. Ze wszelkimi zabiegami wybielającymi zęby należy poczekać do 16 roku życia, gdyż wtedy w większości przypadków wyrosły już wszystkie zęby stałe. Ponadto, zębów nie powinny wybielać kobiety w ciąży oraz karmiące.

 

Podsumowując, zębów nie powinny wybielać:
-    osoby poniżej 16 roku życia,
-    kobiety w ciąży i karmiące,
-    osoby uczulone na substancje wybielające,
-    osoby z zaawansowaną parodontozą,
-    osoby ze szkliwem o bardzo złej jakości.
Rozpoczynając wybielanie zębów należy pamiętać, iż nie warto przesadzać w liczbie zabiegów. Zbyt intensywne wybielanie zębów może doprowadzić do poważnych powikłań. Gdy zęby poddawane są stopniowemu wybielaniu, to efekty uzyskuje się lepsze oraz trwalsze.

Chemiczne wybielanie zębów
Przed chemicznym wybielaniem zębów, należy je dobrze wyleczyć, ponieważ przez ubytki i nieszczelne plomby preparaty wybielające dotarłyby do miazgi zęba. Mogłyby wtedy wywołać bardzo silny ból. W związku z powyższym, stomatolog najpierw leczy zęby i wymienia plomby, dopiero na końcu wybiela zęby. Zęby można wybielać nawet, jeśli mają one duże plomby lub są martwe. Plomby zębów nie wybielają się, dlatego po procedurze stomatolog musi spiłować ich wierzchnią część i nałożyć nowe, świeże wypełnienie stomatologiczne.

Chemiczne wybielanie martwych zębów

Martwy ząb jest najpierw otwierany przez stomatologa i sprawdzany, czy był dobrze wyleczony i czy korzenie zostały uszczelnione. Następnie wprowadza do zęba preparat uszczelniający, a następnie środek wybielający i przykrywa go opatrunkiem. Po około tygodniu sprawdza, czy wszystko jest w porządku i plombuje zęba. Jeżeli zęba trzeba w dalszym ciągu wybielać to całą procedurę powtarza się około 3-4 razy i dopiero zakłada się plombę.

 

Chemiczne wybielanie szkliwa
Samo szkliwo można również wybielić. W celu wybielenia samego szkliwa stomatolog nakłada na każdy ząb substancję wybielającą, która nie uszkadza zęba. Zazwyczaj jest to nadtlenek karbamidu lub wodoru, które utleniają szkliwo. Utlenianie jedynie pozbawia ząb wody, ale on ją uzupełnia samoistnie ze śliny oraz pokarmów.

Chemiczne wybielanie zębów – po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie widać efektów. Uwidaczniają się one po około 5-7 dniach i utrzymują przez około 2 lata. Po zabiegu należy pamiętać, że zęby są bardzo „chłonne” tzn. trzeba uważać na spożywanie m. in. czerwonego wina, kawy, herbaty oraz innych przebarwiających potraw.
Jeśli po zbiegu odczuwalny jest ból, stomatolog może pokryć je specjalnym preparatem, który zmniejszą tą dolegliwość.


Orientacyjny koszt zabiegu: 500 PLN.

 
Komentarze (17)

awatar
~Ewelina napisała:
2017-12-14 15:53:22
Białe zęby od razu zmieniają cały wygląd człowieka, ja chodzę systematycznie co jakiś czas do cmp dent dzięki czemu mam bielutkie i zadbane zęby, a co najważniejsze nie obawiam się o bolące szkliwo. Kiedyś wybielałam sobie pastami wybielającymi jednak nie przynosiły aż tak dobrych rezultatów.

awatar
~wiktor napisał:
2017-01-25 14:51:00
ja z żoną stosuje wybielanie gotowym preparatem,kupujemy żel dr martin schwarz home

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie