Zarejestruj / Zaloguj
Blepharoplastyka dolna - plastyka powiek dolnych

plastyka powiek dolnych

Plastyka powiek dolnych niweluje nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałą skórę z dolnej części oka. W rezultacie osoba, która poddała się zabiegowi osiąga młodszy i bardziej wypoczęty wygląd. Wykonanie zabiegu gwarantuje trwałe efekty i osiągnięcie zamierzonych celów. Po zabiegu zanikają tzw. „worki pod oczami”, które niejednokrotnie ujawniają się już w bardzo młodym wieku ludzi.

Niestety zabieg nie eliminuje ciemnych, sinych zabarwień pod oczami oraz zmarszczek w kątach oczu.


Korekta powiek dolnych – zalecenia do przeprowadzenia zabiegu
Do najczęstszych przyczyn, z powodu, których zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się na przeprowadzenie zabiegu, należą:
 - nieestetyczne opuchnięte „worki pod oczami”,
 - nadmiar tłuszczu zebrany w dolnej powiece oczu,
 - zwiotczała skóra dolnej powieki,
 - zmniejszone pole widzenia przez opuchniętą dolną powiekę oczu.

 

Korekta powiek dolnych – planując zabieg
Decydując się na plastykę powiek dolnych należy poinformować lekarza o wszystkich swoich dolegliwościach i wykonać wszystkie badania zlecone przez niego. Niezwykle ważna jest rzetelne przedstawienie lekarzowi listy leków, witamin przyjmowanych oraz poinformowanie go o paleniu tytoniu. Konsultacja przed zabiegiem ma na celu omówienie oczekiwań pacjenta oraz ocenę stanu jego powiek. Decyzja o zakresie zabiegu korekcji powiek jest podejmowana przez lekarza wspólnie z pacjentem. Ponadto, pacjent jest informowany o szczegółach zabiegu, zaleceniach przedzabiegowych, pozabiegowych i ewentualnym ryzyku związanym z operacją.

 

Korekta powiek dolnych – przebieg zabiegu
Zabieg korekty powiek górnych wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Pacjent otrzymuje zazwyczaj doustnie lek uspakajający, który eliminuje całkowicie stres. Korekta powiek dolnych trwa od 1 – 2 godzin, w zależności od złożoności danego przypadku. Do najczęstszego postępowania lekarza należy wykonanie cięcia w naturalnych załamaniach skóry powieki dolnej, blisko linii rzęs. Nacięcia mogą być poprowadzone poza kąt oka, ale są zlokalizowane w obrębie naturalnych zmarszczek. Poprzez te nacięcia odpreparowywany jest fragment skóry i usuwany nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry. Cięcia zaszywane są niezwykle precyzyjnie cienkimi nićmi lub rozpuszczalnymi szwami.

 

Korekta powiek dolnych – po zabiegu
Operacja korekty powiek nie wymaga hospitalizacji. Bezpośrednio po zbiegu pacjent może odczuwać lekkie odrętwienie i mdłości. Zalecany jest wtedy odpoczynek w pozycji leżącej z uniesioną głową (np. na kilku ułożonych poduszkach). Lekarze zalecają również noszenie ciemnych okularów przez pierwsze 3 dni po zabiegu, w celu chronienia oka przed światłem. Ponadto, w profilaktyce przeciw powstawaniu nadmiernym obrzękom i zasinieniu stosowane są zimne okłady bezpośrednio na oczy. Obecnie w aptekach dostępne są specjalne okłady żelowe, które znacznie ułatwiają przygotowanie chłodzącego opatrunku.
Stosowanie się do zalet lekarza uchroni pacjenta przed nieprawidłowym gojeniem się ran.

 

Korekta powiek dolnych – ewentualne powikłania pozabiegowe
Korekta powiek dolnych jest powszechnie uważana za bezpieczny zabieg, pod warunkiem, że jest on wykonywany przez chirurga specjalistę z odpowiednimi kwalifikacjami.
Do skutków ubocznych, na jakie są narażeni pacjenci, można zaliczyć:
 - wystąpienie obrzęku (zazwyczaj zanika po 7 – 14 dniach),
 - zasinienie powiek (zazwyczaj zanika po 7 – 14 dniach),
 - reakcję alergiczną na znieczulenie,
 - zaburzenia wzroku.
Powyżej wymienione reakcje nie mają charakteru permanentnego i ustępują po dwóch trzech tygodniach. Natomiast do ewentualnych zagrożeń związanych z operacją powiek należą:
 - wywinięcie powieki dolnej (jeśli stan taki nie ustąpi po maksymalnie czterech tygodniach, konieczne jest postępowanie naprawcze),
 - kurcz powiek.

 

Korekta powiek dolnych - przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu
Narząd wzroku jest niezwykle delikatnym organem. Istnieje klika przeciwwskazań do przeprowadzania plastyki dolnych powiek, można do nich zaliczyć:
 - chorobę tarczycy,
 - zespół suchego oka,
 - nadciśnienie tętnicze,
 - choroby serca,
 - cukrzycę,
 - jaskrę,
 - odwarstwienie siatkówki,
 - oraz inne przewlekłe choroby.
Osoby, u których stwierdzono powyżej wymienione schorzenia nie są całkowicie wyeliminowane z przeprowadzenia zabiegu. Powinny one jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji skonsultować swoje zamiary ze specjalistą i wykonać stosowane badania. Tacy pacjenci wymagają szczególnej uwagi zarówno od prowadzącego lekarza, jak i od chirurga, który podejmie się dokonania zabiegu.

 

Orientacyjny koszt zabiegu
Korekta powiek dolnych: 2 500-3 500 PLN.
Cena obejmuje zazwyczaj koszty znieczulenia, opatrunków oraz wizyt kontrolnych. Przed operacją należy jednak dokładnie dowiedzieć się, co wliczane jest w cenę zabiegu po to, aby później uniknąć problemów.

 

Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”

 
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (1)

awatar
milkawie88 napisała:
2011-04-22 21:52:33
kwalifikuję się na zabieg, aczkolwiek za taką cenę będę musiała go sobie odpuścić.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie