Zarejestruj / Zaloguj
Worki pod oczami - ogólna charakterystyka metod korekty worków tłuszczowych pod oczami

worki pod oczami

Nieestetyczne, opuchnięte worki pod oczami często pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety chcą się ich pozbyć, ponieważ duże, nabrzmiałe kieszonki skórne pod oczami oszpecają wygląd twarzy. W gabinetach lekarzy pojawiają się z tym problemem pacjenci w różnym wieku.Obecnie istnieje kilka skutecznych metod niwelowania tłuszczu zbierającego się pod oczami. Do najczęściej stosowanych zabiegów mających na celu zlikwidowanie opuchlizny należą:

- blepharoplastyka powiek górnych i dolnych,
- blepharoplastyka powiek dolnych,
- lipoliza iniekcyjna,
- lipoliza laserowa,
- Thermage®,
- Radiage™,
- Thermwhitelift,
- Aquarelle.

 

Blepharoplastyka powiek górnych i dolnych (plastyka powiek dolnych i górnych) - operacja powiek górnych i dolnych eliminuje również worki pod oczami. Chirurg wykonuje 2,5 cm nacięcia na granicy linii rzęs, w naturalnych załamaniach skóry. W kolejnym etapie zabiegu lekarz wycina nadmiar skóry i tłuszczu, później zakłada delikatne, rozpuszczalne szwy. Rezultatem tego zabiegu jest świeży i odprężony wyraz twarzy. Niestety tego typu zabieg wymaga inwazyjnych działań lekarza chirurga. Poddanie się tej operacji powiązane jest z 10 dniową rekonwalescencją. Ponadto, obrzęk i siniaki pooperacyjne mogą się goić bardzo długo.
Czas zabiegu: 1 do 2 godzin.
Rodzaj znieczulenia: miejscowe.
Rekonwalescencja: około 10 dni.
Orientacyjny koszt zabiegu: 2 500 – 5 500 PLN.

 

Blepharoplastyka powiek dolnych (plastyka powiek dolnych) - jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przy korekcji powiek dolnych cięcie wykonuje się tuż pod rzęsami dolnymi. Następnie zostaje oddzielona skóra od tkanki tłuszczowej i mięśni, a nadmiar skóry i mięśni wycięty. Podczas zabiegu często usuwa się nagromadzony tłuszcz okołogałkowy, który przyczynia się do powstawania nieestetycznych worków. Plastyka powiek dolnych może w dużym stopniu poprawić wygląd i nadać okolicom oczu blasku. Opuchlizna pozabiegowa schodzi po 1-3 tygodniach. Osoba po zabiegu może odczuwać przejściową dolegliwość: nadmierne łzawienie oczu lub nadmierną suchość oczu.
Czas zabiegu: 1 do 2 godzin.
Rodzaj znieczulenia: miejscowe.
Rekonwalescencja: około 10 dni.
Orientacyjny koszt zabiegu: 2 500 – 4 500 PLN

 

Lipoliza iniekcyjna - metoda polegająca na ostrzykiwaniu poduszeczek tłuszczowych powiek dolnych, co doprowadza do ich całkowitego usunięcia. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji uzyskiwanej z soi – fosfatydylocholiny - bezpośrednio w obszar pod okiem. W wyniku jej iniekcji tkanka tłuszczowa jest rozpuszczana. Wstrzyknięty preparat z łatwością przenika przez błony komórkowe powodując ich rozerwanie i rozpad trójglicerydów, które wraz lipoproteidami transportowane są do wątroby, gdzie następuje ich rozpad. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Powinny one ustąpić po 4 -5 dniach.
Czas zabiegu: 20 – 50 minut
Rodzaj znieczulenia: miejscowe.
Rekonwalescencja: pacjent może wrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu.
Orientacyjny koszt zabiegu: 200 – 500 PLN.

 

Lipoliza laserowa – metoda trwale usuwająca tłuszcz z worków pod oczami poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. Światło lasera wprowadzane jest bardzo cienką kaniulą, którą chirurg wbija w skórę pacjenta. Laser rozpuszcza komórki tłuszczowe. W przypadku tak małych złogów tłuszczowych, jakimi są worki pod oczami, rozpuszczony laserem tłuszcz wędruje do wątroby, gdzie zostanie rozłożony i wydalony.
Czas zabiegu: 30 – 50 minut.
Rodzaj znieczulenia: miejscowe.
Rekonwalescencja: pacjent może wrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu.
Orientacyjny koszt zabiegu: 2 000 PLN.

