Zarejestruj / Zaloguj
Lasery w medycynie i chirurgii estetycznej - rozwiązaniem na każdy problem

lasery medyczne

Serwis CzasNaZmianę.pl realizując swoją „akcję edukacyjną” zaobserwował zmiany na szeroko pojmowanym rynku medycyny i chirurgii plastycznej. CzasNaZmianę.pl kontaktując się z użytkownikami serwisu oraz zbierając ich niezależne opinie o zabiegach, spostrzegł, iż większość osób zainteresowanych zabiegami szuka rozwiązań małoinwazyjnych i powiązanych z bardzo krótkim okresem rekonwalescencji. Do takich zabiegów można zaliczyć procedury wykorzystujące światło lasera.W medycynie wykorzystuje się kilkanaście różnego rodzaju urządzeń laserowych. Ze względu na charakter oddziaływania na tkankę lasery można podzielić na dwie grupy:
- lasery wysokoenergetyczne (chirurgiczne) - hard lasers,
- lasery niskoenergetyczne (biostymulacyjne) - soft lasers.

Lasery mogą być stosowane do:

Trwałego usuwania owłosienia – epilacji
Laserowa epilacja ciała – polega na wykorzystaniu energii lasera do trwałego usuwania włosów. Epilacja dokonywana jest dzięki przyłożeniu wiązki światła laserowego bezpośrednio do skóry. Wyprodukowane przez laser ciepło jest transferowane to cebulki włosa. Ciepło to przesyła sygnał, który usypia cebulkę włosa. Skuteczna depilacja laserowa polega na odpowiednim dobraniu typu lasera oraz odpowiedniej częstotliwości zabiegów.

Usuwania znamion barwnikowych i tatuaży
Zmiany barwnikowe usuwane są ze skóry zarówno młodej jak i mocno dojrzałej. Laser niweluje problemy przebarwień (plamki starcze, posłoneczne), przebarwień po trądziku oraz po drobnych uszkodzeniach skóry. W celu uzyskania oczekiwanych efektów zazwyczaj powinno się wykonać od 3 – 5 zabiegów, w zależności od złożoności problemu pacjenta. Zabiegi wykonuje się w odstępach 2 – 4 tygodniowych. Lekarz po konsultacji może ustalić terminy kolejnych zabiegów, może również zadecydować o skróceniu lub wydłużeniu przerw między zabiegami.
Tatuaże usuwane są  po konsultacji, klasyfikującej daną osobę na laserowe naświetlanie skóry. Podczas zabiegu odczuwalny jest dyskomfort porównywalny do bólu po strzale gumką w skórę. W związku z powyższym, w większości przypadków znieczulenie nie jest konieczne. Niemniej jednak może być ono podane osobom, które są szczególnie wrażliwe na ból. Warto jest mieć na uwadze, iż usunięcie tatuażu podczas jednego zabiegu jest przeważnie niemożliwe, a liczba powtórzeń zależy głównie od:
- koloru oraz różnorodności kolorów występujących na tatuażu,
- wielkości tatuażu i gęstości barwnika,
- typu barwnika,
- głębokości tatuażu,
- kolorytu skóry,
- reakcji danej osoby na laser

Usuwania znamion skórnych
Metoda laserowa uważana jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów usuwania znamion. Laser likwiduje zarówno drobne zmiany, jak i te obszerniejsze, o znacznie ciemniejszym zabarwieniu. Podczas zabiegu laser emituje światło, które przenika przez skórę, a jego energia oddziałuje na zmiany barwnikowe. Laserowe naświetlanie można powtarzać z 5-6 tygodniowymi przerwami. Pacjenci muszą poddać się zazwyczaj od 4-6 zabiegom, aby usunąć .

Usuwania blizn i rozstępów
Wcześniej laser stosowany był tylko podczas chirurgicznych zabiegów niwelujących rozstępy, gdyż mocna wiązka światła odparowywała skórę do jej warstwy właściwej. W rezultacie na skórze pojawiała się rana, która wciągu 7-14 dni ładnie goiła się. Laserowe usuwanie rozstępów za pomocą nowoczesnej technologii pixelowej jest bezbolesną metodą niwelowania tych zmian na skórze. Do bezdyskusyjnych zalet zabiegu należy krótki okres rekonwalescencji, precyzja i bezpieczeństwo zabiegu, niezwykła skuteczność oraz relatywnie niska jego cena. Zabieg laserem pixel’owym powinien być wykonywany w liczbie 4-5 zabiegów, co 2-4 tygodnie, jeśli zamiarem pacjenta jest trwała likwidacja rozstępów. Zabieg jest nieinwazyjny, ale może być wykonywany jedynie przez doświadczonego lekarza.
Zastosowanie lasera do usunięcia blizn musi być dopuszczone przez lekarza. W głównej mierze rozważa on podczas badania kwalifikującego wystąpienie powikłań lub ryzyko niezadowalającego wyniku estetycznego po zastosowaniu terapii laserowej. W przypadku bardzo przerośniętych blizn często chirurdzy muszą zastosować tzw. leczenie skojarzone, które polega na wykonaniu zabiegu chirurgicznego i późniejszego zastosowania lasera. Zastosowanie lasera w leczeniu blizn może przyspieszyć ich przemiany oraz pomóc w uzyskaniu zadowalającego wyniku estetycznego.

Leczenia naczyniaków płaskich – trądziku różowatego
Metoda laserowa uważana jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Laser likwiduje zarówno drobne zmiany naczyniowe, jak i te obszerniejsze, o znacznie ciemniejszym zabarwieniu. Podczas zabiegu laser emituje światło, które przenika przez skórę, a jego energia oddziałuje na hemoglobinę (czerwone ciałka, które są odpowiedzialne za transportowanie tlenu do innych komórek). Czerwone krwinki absorbują energię światła lasera i zaczynają się łączyć z krwinkami w żyłach. Hemoglobina powraca „na swoje miejsce” - do żyły, a poszerzone naczynka włosowate zanikają (dokładniej ujmując wchłaniają się). Należy jednak pamiętać, iż w celu całkowitego wchłonięcia się rozszerzonych naczynek może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Laserowe naświetlanie można powtarzać z 5-6 tygodniowymi przerwami. Pacjenci muszą poddać się zazwyczaj od 4-6 zabiegom, aby rozszerzone naczynia krwionośne całkowicie wchłonęły się.


Fotoodmładzania

Laserowe odmładzanie za pomocą nowoczesnej technologii  jest bezbolesną metodą niwelowania zmarszczek oraz wygładzania skóry. Do bezdyskusyjnych zalet zabiegu należy krótki okres rekonwalescencji, precyzja i jego bezpieczeństwo, niezwykła skuteczność oraz relatywnie niska cena. Zabieg laserem może być stosowany jako jednorazowa procedura lub jako terapia, która powinna być wykonywana w liczbie 4-5 zabiegów, co 2-4 tygodnie. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może wystąpić lekki obrzęk. Powyżej wspomniane skutki uboczne mijają po około 48 godzinach. Wykonanie kilku serii zabiegu niwelującego zmarszczki laserem przynosi efekty w postaci:
- wygładzenia skóry,
- niwelacji zmarszczek,
- uelastycznienia skóry,
- ujędrnienia skóry,
- wyrównania kolorytu skóry,
- niwelacji uszkodzeń skóry spowodowanych działaniem słońca.
Dzięki zastosowaniu lasera dochodzi do szybkiego fotoodmłodzania, resurfacingu, poprawy kolorytu skóry oraz jej tekstury. Zabieg jest nieinwazyjny, ale może być wykonywany jedynie przez doświadczonego lekarza.

Resurfacingu skóry poprzez dermabrazję laserową
Dermabrazja jest zalecana zarówno mężczyznom jak i kobietom z bliznami oraz innymi defektami skóry. Jedynie czynny proces ropny zachodzący na skórze uniemożliwia wykonanie zabiegu. Operacja dermabrazji laserowej trwa około 45 minut. Zabieg odbywa się przy pomocy lasera, który nie tnie tkanek, lecz je odparowuje. W związku z powyższym laser pozostawia żywe warstwy skóry w nienaruszonym stanie. Komputer steruje głębokość ścierania skóry, które w tym przypadku jest całkowicie bezkrwawe. Przy naświetlaniu laserem podobnie jak w metodzie klasycznej stosuje się znieczulenie miejscowe lub delikatną narkozę. Operacja kończy się nałożeniem na twarz pacjenta cienkiej warstwy substancji antybakteryjnej. Lekarz może również zaaplikować specjalistyczną syntetyczną warstwę skóry (np. maseczkę Gore-tex) dla ochrony odsłoniętych tkanek na czas gojenia ran. Rekonwalescencja jest stosunkowo długa i może sięgać nawet 21 dni.

Lipolizy laserowej (liposukcji laserowej)
Lipoliza laserowa trwale usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. W związku z powyższym umożliwia ona  harmonijne ukształtowanie sylwetki przy jednoczesnej utracie zbędnych „magazynów” tłuszczowych. Opisywana metoda może być również cudownym rozwiązaniem dla chudych i szczupłych osób, ponieważ energia lasera skutecznie zwalcza cellulit. Wartym odnotowania jest też fakt, że poddanie się tego typu zabiegowi nie niesie za sobą potrzeby pozostania w klinice ani długiej rekonwalescencji.

Trwałej niwelacji problemu nadpotliwości (usuwania gruczołów potowych)
Nadpotliwość okolicy pach można trwale wyeliminować za pomocą lasera. Podczas procedury gruczoły potowe są nieodwracalnie niszczone przez laser. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (podawany środek znieczulający połączony z roztworem soli fizjologicznej).W drugim etapie procedury chirurg wykonuje nacięcie skóry pod pachą na ok. 2 – 3 mm, poprzez które wprowadza cieniutką końcówkę światłowodu. Odpowiednio operując laserem, umiejętnie ogrzewa gruczoły potowe pod skórą, które na skutek wysokiej temperatury zaczynają obumierać. Następnie za pomocą specjalnej kaniuli odsysany jest podany wcześniej roztwór soli fizjologicznej i znieczulenia. Laserowa eliminacja nadpotliwości z okolicy pach nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Procedura nie jest bolesna, ale powiązana z odczuwaniem znacznego dyskomfortu po zabiegu. Laserowe usuwanie nadpotliowści dotyczy jedynie okolic pach, nie można go stosować w innych częściach ciała.

Zamykania naczynek
Metoda laserowa uważana jest obecnie za jeden z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Laser likwiduje zarówno drobne zmiany naczyniowe, jak i te obszerniejsze, o znacznie ciemniejszym zabarwieniu.
Podczas zabiegu laser emituje światło, które przenika przez skórę, a jego energia oddziałuje na hemoglobinę (czerwone ciałka, które są odpowiedzialne za transportowanie tlenu do innych komórek). Czerwone krwinki absorbują energię światła lasera i zaczynają się łączyć z krwinkami w żyłach. Hemoglobina powraca „na swoje miejsce”, do żyły, a naczynka włosowate poszerzone zanikają (dokładniej ujmując wchłaniają się). Należy jednak pamiętać, iż w celu całkowitego wchłonięcia się rozszerzonych naczynek może zaistnieć potrzeba kilkukrotnego powtórzenia zabiegu. Laserowe naświetlanie można powtarzać z 5-6 tygodniowymi przerwami. Pacjenci muszą poddać się zazwyczaj od 4-6 zabiegom, aby rozszerzone naczynia krwionośne całkowicie wchłonęły się.
Komentarze (6)

awatar
~kasia napisała:
2013-09-20 14:03:59
Ja też dziewczyny jestem za resurfacingiem skóry. Jesli szukacie naprawde dobrych produktów to polecam szczególnie te produkty http://beautymed.pl/produkty/resurfacing-skory/lekarz/AGE-1-2-3
Efekt zabiegów rewelacyjny.

awatar
~iga napisała:
2013-03-14 11:26:47
Ja wreszcie się zdecydowałam na depilacje laserową. W Zielonej Górze niedaleko mnie jest salon cec-efekt i to własnie tam się wybieram. W dzisiejszych czasach kazda kobieta powinna o tym pomyslec.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie