Zarejestruj / Zaloguj
Plastyka ud - kiedy wielkość ud staje się problemem

plastyka ud

Operacja plastyczna ud polega na usunięciu nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej z okolic wewnętrznej oraz zewnętrznej strony ud i pachwin. Dzięki zabiegowi wzmacniane jest ponadto napięcie powięzi tej okolicy, rezultatem czego jest uzyskanie smukłych, kształtnych ud.


 

Operacja plastyczna ud wykonywana jest zazwyczaj u osób starszych, ze znacznym nadmiarem zniekształcającej figurę wiotkiej skóry oraz u osób z bardzo dużą utratą wagi ciała. Zabieg ten niezbędny jest również w przypadku pacjentów, u których istnieje zagrożenie powstania nadmiaru skóry po odessaniu tłuszczu.
Dzięki operacji pacjent wygląda zdecydowanie młodziej i zgrabniej. Jego ciało staje się bardziej proporcjonalne i smukłe.

 

Plastyka ud - kandydaci na operację:
- osoby o relatywnie stałej wadze ciała;
- osoby cierpiące na nadmiar miękkiej, gąbczastej skóry w okolicy ud;
- osoby w dobrej kondycji psychofizycznej;
- osoby niepalące;
- osoby, które jasno wytyczyły cel operacji;
- osoby, które decydują się na prowadzenie zdrowego trybu życia po operacji i są przygotowane na potrzebę stosowania diety oraz ćwiczeń.

 

Czego nie gwarantuje operacja plastyczna ud?
Operacja plastyczna ud niweluje tylko pewną część tłuszczu koncentrując się bardziej na odpowiednim usunięciu nadmiaru skóry, która utraciła elastyczność. Jeśli głównym celem pacjenta jest znaczna redukcja złogów tłuszczowych w okolicy ud, to jest mu zalecane połączenie plastyki ud z liposukcją. Kombinacja tych dwóch zabiegów pozwoli na uzyskanie wzmocnionego efektu odchudzenia, który będzie wyraźnie widoczny dla osób trzecich.

 

Plastyka ud - przebieg operacji
Zabieg może być wykonywany zarówno pod znieczuleniem ogólnym, jak i miejscowym (warunki znieczulenia są ustalane z pacjentem bezpośrednio przed zabiegiem), trwa od 2-3 godzin, wymaga najczęściej dwudniowej hospitalizacji.
Nacięcia
Wykonanie nacięć zależy od rozległości zabiegu i preferencji pacjenta. Na konsultacjach przed zabiegiem chirurg plastyczny wykonuje szczegółowe pomiary ud i przedstawia pacjentowi warianty wykonania nacięć skóry.
Jedną z metod jest umiejscowienie cięcia od pachwiny w dół. Nacięcie jest wykonane wzdłuż brzegu włosów łonowych, skąd może być pokierowane w dół po wewnętrznej części ud. W zależności od budowy ciała pacjenta i nadmiaru skóry, odcinek ranki może mieć kilka centymetrów lub sięgać nawet do połowy ud. W przypadku operacji plastycznej ud, gdzie obszar usuwanej skóry jest relatywnie mały, nacięcia są ograniczane do okolicy pachwiny. 

W kolejnym etapie zabiegu skóra i tkanka podskórna są odseparowywane od podłoża. Odpowiednie warstwy skóry są napinane za pomocą szwów, a nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej jest wycinany. Następnie po wycięciu zbędnej skóry i tłuszczu pozostała część tkanki jest ściągana w górę i do środka. Zabieg kończony jest założeniem kilku warstw szwów – daje to efekt lepszego napięcia skóry ud oraz ich ładniejszego kształtu (szwy umieszczone na zewnątrz ciała są usuwane po tygodniu, zaś szwy założone wewnątrz tkanek pozostają na zawsze). Rany pooperacyjne są dokładnie opatrywane, często w miejscach cięć są umieszczane dreny, które mają służyć odsączaniu krwi i osocza. Opatrunki są zdejmowane po około 2-3 dniach. Zastępuje się je następnie specjalną uciskową bielizną, która zapobiega krwiakom oraz masuje blizny.

 

Plastyka ud - po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu możemy odczuwać dyskomfort oraz ból, który będzie łagodzony odpowiednimi lekami przeciwbólowymi. Zmiany w budowie i kształcie ud zauważa się już po wybudzeniu z narkozy. Pacjenci zachęcani są do krótkich spacerów już w pierwszej dobie po operacji. Celem takiego działania jest zapobieganie powstawaniu zatorów żylnych, które mogą doprowadzić do utraty drożności żył lub nawet to zawału serca.

 

Plastyka ud - ryzyko operacji:
- nieestetyczne blizny,
- sączenie się krwi,
- infekcja ran pooperacyjnych,
- zbieranie się płynu w tkankach operowanych,
- przewlekłe gojenie się ran,
- martwica skóry,
- krwiaki, skrzepy krwi,
- asymetria w wyglądzie ud,
- ryzyko związane z narkozą,
- chroniczny ból skóry w miejscach operowanych,
- zmiany w barwie skóry,
- zatory krwi w żyłach,
- potrzeby powtórzenia operacji w celu korekty skutków ubocznych pierwszego zabiegu.

 

Po powrocie do domu
Po operacji należy bacznie obserwować swoje ciało. Jeśli zostaną zauważone niepokojące zmiany w obszarze ran lub pacjent poczuje się słabo, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Zalecane jest spędzenie dwóch pierwszych dób po operacji w klinice. Chirurg plastyczny ma wtedy szansę na dokładną obserwację ran.
Po operacji należy stosować się do porad lekarza, który na konsultacji udziela szczegółowych instrukcji na temat leków i zabiegów pooperacyjnych.

 

Rekonwalescencja
Do pełnej aktywności pacjenci powracają zazwyczaj po upływie od 7 do 14 dni od zabiegu, natomiast blizny po operacji mogą utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy.
Przeprowadzenie tego typu operacji wymaga od pacjenta noszenia specjalnych elastycznych bandaży przez około miesiąc po zabiegu lub uciskowej garderoby, która minimalizuje opuchliznę oraz wpływa na pooperacyjne kształtowanie się konturu ciała.  

 

Koszt zabiegu:
Plastyka ud: 6 000-8 000 PLN

 

Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (10)

awatar
justyna262 napisała:
2013-09-27 12:54:55
według mnie dieta i cwiczenia daja dobre efekty no ale tez warto wspierac sie roznymi kosmetykami

awatar
~AngelaS77 napisał:
2013-09-11 06:07:10
Chyba mnie to nie przekonało za dużo jest tych skutków ubocznych,poza tym po takim zabiegu już do końca życia trzeba bacznie pilnować tego co się je,aby znów nie nazbierać zapasów .Myślę że cena nie jest tak okropna.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie