Zarejestruj / Zaloguj
Etykieta SPA

etykieta spa

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne są wizyty w SPA. Wiele osób chcących zrelaksować się, a jednocześnie wzmocnić i zregenerować ciało decyduje się na zabiegi wykonywane w takich salonach. Nawet coroczne wakacje ludzie starają się spędzić w ośrodkach, które oferują szeroko rozumiane usługi Wellness & SPA. W zależności od tego ile dana osoba ma czasu wolnego oraz "rezerw finansowych" może wybrać sobie taki pakiet zabiegów, które jej najbardziej odpowiadają.Jeśli ktoś jednak jest zbyt zabiegany i nie może wygospodarować sobie czasu na tydzień w hotelu SPA, to warto wybrać się nawet na pojedynczy zabieg. Nawet kilkugodzinny pobyt w niesamowitej atmosferze ośrodka SPA może pozytywnie wpłynąć na człowieka, dodając mu siły. Niewątpliwie chwila wytchnienia, to dobro, w które warto zainwestować.

Jednak pomimo rosnącej popularności salonów Wellness & SPA nie każdy korzystał już z ich dobrodziejstw. Dosyć często ludzie czują opór przed wizytą w takim miejscu, gdyż nie do końca wiedzą jak się tam zachować, czego oczekiwać od pracowników. Boją się również, że na koniec wizyty dostaną gigantyczny rachunek, za który nie będą w stanie zapłacić. Okazuje się jednak, że wizyta w SPA wcale nie musi kosztować fortuny i czasem może skończyć się na wydatku rzędu 20 – 50 PLN. Wszystko zależy od tego na jakie usługi zdecyduje się dana osoba. Jeśli nasza wizyta np. w kurorcie SPA (dużym obiekcie połączonym z hotelem i parkiem wodnym) sprowadzi się jedynie do szaleństw w parku wodnym, to jej koszt nie przekroczy 50 PLN (w większości hotelów godzina w parku wodnym kosztuje 15 – 20 PLN od osoby). Natomiast jeśli ktoś zdecyduje się na profesjonalny zabieg, to tu wachlarz cen jest szerszy. Ceny zabiegów są bardzo zróżnicowane i w głównej mierze zależą od preparatów oraz urządzeń wykorzystywanych podczas procedury, renomy gabinetu oraz czasu ich trwania.

Celem uniknięcia zakłopotania w salonie, warto jest przed wizytą sprawdzić na stornie Internetowej danego gabinetu cennik i już w domu na spokojnie podjąć decyzję o ewentualnym zabiegu. Można również już na miejscu zapytać specjalisty, jaki zabieg, który kosztuje w granicach 100 – 150 PLN, zalecałaby np. dla konkretnego rodzaju skóry. Często specjaliści pracujący w ośrodkach SPA dobierają indywidualnie dla każdej osoby zabiegi za określoną z góry przez nich cenę.
Przed pójściem do konkretnego salonu SPA & Wellness warto jest również odwiedzić jego stronę Internetową, żeby sprawdzić, jakie są ogólne zasady korzystania z jego usług. Często na stronach Internetowych konkretnych gabinetów zamieszczone są wskazówki, jak klient powinien przygotować się do danego zabiegu.

Klienci salonów swoje rzeczy pozostawiają w szafkach w przebieralni, zaś rzeczy bardzo cenne, mogą zanieść do skrytek mieszczących się np. w recepcji. Zdarza się również, że pracownicy salonów w trosce o dobro klienta, proszą o pozostawienie w szafkach wyciszonych telefonów komórkowych, tak aby dana osoba w pełni mogła wypocząć, pozostawiając wszystkie sprawy na później. Oczywiście, jeśli ktoś musi mieć telefon przy sobie, to nikt nie zakazuje mu tego, jest tylko ogólnie przyjęte, że telefon powinien być przynajmniej przyciszony.
Bezpośrednio przed zabiegiem dana osoba przebiera się w szlafrok, bieliznę jednorazową i specjalne pantofle, które w dobrych salonach SPA dostępne są w szafkach i wliczone są z góry w każdą usługę.

Po przebraniu się, personel ośrodka informuje każdego, gdzie ma się udać. Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest krótki wywiad z klientem, celem ustalenia, czy nie cierpi on na uczulenia lub choroby, które wykluczają przeprowadzenie procedury.


Życzymy miło spędzonego czasu w SPA&Wellness!
Komentarze (3)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-11-16 20:21:27
SPA to świetne miejsce na relaks ,azyl ciepła,błogiego spokoju i wspaniałe zabiegi do wyboru
w zależności co komu odpowiada.

awatar
Evian napisała:
2010-10-09 16:57:10
Etykieta Spa... No właśnie! To, co mnie bardzo irytowało przy ostatnim pobycie, to wrzaski dzieci na basenie, przy którym raczej człowiek chciałby się wyciszyć, bo gdyby nie, to wybrałabym się do aquaparku... także nagminnie łamany zakaz robienia zdjęć i rozmawiania przez komórkę... To jest powodem, że więcej do tego hotelu, którego nazwy przez litośc nie wymienię (notabene czterogwiazdkowego!) nie pojadę... mimo naprawdę profesjonalnych zabiegów. Dlatego, że priorytetem dla mnie w Spa jest relaks.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie