Zarejestruj / Zaloguj
Skóra naczynkowa - ona również może być piękna

skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa jest stosunkowo specyficznym rodzajem skóry, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Cerę tą charakteryzuje głównie kruchość, wrażliwość oraz mała odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich, jak zamiany temperatury, wilgotności etc.Tego typu skóra jest szczególnie podatna na powstawanie tzw. popękanych naczynek krwionośnych, które najczęściej pojawiają się na:
 - policzkach,
 - w okolicach nosa,
 - pod oczami
 - innych częściach twarzy.

Pojawianie się popękanych naczynek na twarzy może być również związane ze zmianami hormonalnymi lub złym funkcjonowaniem układu krążenia.
 

Przyczyn powstawania popękanych naczynek jest wiele, do najpowszechniejszych można zaliczyć:
 - zmiany hormonalne,
 - choroby układu pokarmowego,
 - nadciśnienie tętnicze,
 - wrodzoną wrażliwość skóry na tego typu schorzenie.

Osoby, które świadome są faktu, że ich skóra jest wrażliwa powinny w sposób szczególny o nią dbać, tak aby była zawsze piękna. Warto jest wiedzieć, że dobrej kondycji skóry naczynkowej nie sprzyjają: wiatr, mróz, wahania temperatury, zbyt długie opalanie. W bardzo srogich warunkach atmosferycznych można przekonać się o tym, czy skóra danej osoby jest wrażliwa np. jeśli komuś bardzo szybko czerwieni się skóra podczas zimowego spaceru, to jest to sygnał, że może być ona wrażliwa.
 

Pielęgnacja skóry naczynkowej polega na stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które nie zawierają substancji mogących dodatkowo ją podrażnić.

Skóra naczynkowa – co robić, żeby była zawsze piękne?
Niestety osoby ze skórą, która łatwo czerwieni się powinny unikać długich, gorących kąpieli oraz picia dużej ilości kawy i alkoholu. Niewskazane jest również spożywanie bardzo ostrych potraw. W ich domu powinny znaleźć się kosmetyki, które zawierają substancje uszczelniające i wzmacniające naczynka (witaminę PP i K). Ponadto, bardzo ważna jest ochrona skóry przed promieniami słonecznymi oraz zimnym powietrzem. W tym celu należy stosować kremy przeciwsłoneczne, a zimą ochronne kremy tłuste (ważne jest, aby kremy stosowane zimą nie zawierały wody, kremy nawilżające zimą mogą wyrządzić wiele szkód skórze).

W salonach kosmetycznych należy zgłaszać, że skóra ma skłonności do nadwrażliwości, kosmetyczka wtedy dobierze odpowiednie kosmetyki do wykonania zabiegów. Szczególnie zalecane są w takich przypadkach procedury relaksujące, uspokajające i uszczelniające naczynka. Osoby, na których twarzy już powstały popękane naczynka mogą poddać się terapii laserowej, której celem jest ich zamknięcie.

 

 
Ten zabieg możesz wykonać w:


MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
MmmBellisana Bellisana
Warszawa, Al. Wilanowska 7
biuro@bellisana.pl http://bellisana.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (10)

awatar
justine49 napisała:
2015-02-13 19:29:59
Czasami narzekam na swoją skórę która jest z natury cerą naczyniową. Pielęgnacja to przede wszystkim od wewnątrz i zewnątrz. Przyjmowanie witaminy C- to od wewnątrz, a od zewnątrz używam kremów z wyciągu kasztanowca.

awatar
martoszka93-k napisała:
2015-01-16 23:48:19
Właśnie zimą jest najgorzej, wtedy trzeba o nią dbać podwójnie, żeby wyglądała tak jak zwykle

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie