Zarejestruj / Zaloguj
Skóra tłusta - ogólna charakterystyka

skóra tłusta

Skóra tłusta charakteryzuje się specyficznym świeceniem na całej powierzchni. Bardzo wyraźnie widać na niej rozszerzone pory. Dodatkowo na skórze tego typu dosyć często pojawiają się zaskórniki i krosty. Z reguły skóra tłusta jest cechą dziedziczną, a powstaje na skutek nadczynności gruczołów łojowych.Ogólnie skórę tłustą można scharakteryzować jako:
- błyszczącą,
- wydzielającą nadmierną ilość łoju,
- cerę o kolorze szarym lub żółtym,
- cerę z rozszerzonymi porami,
- przypominającą skórkę pomarańczy.

Ponadto, na skórze tłustej widoczne są ujścia gruczołów łojowych w postaci rozszerzonych porów z zaskórniakami. Skóra tłusta jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, zimno, czy słońce. Natomiast znacznie silniej oddziałują na nią czynniki wewnętrzne, czyli stres, zburzenia hormonalne, zaburzenia układu trawiennego.
Dodatkowo na skórze tłustej dosyć często pojawiają się powikłania trądzikowe, które tworzą nieestetyczne zmiany na skórze
Zaletą skóry tłustej jest stosunkowo późne starzenie. Ze wszystkich typów skóry, cera tłusta najpóźniej ulega procesom wiotczenia i utraty elastyczności.

Skóra tłusta – trądzik
Cera tłusta jest szczególnie podatna na występowanie trądziku, czyli przewlekłej zapalnej choroby aparatu włosowo-łojowego. Objawia się łojotokiem, powstawaniem zaskórniaków zamkniętych i otwartych, torbieli, krost ropnych oraz innych stanów zapalnych.

 

Niektóre fragmenty zostały zaczerpnięte z materiałów dostarczonych przez Laboratoria Dermatologique BIODERMA Poland Sp. z o.o.
Komentarze (5)

awatar
mar6o napisała:
2014-03-16 14:42:57
wbrew pozorom, taką skórę trzeba bardzo mocno nawilżać i pamiętać, że krem tłusty nie równa się nawilżający, wiele osób o tym zapomina.

awatar
ROZZEN napisała:
2013-07-02 17:30:02
Dobre są odpowiednie toniki do skóry tłustej oraz kremy.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie