Zarejestruj / Zaloguj
Bonding - odbudowa martwych zębów

bonding

Bonding polega na kosmetycznym odbudowaniu zębów nowoczesnym materiałem kompozytowym, który jest całkowicie nierozróżnialny od tkanek zęba. Jest to uniwersalna metoda odbudowy zębów, która może stosowana również w przypadku zębów martwych. Martwe zęby są w równym stopniu, jak te zdrowe narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.


 

Do zabiegu używany jest światłoutrwaldzalny, podwójnie wiążący materiał kompozytowy. Materiał taki występuje w różnych kolorach, które można dopasować do barwy zębiny oraz zęba.

 

Bonding – odbudowa martwych zębów - ogólna charakterystyka zabiegu

Odbudowa zęba martwego polega na czyszczeniu jego struktur, gdyż niedokładne wyczyszczenie może mieć wpływ na adhezję kompozytu. W związku z powyższym, stomatolog dokładnie oczyszcza kondycjonowane powierzchnie zęba. Następnie dentysta dokładnie osusza martwy ząb. Celem osiągnięcia optymalnego efektu musi on unikać zabrudzenia powierzchni przez krew oraz ślinę. W kolejnym etapie zabiegu stomatolog przechodzi do preparacji części koronowej zęba oraz przygotowania kanałów korzeniowych. Po tym etapie dobiera on i przymierza kolor wkładu kompozytowego, tak aby miał idealną barwę. Następnie nakładane są matryca i kliny. Później stomatolog cementuje wkład kompozytowy. Wyciskana jest pasta kompozytowa w miejsce preparacji ubytku zęba, może być ona nakładana: specjalnym dłutem dentystycznym, strzykawką, innym instrumentem dentystycznym.
Po odpowiednim wymodelowaniu kompozytu stomatolog przechodzi do wiązania materiału kompozytowego do tkanek zęba. Jest on utwardzany lampą polimeryzacyjną od strony warg i języka.

Bonding – odbudowa martwych zębów - efekty

Do efektów zabiegu można zaliczyć naturalne i perfekcyjne odbudowanie utraconych, zniszczonych tkanek martwego zęba. Procedura bondingu najlepiej sprawdza się przy zniszczonym, poszarpanym szkliwie. Przy wykonywaniu zabiegu odbudowy zęba martwego metodą bonding’u stomatolog musi posiadać niezwykłe zdolności, porównywalne do umiejętności rzeźbiarza. To od jego zręczności będzie zależał wygląd odbudowywanego zęba martwego. Warto jest również zaznaczyć, iż ząb martwy nie będzie już miał brzydkiego brunatno – żółtego koloru, a kolor idealnie dobrany do pozostałych zębów.

Bonding – odbudowa martwych zębów - orientacyjny koszt zabiegu

Orientacyjny koszt zabiegu na pojedynczym zębie: 100 – 500 PLN.
Komentarze (1)

awatar
kawoszka napisała:
2011-05-06 09:56:19
Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej, zanim dałam sobie zrobić koronki. Ale i tak fajnie, że stomatologia robi kolejny krok naprzód!

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie