Zarejestruj / Zaloguj
Czas na zmianę na półce z kosmetykami

waznosc kosmetykow

Prawidłowo przechowywane kosmetyki będą skutecznie spełniać swoją rolę w codziennej pielęgnacji ciała. Niestety bardzo często podstawowe zasady prawidłowego przechowywania kosmetyków są z niewiedzy oraz wygody całkowicie nieprzestrzeganie.Większość preparatów pielęgnujących ciało wymaga przechowywania chłodnym i ciemnym miejscu, ale nie w lodówce (do lodówki można chować kremy zawierające kolagen oraz te, na których etykiecie jest informacja, że powinny być tam przechowywane). Pod wpływem ciepła i światła substancje aktywne zawarte w kosmetykach tracą swoje właściwości, a preparat przestaje spełniać swoje podstawowe funkcje. W związku z powyższym, stosowanie ich nie wywoła oczekiwanych efektów, a może wywołać reakcje alergiczne lub podrażnić skórę. Oprócz prawidłowego przechowywania preparatów powinno się również zwrócić uwagę na termin przydatności danego kosmetyku. Na opakowaniach dobrych preparatów pielęgnacyjnych jest napisane jak powinny być one przechowywane i kiedy upływa termin ich przydatności. Zastosowanie się do wskazówek zapisanych na etykiecie produktu pozwoli na zachowanie świeżości i skuteczności preparatu.

Niestety bardzo często po przejrzeniu kosmetyków na toaletce zachodzi potrzeba dokonania zmian w jej zawartości. Po sprawdzeniu terminów przydatności kremów okazuje się, bowiem, że już są przeterminowane, także czeka ich jedynie dalszy los w koszu na śmieci.

Kosmetyki nie są wieczne, dlatego należy je zużywać, a nie podziwiać na półce. Nawet do najlepszych preparatów przenikają zanieczyszczenia, a kontakt z tlenem sprawia, że zmieniają swoje właściwości i przestają spełniać swoje zadania. Pomimo dodanych konserwantów kremy jełczeją i mnożą się bakterie, dlatego od otwarcia kremu liczy się czas jego używania.

Kremy do twarzy i ciała zachowują świeżość przez ok. 9 miesięcy od otwarcia. W tym okresie zawarte w nich aktywne składniki spełniają swoją rolę. Kremy powinny być przechowywane w zacienionym chłodnym miejscu. Do niektórych kremów dołączane są specjalne łopatki do ich nakładania na skórę. Warto jest z nich skorzystać, gdyż w ten sposób można łatwo zapobiec mnożeniu się bakterii i przenoszeniu różnych drobnoustrojów ze skóry. Chłodzenia w lodówce wymagają zazwyczaj kosmetyki relaksujące i zmniejszające opuchliznę ciała np. balsamy po opalaniu w formie żelu.
Komentarze (12)

awatar
ShakeThatBooty90@gmail.com napisała:
2014-10-27 23:29:53
moim zdaniem wystarczy umyć ręce przed nałożeniem kremu i nie potrzeba już szpatułek ;)

awatar
asias89 napisała:
2014-10-23 07:59:49
Jeżeli chodzi o kremy do twarzy to najlepiej wybierać je i nakładać szpatułką na twarz a nie palcami, podobno podczas kontaktu ze skórą wytwarzają się bakterie? Tak słyszałam

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie