Zarejestruj / Zaloguj
Usuwanie osadu nazębnego - ogólna charakterystyka zabiegu

polishing

Na skutek mineralizwania się płytki nazębnej oraz zbierania się różnych osadów na zębach zaczyna tworzyć się osad, który negatywnie wpływa na ich wygląd. Ciemnożółty, brązowy osad oraz przybrudzone końcówki zębów są przebarwieniami, które ciężko jest usunąć domowymi sposobami.

 Nalot na zębach we wczesnych fazach jego powstawania można usunąć poprzez zastosowanie mało inwazyjnej metody, jaką jest polishing.

 

Zaniedbanie powstawania osadu i nie usunięcie go w porę może doprowadzić do powstania twardego oraz mocno przylegającego kamienia nazębnego. Jego gromadzenie się powoduje, że uśmiech przestaje być piękny. Przestrzeń międzyzębowa zaczyna brązowieć, co negatywnie wpływa na wygląd zębów. Ponadto oprócz mało estetycznego wyglądu, kamień nazębny stanowi siedlisko bakterii i tym samym wpływa na rozwój stanu zapalnego. Długotrwałe zaniechanie usuwania kamienia nazębnego może doprowadzić do osłabienia korzeni zębów oraz paradontozy.
Kamień nazębny może występować jako naddziąsłowy i poddziąsłowy. Kamień naddziąsłowy jest widoczny i relatywnie łatwy do usunięcia w porównaniu do kamienia poddziąsłowego.

Polishing polega na zastosowaniu do czyszczenia zębów specjalnej pasty i szczotki lub gumek, które zakładane są na urządzenie służące do borowania zębów. Szybko obracająca się głowica, zakończona gumką delikatnie oczyszcza powierzchnię zęba, usuwając z jego powierzchni wszystkie przebarwienia. Procedura jest całkowicie bezbolesna.
Niestety osad na zębach będzie dalej się odkładał i po roku będzie trzeba ją powtórzyć.

Orientacyjny koszt zabiegu: 50 – 100 PLN.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie