Zarejestruj / Zaloguj
Liposukcja ogólna charakterystyka różnych technik

liposukcja  charakterystyka metod

W poniższym artykule przedstawiamy ogólną charakterystykę różnorodnych technik liposukcji. Opisujemy zarówno te, które były stosowane w przeszłości, jak i te, które stosuje się obecnie.Liposukcja - technika sucha

Zabieg liposukcji techniką suchą już nie jest wykonywany. Wraz z opracowaniem techniki tumescent, metoda sucha została całkowicie wycofana ze stosowania. Technika sucha wymagała znieczulenia ogólnego i jak sama nazwa wskazuje była wykonywana bez iniekcji żadnych płynów obkurczających. W rezultacie podczas odsysania tłuszczu dochodziło również do odsysania krwi. W związku z powyższym zabieg był wysoce ryzykowny i przyczyniał się utraty dużej ilości krwi – stanowiła ona około 30% wyssanej substancji. Przy tego typu lipsukcji pacjenci wymagali transfuzji krwi podczas zabiegu oraz późniejszej hospitalizacji.

Liposukcja – technika mokra
Liposukcja techniką mokrą była swoistego przełomem i krokiem na przód w opracowywaniu bezpiecznych metod odsysania tłuszczu. Niemniej jednak została również zaprzestana, ponieważ podczas zabiegu dochodziło do odessania krwi, która stanowiła 15-20% objętości wyssanej substancji. Podczas tej techniki stosowane było znieczulenie ogólne i wstrzykiwano około 100 ml epinefryny, która trochę rozpulchniała tkankę i przyczyniała się do mniejszej utraty krwi.

Liposukcja - technika super mokra

W zasadzie jest to technika, która jest bardzo przybliżona do metody tumescent. Opiera się na iniekcji tego samego roztworu. Różnica jednak polega na ilości wstrzykiwanego płynu, która jest o połowę mniejsza. W związku z powyższym pacjent wymagał znieczulenia ogólnego, a utrata krwi była wciąż odnotowywana.

Liposukcja - technika tumescent

Technika liposukcji tumescent polega na wstrzyknięciu pacjentowi dużej ilości płynów. Zazwyczaj składają się one z lidokainy (środka znieczulającego), roztworu saliny i epinefryny. Wstrzyknięta substancja przekracza czterokrotnie objętość tłuszczu, która ma być wyssana. Zabieg wykorzystujący tego typu technikę jest zwykle dłuższy o 4-5 godzin, niż wykonywany innymi metodami. Zabieg liposukcji tumescent nie wymaga dodatkowego znieczulenia, gdyż płyn wstrzykiwany zawiera jego wystarczającą ilość.
Zaletą tej metody jest iniekcja płynów, które zmniejszają krwawienie. Podczas odsysania tłuszczu, nie dochodzi do utraty krwi. W związku z powyższym pacjent nie wymaga pozostawania w szpitalu po zabiegu.

Liposukcja technika ultradźwiękowa
Liposukcja wykonywana powyżej wymienioną techniką, wykorzystuje ultradźwięki, które rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych, ułatwiając w ten sposób odessanie tłuszczu. Technika ultradźwiękowa jest szczególnie przydatna przy odsysaniu tłuszczu z okolic karku oraz klatki piersiowej u mężczyzn. Po zabiegu obszar ciała poddawany liposukcji jest spuchnięty, zasiniały, a pacjent odczuwa również ból oraz pieczenie. Ze względu na konieczność wykonania nacięcia w celu wprowadzenia prowadnicy ultradźwięków, zabieg jest uważany za inwazyjny. Ponadto czasami w praktyce dochodziło do poparzeń tkanek wewnątrz skóry. Zabieg wymagał znieczulenia ogólnego lub IV stopnia uspania pacjenta. Metoda nie jest zbytnio efektywna ani bezpieczna, dlatego nie jest ona zatwierdzona do stosowania.

Liposukcja technika laserowa
Technika laserowa opiera się na wykorzystaniu chłodnego lasera, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Technika laserowa jest zazwyczaj stosowana łącznie z technika tumescent. Zabieg polega na trzymaniu urządzenia nad obszarem poddawanym liposukcji przez około 12 minut, a następnie wykonywane są małe nacięcia i wprowadzana jest kaniula, za pomocą której odsysany jest tłuszcz. Liposukcję laserowa jest przez niektórych lekarzy uważana za nieskuteczną, gdyż żaden producent urządzeń nie daje gwarancji na zniszczenie komórki tłuszczowej przez laser. Praktyka lekarzy wskazywała na występowanie tylko tymczasowego efektu, przekładającego się na niezadowolenie pacjenta.

Liposukcja Vibro (Power Assisted Technique – PAL)

Vibro lipo to nowoczesna metoda usuwania tłuszczu z ciała ludzkiego za pomocą specjalnego urządzenia. Aparat wykorzystywany do zabiegu wykorzystuje sprężone powietrze oraz wibrującą kaniulę. Vibro Lipo jest uważane za metodę mniej inwazyjną od tradycyjnej liposukcji. Vibro lipo (zwana również Vibro liposukcją) łączy w sobie ssanie oraz wibracje kaniuli. Ruchy kaniuli rozbijają tkankę tłuszczową i sprawiają, iż zmienia się ona w emulsję, którą można odessać. Ponadto, urządzenia do Vibro lipo mają wbudowane systemy, które blokują ssanie kaniuli, jeśli ta dotrze do mięśni lub tkanki skóry.

Liposukcja Body Jet
Podanie płynu w postaci mieszaniny płynu z lekami obkurczającymi naczynia i miejscowo znieczulającymi, pozwala na ograniczenie utraty krwi i większe odessanie czystego tłuszczu – przez co osiągany jest lepszy efekt kosmetyczny. Ponadto, metoda Body  Jet umożliwia późniejsze przeprowadzanie transplantacji tłuszczu np. do modelowania biustu. Odessane komórki tłuszczowe nie tworzą konglomeratów (skupisk), które mają większą szansę obumrzeć w organizmie po podaniu ale są od siebie pooddzielane i lepiej przyjmują się w miejscu podania. Body Jet  nie tylko usuwa tłuszcz (liposukcja) z niechcianych obszarów, ale również może modelować ciało, wygładzać zmarszczki, powiększać usta etc. 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (9)

awatar
edyta11 napisała:
2014-12-08 17:01:53
chciałabym poddać się takiemu zabiegowi ale niestety trochę pewnie on kosztuje, ale zawsze można sobie pomarzyć ;)

awatar
~aldona napisała:
2014-06-01 22:19:33
Własnei sama sie poważnie zastanawiam nad takim zabiegiem. Mam nadzieje ze jako jedyny - odrzucajac wszelkie diety pomoze mi uporać sie z moją oponką.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie