Zarejestruj / Zaloguj
CO2 - laser, który usuwa tatuaże

laser CO2 do usuwania tatuaży

Tatuaże ozdobą ciała? Kwestia ozdabiania ciała tatuażami jest dosyć kontrowersyjnym tematem. Niektóre osoby, zwłaszcza w młodym wieku, decydują się na wykonanie takiego „dzieła sztuki”. Zazwyczaj są to obrazki lub tajemnicze napisy w nieznanych językach. Pomimo przekonania tych osób, iż postępują właściwie i są pewne, że owe malowidła nie znudzą im się, po latach powracają one do klinik z prośbami o usunięcie tatuaży.


Na szczęście już od ponad 30 lat naukowcy wraz z lekarzami pracują nad metodami usuwania tatuaży.
Jedną z popularnych metod usuwania tatuaży jest zabieg laserowy, podczas którego niewyobrażalnie mocna wiązka energii działa na barwniki umieszczone pod skórą, odparowywując je i w ten sposób niszcząc. Od 1980 roku do tego typu zabiegów stosowany jest laser CO2.

 

Laser CO2 – ogólna charakterystyka laserowego zabiegu
Jedną ze skutecznych metod niwelowania trudnych do usunięcia tatuaży jest poddanie się zabiegowi przy użycia lasera CO2. Jest to doskonałe, niezwykle precyzyjne narzędzie chirurgiczne używane w wielu dziedzinach medycyny estetycznej. Bardzo ważnym atutem urządzeń z wbudowanym laserem CO2 jest możliwość redukcji krwawienia oraz natychmiastowa koagulacja komórek skóry. Dzięki powyżej wspomnianym zaletom zabiegi są precyzyjniejsze, a okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum.

Laser CO2 – unowocześnienia lasera
Dotychczas laser CO2 nie był uważany za najlepszy do usuwania tatuaży, ponieważ po jego użyciu powstawały blizny. Obecnie został on unowocześniony o funkcję superpuls i ultrapuls, które pozwalają pracować urządzaniu w trybie impulsowym. Jeden impuls trwa około mikro lub nanosekundy. Dzięki temu gojenie się ran jest niemal bezbliznowe.

Laser CO2 – przebieg zabiegu
Zabieg laserem CO2 może być wykonywany jedynie przez lekarza. Zazwyczaj jest on robiony w znieczuleniu miejscowym. Podczas procedury zarówno lekarz, jak i pacjent mają założone ochronne okulary. Następnie wytatuowany obszar skóry poddawany jest działaniu lasera. Po zabiegu na skórze pojawia się brązowy strupek, który będzie się ładnie goić przez około 14 – 21 dni. W tym okresie należy szczególnie dbać o zmianę opatrunków i odpowiednią higienę skóry poddanej zabiegowi. Bezpośrednio po wygojeniu się strupów nie wolno się opalać, żeby nie wywołać na skórze przebarwień.

Laser CO2 – przeciwwskazania
Zabieg jest uważany za bezpieczny, niemniej jednak osoby z aktywną infekcją w obrębie tatuażu oraz skłonnościami do keloidów powinny spytać lekarza o możliwość wykonania zabiegu.

Orientacyjny koszt zabiegu: pojedynczy zabieg usunięcia tatuażu o średnicy ok. 5 cm kosztuje około 200 – 400 PLN. W zależności od intensywności koloru tatuażu należy liczyć się z koniecznością wielokrotnego powtórzenia zabiegu.
 
Komentarze (7)

awatar
renia08091 napisała:
2010-08-12 17:58:41
Tatuaże to nierzadko wpływ impulsu, chwili, zauroczenia - które często mija. A imiona byłych-ukochanych, banalne obrazki itp. niestety pozostają...To bardzo dobrze, że istnieje taka nowoczesna możliwość pozbycia się nieporządanych "ozdób". Jestem pewna, że dla wielu osób które posiadają tatuażei chcą się ich pozbyć to świetna droga do powiedzenia im nareszcie "żegnajcie" :)

awatar
magdus8 napisała:
2009-09-25 21:28:35
ja tam lubię swój tatuaż, ale dobrze wiedzieć, że jest skuteczna metoda jego usunięcia, w przypadku jakby mi się znudził:)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie