Zarejestruj / Zaloguj
Skaling - bardzo potrzebny zabieg

skaling

Skaling zaliczany jest do zabiegów profilaktyki przeciwpróchniczej. Polega on na usunięciu twardych, zmineralizowanych złogów nazębnych – w mowie potocznej określanych kamieniem nazębnym. Twarde i trudne do usunięcia, za pomocą zwykłej szczoteczki i pasty do zębów, złogi nazębne gromadzą się na powierzchniach koron zębów (najczęściej w miejscach trudno dostępnych).Kamień nazębny może być usunięty za pomocą skalingu. Jest to z reguły bezbolesna procedura wykonywana za pomocą skalera (profesjonalnego urządzenia ultradźwiękowego). Samo usuwanie kamienia może trwać ok. 15 – 30 minut (cała procedura trwa ok. 45 minut). Stomatolog lub higienistka stomatologiczna dokładnie oczyszcza korony zębów, okolice przyzębia. Skaler dociera do najmniej dostępnych miejsc, a jego szybie ruchy oczyszczają powierzchnię zęba. . Skaler, czyli końcówka specjalnego urządzenia emitującego drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Końcówka urządzenia do skalingu przyłożona do zęba przenosi drgania na jego powierzchnię i powoduje odpryskiwanie złogów kamienia. Dzięki silnym i intensywnym drganiom kamień łatwo pęka i odpryskuje. Czasami konieczne jest uzupełnienie działania urządzenia skalingiem ręcznym. Zazwyczaj jest to konieczne w przypadku istnienia dużych złogów kamienia w szczelinach między zębami (żółto-brązowy lub bardzo brązowy osad).

 Każdy skaling kończy się polerowaniem wszystkich powierzchni zębów (gumkowaniu), co zapobiega ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej.

Skaling ultradźwiękowy jest wykonywany w celu:
- bardzo dokładnego usunięcia kamienia nazębnego,
- przygotowania zębów do lakierowania (zabiegu pielęgnacyjnego),
- przygotowania zębów do zabiegu wybielania,
- usunięcia zewnętrzno-pochodnych przebarwień koron zębów

Skaling można wykonywać, tak często jak zaleci nam stomatolog. Najczęściej jest to zabieg wykonywany co 6 miesięcy. Czasami nieprawidłowa dieta częste picie kawy, herbaty oraz palenie tytoniu przyczyniają się do szybkiego powstawania kamienia nazębnego. Dodatkowo nieprawidłowa higiena jamy ustnej może doprowadzić do poważnych schorzeń zębów. Można im w bardzo prosty sposób zapobiec poprzez systematyczne wizyty u stomatologa oraz regularne, profesjonalne czyszczenie zębów.

Skaling kosztuje ok. 120 – 150 PLN
Komentarze (1)

awatar
efrel napisała:
2011-08-03 10:18:08
Rewelacyjny zabieg, tylko co z ludźmi który maja odsłonięte szyjki zębowe, czy po takim zabiegu nie wzrośnie nadwrażliwość zębów na gorące lub zimne ??

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie