Zarejestruj / Zaloguj
Chirurgiczna korekta wrastających paznokci u stóp

chirurgiczne wycięcie paznokcia

Ładne, zadbane paznokcie to niewątpliwie atut pięknych stóp. Niestety pielęgnacja paznokci u stóp jest bardzo trudna i często poprzez popełnienie błędu podczas ich obcinania można wywołać problem wrastających paznokci, zwłaszcza w tzw. paluchach stóp.Wrastanie paznokci jest najczęściej wywoływane urazem okolicy paznokcia poprzez jego zbyt głębokie wycięcie. Może być ono również wywołane skaleczeniem tzw. wału paznokciowego lub noszeniem zbyt ciasnego obuwia.
W rezultacie wyżej wymienionych przyczyn może dojść do nieprawidłowego zawijania się i wrastania paznokcia z jednego lub obu boków wału otaczającego paznokieć.

Wrastanie paznokcia jest bolesne oraz niebezpieczne dla zdrowia, gdyż w jego okolicy rozwija się stan zapalny. Staje się ona czerwona, nabrzmiała i momentami może wyciekać z niej ropa. Chodzenie oraz noszenie obuwia są znacznie utrudnione, nie wspominając już braku możliwości noszenia odkrytego obuwia latem.
Jeśli stan wrastania paznokcia ulegnie znacznemu przedłużeniu, to może dojść do wytworzenia się tkanki łącznej odgraniczającej zdrowe tkanki palca od wrastającego paznokcia tzw. dzikiego mięsa. Jest ono silnie ukrwione oraz unerwione. W związku z powyższym, przyczynia się do odczuwania bólu podczas chodzenia, dotyku etc. Utrzymywanie takiego stanu paznokcia może doprowadzić do zaawansowanego stanu zapalnego i w konsekwencji do „zdjęcia” całego lub części paznokcia. (Powyższy opis jest bardzo uproszczony i ogólny nie zawiera treści o charakterze medycznym.)


Wrastające paznokcie można wyeliminować za pomocą chirurgicznej korekty (Zabieg ten wykonywany jest jedynie w ostateczności. Obecnie powszechnymi zabiegami są procedury zakładania klamr korekcyjnych oraz tzw. tamponów, które pomagają wyprostować tor wzrostu paznokcia).
W początkowej fazie wrastania paznokcia wykonywane jest niewielkie nacięcie niewielkiego otworu na szczycie wypukłości płytki paznokciowej. Natomiast, jeśli wrastanie paznokcia jest w zaawansowanym stanie, to konieczne staje się usunięcie wąskiego 2-3 mm pasma paznokcia od strony jego wrastania. Następnie rana jest oczyszczana i zakładane są szwy.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po wygojeniu się ranek, paznokieć zaczyna ładnie odrastać, jeśli zostaną zachowane odpowiednie kroki zachowawcze.

Można do nich zaliczyć m.in.:
- nie noszenie zbyt ciasnego obuwia,
- nie wycinanie skórek, tylko zsuwanie ich paznokciem dłoni lub nieostrym narzędziem,
- obcinanie paznokci bez zaokrąglania.

 

Powyższy artykuł jest bardzo uproszczony i ogólny - nie zawiera treści o charakterze medycznym.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
Mmmlogo_bc Beauty Clinic
Warszawa , Wąwozowa 8
beautyclinic8@gmail.com http://www.beautyclinic8.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (2)

awatar
bel_e_muir napisała:
2014-11-08 10:35:49
Wrastanie paznokci to mój odwieczny problem.. Mam wrażenie, że źle obcinam paznokcie (na półokrągło), ale inaczej nie potrafię :(

awatar
blodka napisała:
2010-12-08 21:27:52
Hmmm metodą zachowawczą jest odsuwanie skórek paznokciem dłoni??? Hmmm a co jeśli paznokcie są ostre? Albo niechcący posunie się za mocno? Przecież w ten sposób też można zrobić sobie krzywdę. A nie lepiej jest używać jakiś preparatów, które będą rozpuszczały skórki zamiast odsuwać je?

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie