Plastyka powiek dolnych niweluje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałą skórę z dolnej części oka. W rezultacie osoba, która poddała się zabiegowi osiąga młodszy i bardziej wypoczęty wygląd. Wykonanie zabiegu gwarantuje trwałe efekty i osiągnięcie zamierzonych celów. Po zabiegu zanikają tzw. „worki pod oczami”, które niejednokrotnie ujawniają się już w bardzo młodym wieku ludzi.
Niestety zabieg nie eliminuje ciemnych, sinych zabarwień pod oczami oraz zmarszczek w kątach oczu.
Korekta powiek dolnych – zalecenia do przeprowadzenia zabiegu
Do najczęstszych przyczyn, z powodu, których zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się na przeprowadzenie zabiegu, należą:
- nieestetyczne opuchnięte „worki pod oczami”,
- nadmiar tłuszczu zebrany w dolnej powiece oczu,
- zwiotczała skóra dolnej powieki,
- zmniejszone pole widzenia przez opuchniętą dolną powiekę oczu.
Korekta powiek dolnych – planując zabieg
Decydując się na plastykę powiek dolnych należy poinformować lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach i wykonać wszystkie badania zlecone przez niego. Niezwykle ważna jest rzetelne przedstawienie lekarzowi listy leków, witamin przyjmowanych oraz poinformowanie go o paleniu tytoniu. Konsultacja przed zabiegiem ma na celu omówienie oczekiwań pacjenta oraz ocenę stanu jego powiek. Decyzja o zakresie zabiegu korekcji powiek jest podejmowana przez lekarza wspólnie z pacjentem. Ponadto, pacjent jest informowany o szczegółach zabiegu, zaleceniach przedzabiegowych, pozabiegowych i ewentualnym ryzyku związanym z operacją.
Korekta powiek dolnych – przebieg zabiegu
Zabieg korekty powiek górnych wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Pacjent otrzymuje zazwyczaj doustnie lek uspakajający, który eliminuje całkowicie stres. Korekta powiek dolnych trwa od 1 – 2 godzin, w zależności od złożoności danego przypadku. Do najczęstszego postępowania lekarza należy wykonanie cięcia w naturalnych załamaniach skóry powieki dolnej, blisko linii rzęs. Nacięcia mogą być poprowadzone poza kąt oka, ale są zlokalizowane w obrębie naturalnych zmarszczek. Poprzez te nacięcia odpreparowywany jest fragment skóry i usuwany nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry. Cięcia zaszywane są niezwykle precyzyjnie cienkimi nićmi lub rozpuszczalnymi szwami.
Korekta powiek dolnych – po zabiegu
Operacja korekty powiek nie wymaga hospitalizacji. Bezpośrednio po zbiegu pacjent może odczuwać lekkie odrętwienie i mdłości. Zalecany jest wtedy odpoczynek w pozycji leżącej z uniesioną głową (np. na kilku ułożonych poduszkach). Lekarze zalecają również noszenie ciemnych okularów przez pierwsze 3 dni po zabiegu, w celu chronienia oka przed światłem. Ponadto, w profilaktyce przeciw powstawaniu nadmiernym obrzękom i zasinieniu stosowane są zimne okłady bezpośrednio na oczy. Obecnie w aptekach dostępne są specjalne okłady żelowe, które znacznie ułatwiają przygotowanie chłodzącego opatrunku.
Stosowanie się do zalet lekarza uchroni pacjenta przed nieprawidłowym gojeniem się ran.
Korekta powiek dolnych – ewentualne powikłania pozabiegowe
Korekta powiek dolnych jest powszechnie uważana za bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że jest on wykonywany przez chirurga specjalistę z odpowiednimi kwalifikacjami.
Do skutków ubocznych, na jakie są narażeni pacjenci, można zaliczyć:
- wystąpienie obrzęku (zazwyczaj zanika po 7 – 14 dniach),
- zasinienie powiek (zazwyczaj zanika po 7 – 14 dniach),
- reakcję alergiczną na znieczulenie,
- zaburzenia wzroku.
Powyżej wymienione reakcje nie mają charakteru permanentnego i ustępują po dwóch trzech tygodniach. Natomiast do ewentualnych zagrożeń związanych z operacją powiek należą:
- wywinięcie powieki dolnej (jeśli stan taki nie ustąpi po maksymalnie czterech tygodniach, konieczne jest postępowanie naprawcze),
- kurcz powiek.
Korekta powiek dolnych - przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
Narząd wzroku jest niezwykle delikatnym organem. Istnieje klika przeciwwskazań do przeprowadzania plastyki dolnych powiek, można do nich zaliczyć:
- chorobę tarczycy,
- zespół suchego oka,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroby serca,
- cukrzycę,
- jaskrę,
- odwarstwienie siatkówki,
- oraz inne przewlekłe choroby.
Osoby, u których stwierdzono powyżej wymienione schorzenia nie są całkowicie wyeliminowane z przeprowadzenia zabiegu. Powinny one jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować swoje zamiary ze specjalistą i wykonać stosowane badania. Tacy pacjenci wymagają szczególnej uwagi zarówno od prowadzącego lekarza, jak i od chirurga, który podejmie się dokonania zabiegu.
Orientacyjny koszt zabiegu
Korekta powiek dolnych: 2 500-3 500 PLN.
Cena obejmuje zazwyczaj koszty znieczulenia, opatrunków oraz wizyt kontrolnych. Przed operacją należy jednak dokładnie dowiedzieć się, co wliczane jest w cenę zabiegu po to, aby później uniknąć problemów.
Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”
Komentarze (1)
|
2011-04-22 21:52:33 |
kwalifikuję się na zabieg, aczkolwiek za taką cenę będę musiała go sobie odpuścić. |