 

Thermage® – nowy zabieg wykonywany przy pomocy technologii Therma cool. Fale radiowe emitowane przez głowicę specjalistycznego urządzenia podgrzewają skórę i doprowadzają do odnowy włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staję się bardziej napięta. Ponadto, podgrzane struktury skóry są stymulowane do szybszej przemiany materii. W związku z powyższym skóra w okolicach oczu staje się napięta, a tłuszcz wchłonięty. Podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło (Thermage® podgrzewa skórę do temperatury 55 – 60o C, pomimo wbudowanego w końcówkę urządzenia systemu chłodzącego).
Czas zabiegu: 30 – 50 minut.
Rodzaj znieczulenia: nie ma potrzeby podania znieczulenia, choć odczuwalny jest niewielki ból.
Rekonwalescencja: pacjent może wrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu.
Orientacyjny koszt zabiegu: 3 000 – 7 000 PLN.

 

Radiage™ – zabieg oparty na podobnej technologii co Thermage®, niemniej jednak jest to metoda delikatniejsza. Radiage™ ma mniejszą częstotliwość fal niż Thermage®, przez co jest całkowicie bezbolesny. Radiage™ jest zalecany dla osób z niewielkimi workami pod oczami.
Czas zabiegu: 30 – 50 minut.
Rodzaj znieczulenia: zabieg całkowicie bezbolesny.
Rekonwalescencja: pacjent może wrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu.
Orientacyjny koszt zabiegu: 1 000 – 5 000 PLN.

 

Thermwhitelift – metoda polegająca na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych akustycznych do modelowania konturu twarzy. Wśród wielu zastosowań tego zabiegu jest również redukcja worków pod oczami. Fale emitowane przez specjalistyczne urządzenie wykorzystywane w tej metodzie docierają na głębokość 3 – 4 cm. Stymulując wzrost temperatury przyspieszają one przemianę materii i mikrocyrkulację. Działanie takie doprowadza do redukcji tkanki tłuszczowej. Do uzyskania pełnych efektów potrzeba wykonania 5 zabiegów z jednodniowymi odstępami czasu.
Czas zabiegu: 30 – 50 minut.
Rodzaj znieczulenia: zabieg całkowicie bezbolesny
Rekonwalescencja: pacjent może wrócić do normalnego trybu życia bezpośrednio po zabiegu.
Orientacyjny koszt zabiegu: 150 – 300 PLN.

 

Aquarelle – metoda, która intensywnie nawilża skórę oraz poprawia mikrocyrkulację. Tego typu zabieg jest terapią zalecaną raczej w przypadku niewielkich worków pod oczami.
Czas zabiegu: około 60 minut.
Orientacyjny koszt zabiegu: 50 – 100 PLN.


Zobacz gdzie ten zabieg możesz wykonać w PROMOCYJNEJ cenie:

AG KLINIK Klinika Medycyny Estetycznej  Warszawa

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (14)

awatar
~danka napisała:
2018-10-19 19:54:38
wszystkie Twoje anko wytyczne stosuję a worki nadal nie zniknęły

awatar
~anka napisała:
2018-01-20 18:41:31
Cudownie ale dlaczego nikt nie pisze o przeciwwskazaniach np. Blepharoplastyka powiek dolnych (plastyka powiek dolnych) - zespół suchego oka jest przeciwwskazaniem/ Lipoliza iniekcyjna i laserowa w niektórych krajach zakazana i dobrzy lekarze medycyny estetycznej jej nie polecają/ fosfatydylocholina - wycofana, wiele pacjentek po zastosowaniu tego środka nie może dojść do siebie przez wiele tygodni/ Thermage i Radiage mogą uszkodzić wzrok, przyczynić się do zaniku plamki żółtej i jaskry ( co z tego że po paru latach - wtedy już nikt nie będzie tego łączył z zabiegiem a utrata wzroku przy zaniku plamki gwarantowana) itd. itp. Baby - nie żryjcie tyle, miejcie w lodówkach tylko światło, uprawiajcie sport, wysypiajcie się, nie pijcie alkoholu i nie palcie fajek ani żadnych świństw. Nie będziecie musiały wydawać majątku na problematyczne zabiegi medycyny estetycznej. A jeśli już, to poradźcie się ZNAJOMEGO jakiegoś lekarza, zbadajcie tarczycę, anty TPO zróbcie, poziom hormonow oznaczcie, i przebadajcie sobie dokładnie wątrobę i nerki przed zabiegiem i wątrobę koniecznie po zabiegu. Tego wam lekarze plastycy raczej nie mówia co nie?

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie