Zarejestruj / Zaloguj
Zimowy zabieg dla dłoni

zimowy zabieg

Zima jest porą roku, kiedy skóra człowieka wymaga szczególnej pielęgnacji. Wahania temperatury i przesuszone powietrze nie służą najlepiej skórze. W pomieszczeniach skóra poddawana jest działaniu przesuszonego powietrza przez klimatyzację oraz centralne ogrzewanie. Na skutek ogromnej różnicy ciśnień, jaka zachodzi pomiędzy powierzchnią skóry a suchym i rozgrzanym powietrzem woda ze skóry jest dosłownie wysysana na zewnątrz z jej głębszych warstw.


Najbardziej narażone na zniszczenie są dłonie, gdyż wykonujemy nimi różne czynności zarówno znajdując się we wnętrzu budynku, jak i na zewnątrz. Mroźne powietrze oraz niskie temperatury dosłownie atakują skórę dłoni. Za nim zostaną osłonięte rękawiczkami, to już mróz zdąży podziałać na nie. Zimą bardzo szybko skóra na dłoniach zaczyna być ściągnięta i łuszczy się (to pierwsze sygnały, że staje się ona skrajnie odwodniona). Dodatkowo, zawód niektórych osób wymusza pracę na zimnym powietrzu bez osłaniania dłoni rękawiczkami. Takie osoby w sposób szczególny powinny zadbać o skórę dłoni, codziennie ją pielęgnując maseczkami nawilżającymi, czy też kremami mocno natłuszczającymi.

Jednym z zabiegów zalecanych do poprawy kondycji skóry dłoni zimą jest procedura Coffee Spa. Składa się ona z kilku etapów, podczas których skóra dłoni jest wzmacniania. Zabieg rozpoczyna się aromatyczną kąpielą, która zawiera ekstrakty roślinne oraz kofeinę. Połączenie takich substancji zapewnia wzmożenie przepływu krwi w skórze dłoni. Następnie przeprowadzany jest peeling cukrowy, który dokładnie złuszcza zniszczony naskórek. Ponadto substancja peelingujaca zawiera mieszankę avocado oraz kwasów owocowych, które zapewniają dłoniom gładkość w dotyku. Ostatnim etapem zabiegu jest masaż relaksacyjny emulsją zawierającą wyciąg z kawy.

Zimowy zabieg na dłonie gwarantuje:
- niwelację uczucia pierzchnięcia,
- niwelację uczucia napięcia i swędzenia,
- odżywienie skóry dłoni,
- nadanie skórze jedwabistej gładkości.

Zabieg zimowy na dłonie może być wykonany jako pojedyncza procedura lub jako zabieg poprzedzający wykonanie manicure.

Orientacyjny koszt zabiegu: 30 – 70 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (13)

awatar
mysia247 napisała:
2014-12-08 21:20:32
Na chwilę obecną sięgam po treściwsze kremy do rąk :)

awatar
aniabaradziej@interia.pl napisała:
2014-12-08 14:52:06
Zimą warto zmienić krem na tłusciejszy i nie zapominać o nałożeniu go na dłonie przed wyjściem z domu i pamietać o rękawiczkach :)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie