Zarejestruj / Zaloguj
Proteza mocowana na implantach - sposób na dobre przymocowanie trzecich zębów

proteza na implantach

Utrata zębów jest nieuniknionym efektem procesów starzenia. Jednak można je również trwale stracić na skutek chorób (np. paradontozy) lub nieszczęśliwych wypadków. Z pewnością osoby po 65 – 70 roku życia łatwiej godzą się z utratą zębów niż osoby bardzo młode, które często z powodu utraty zębów popadają w prawdziwą rozpacz. Załamanie i depresję potęguje również niezbyt ciekawa perspektywa noszenia protez, których noszenie często powoduje dyskomfort.Rozwój nowych technik odtwarzania dawnego uzębienia daje nadzieję tym, którzy cierpią z powodu utraty większości lub całego uzębienia. Jedną z metod odtwórczych jest mocowanie protez na implantach.

Metoda mocowania protez mocowanych na implantach przeznaczona jest szczególnie dla osób, które:
- utraciły większość zębów,
- utraciły wszystkie zęby,
- nie chcą nosić protez ruchomych,
- nie chcą mieć odtworzonego pełnego uzębienia za pomocą implantów.

Proces tworzenia sztucznej szczęki mocowanej na implntach jest stosunkowo czasochłonny.
Pierwszy etap: Pierwszym etapem jest wykonanie procedury wszczepienia dwóch lub trzech implantów (liczba wszczepianych implantów uzależniona jest od liczby zębów naturalnych, które pozostały w szczęce).

Drugi etap: Po kilku miesiącach, kiedy zrosną się implanty z kością, można przejść do drugiego etapu. Na implantach mocowane jest przęsło, a do niego wcześniej zrobiona proteza.
Nawet z tak bardzo ogólnego opisu procesu tworzenia protezy mocowanej na implatach, wynika iż pociąga on za sobą dokonania kilku wizyt u stomatologa.
Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale wymaga dużo cierpliwości oraz poświęcenia od pacjenta/ki. Zapewnia trwałe przymocowanie protezy i niweluje wszelkie ryzyko jej niekontrolowanych ruchów.

Warto jest również wspomnieć, iż wielu stomatologów nie do końca ufa wyżej opisanej technice. Nie potrafią przewidzieć, czy tego typu rozwiązanie jest trwałe. Ponadto, mocowanie protez na implantach jest bardzo drogim zabiegiem. Za same implanty trzeba zapłacić około 6.000 – 7.000 PLN, za protezę około 500 PLN (za jeden łuk). Do całkowitych kosztów leczenia trzeba jeszcze doliczyć koszt wizyt w gabinecie stomatologicznym.
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie