Zarejestruj / Zaloguj
PowerSlim - energia życia

powerslim

Energia życia w słoneczny dzień otacza nas cały czas. Jej dobroczynne właściwości znano już 3000 lat temu w Chinach, dokąd sięga tradycja leczenie dłońmi. Jej naturalne przymioty stosowali do uzdrawiania indyjscy  jogowie zaś sami korzystamy z niej sprawiając ulgę zmęczonym oczom, zakrywając je dłońmi.  Emituje ją organizm matki, gdy tuli noworodka, wpływając w ten sposób na pierwsze chwile życia dziecka i jego późniejszy rozwój.

 


Mowa jest o podczerwieni, która ze względu na swoje właściwości nazywana jest energią życia i od tysiącleci wykorzystywana w lecznictwie.

 

Czym jest podczerwień?
Z fizycznego punktu widzenia promieniowanie podczerwone (IR) jest to  promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 780nm do 1mm. Istnieją trzy rodzaje podczerwieni – typ A: podczerwień bliska (długość fali 780nm – 1400nm), typ B: podczerwień średnia ( 1400 do 3000nm) oraz typ C: podczerwień daleka (3000nm do 1mm).  Każde ciało fizyczne o temperaturze większej od zera bezwzględnego emituje promieniowanie podczerwone.

 

Jak podczerwień oddziaływuje na żywy organizm?
W tkance biologicznej podczerwień wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz płytkich zaburzeń krążenia. Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii. Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, w tym, co szczególnie może zainteresować panie, z żelującej substancji składającej się z tłuszczu, wody i innych zbędnych substancji, lokalizujących się w fałdach pod skórą, czyli cellulitu.

 

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PowerSlim Studio i PowerSlim Active – bezpieczne urządzenia emitujące podczerwień
Na to jak głęboko promienie podczerwone wnikają w skórę zależy od długości ich fali oraz od zdolności absorpcyjnych wody, z której, tkanki naszego organizmu, składają się w 60 do 70%. Większą siłę wnikania mają promienie podczerwone typu A, zaś typu B i C wnikają bardzo słabo, promienie typu C pochłaniane są już w warstwie rogowej, czyli wierzchniej stronie naskórka  a ponieważ nerwy czuciowe są usytuowane właśnie w tej warstwie skóry, o niewielkiej objętości, stosowanie podczerwieni typu C może powodować ból. Dlatego należy pamiętać, aby korzystać jedynie z bezpiecznych urządzeń, posługujących się promieniami typu A, tak jak ma to miejsce w przypadku urządzeń PowerSlim: PowerSlim Studio i PowerSlim Active. Promieniowanie podczerwone wnika wtedy głębiej i ciepło rozchodzi się w większej objętości nie powodując bolesnych odczuć. Zastosowane w urządzeniach PowerSlim promienniki podczerwieni charakteryzuje zdolność do emisji dal od 780 nm, które bazują na podczerwieni bliskiej i średniej. Taki dobór długości fali powoduje, że promieniowanie działa na całej głębokości skóry, także tam gdzie znajdują się naczynia krwionośne, cząsteczki tłuszczu i cellulit.

 
Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co niezwykle ważne, ze zdrowotnego punktu widzenia, specjalnie zaprojektowane promienniki zapewniają brak promieniowania UV występującego w solariach. Warto dodać, że widmo promieniowania promienników w dużym zakresie pokrywa się z zakresem maksymalnego wnikania w tkankę. Dzięki temu nie tylko nie ma mowy o jakichkolwiek oparzeniach, ale także promieniowanie, o intensywności względnej 4 – 5 razy większej niż słońce w zakresach IR-A i IR-B, potęguje działanie naturalnych mechanizmów obronnych skóry, nie stwarzając jednocześnie dla niej żadnego zagrożenia.

 

Zabiegi PowerSlim – zastosowanie i efekty
Korzystanie z okiełznanej podczerwieni, nie tylko działa zdrowotnie na skórę, ale także wspomaga odchudzanie. Podając za podręcznikiem Fizjologii Medycznej Guytona wyprodukowanie jednego grama potu wymaga 0,586 kcal. Osoba poddana umiarkowanemu kondycjonowaniu może w łatwy sposób wypocić 500g w saunie, zużywając prawie 300 kcal, czyli równoważność biegu na 4 km. Ponieważ PowerSlim pomaga wytwarzać 2-3 krotnie więcej potu niż sauna z gorącym powietrzem, w czasie jednego 30 minutowego seansu organizm spala 900 do 2000 kcal. Dzięki temu możemy łatwiej i skuteczniej kontrolować masę ciała oraz poprawić kondycję układu sercowo-naczyniowego.


Image Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczerwień stymuluje także produkcję kolagenu, odpowiadającego w naszym organizmie za piękną i jędrną skórę. Warto zabiegi PowerSlim łączyć z odpowiednimi, starannie dobranymi przez specjalistów kosmetykami – rezultaty mogą przekroczyć najśmielsze oczekiwania. Podczerwień otwiera pory oraz przyśpiesza krążenie krwi i metabolizm, co powoduje szybsze wchłonięcie preparatów kosmetycznych nałożonych na skórę, zwiększając tym samym ich skuteczność i wspomagając wnikanie do skóry substancji czynnych zawartych w kosmetykach.


Image Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki zastosowaniu energii życia – podczerwieni, oraz działaniu jonizacji powietrza, zabiegi w urządzeniach PowerSlim sprawdzają się zwłaszcza w wyszczuplaniu, likwidacji cellulitu, nawilżaniu, remineralizacji i zmiękczaniu skóry. Są niezwykle skuteczne w zakresie modelowania i wyszczuplania ciała oraz działają przeciwzmarszczkowo. Skóra zyskuje zdrowy koloryt, staje się gładka i aksamitna. Do tego zabiegi powodują wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia oraz poprawiają koncentrację i zdolności do pracy umysłowej.  W jednej chwili można poczuć się jak na tropikalnej plaży i po półgodzinnej sesji otrzymać potężną dawkę optymizmu i energii, która pozytywnie nakręci nas na kolejne dni.

Nowoczesna nauka pozwala na rezultaty, które jeszcze do niedawna nie byłyby możliwe. Działanie podczerwieni znane jest od pokoleń, ale to współczesna technologia przenosi je na wyższy i skuteczniejszy poziom.

 

POWERSLIM
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmButterflay_logo_z_motylem Butterfly Wellness Sp. z o.o.
Wrocław, Sudecka 146
butterfly_wellness@onet.pl http://www.butterflywellness.com.pl
MmmButterflay_logo_z_motylem Butterfly Wellness Sp. z o.o.
Wrocław, Sudecka 146
butterfly_wellness@onet.pl http://www.butterflywellness.com.pl
MmmButterflay_logo_z_motylem Butterfly Wellness Sp. z o.o.
Wrocław, Sudecka 146
butterfly_wellness@onet.pl http://www.butterflywellness.com.pl
rozwiń listę (+)

Komentarze (2)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-05-18 11:07:09
Bardzo dobre rezultaty jakie przynosi ta metoda ma tak pozytywny oddziaływanie na organizm pod każdym względem,opis tego urzązenia i jego zastosowanie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

awatar
danadusz napisała:
2011-03-26 16:50:28
Polecam korzystanie z zabiegów na maszynach PowerSlim z całego serca! Ja kupiłam sobie karnecik na 3 wejścia na PowerSlim Active w salonie Butterfly Wellness we Wrocławiu, który to gabinet mieści się przy ul. Sudeckiej 146. Miła, młoda pani z obsługi udzieliła mi krótkiego i treściwego instruktażu, zaoferowała kilka filmów na DVD do obejrzenia, nastawiła sprzęt i... Zaczęłam ćwiczyć. Zadyszki co prawda nie miałam, ale pracę mięśni czułam wyraźnie; w dodatku to otulające ciepełko... W efekcie już po 10 minutach zaczęłam się porządnie pocić. Po 30 minutach treningu wręcz się ze mnie lało! Oczywiście, szybko udałam się do łazienki i wzięłam prysznic. Jestem zadowolona z treningów i mam w planach zakup dalszego karnetu.

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie