Zarejestruj / Zaloguj
Zdrowe dziąsła gwarancją pięknych zębów

zdrowe_dziasla

Piękny uśmiech to przede wszystkim zdrowe dziąsła. Wielu ludzi cierpi na choroby dziąseł, które w głównej mierze objawiają się krwawieniem przy nagryzaniu twardych pokarmów oraz przy szczotkowaniu zębów. Często spotykaną dolegliwością wśród ludzi są również odsłonięte szyjki zębów, rozchwiane zęby.Do chorób przyzębia mogą przyczynić się m.in.:
- zła higiena jamy ustnej,
- nieszczelne korony i mosty,
- źle dopasowane protezy,
- bruksizm (mocne zaciskanie zębów),
- złe odżywianie się,
- cukrzyca,
- zaburzenia hormonalne,
- nałogowe palenie tytoniu,
- inne choroby.

Bakteryjna płytka nazębna powstaje na wszystkich powierzchniach zębów oraz uzupełnieniach protetycznych. Z czasem zaczyna ona przekształcać się w kamień nazębny. Kamień nazębny może przyczynić się do rozwoju paradontozy. Jest on usuwany na zabiegach u stomatologa. W walce z chorobami przyzębia zabieg tego typu jest uważany za podstawę i terapię wstępną, która rozpoczyna proces leczenia przyzębia i dziąseł.

Kamień nazębny można podzielić na ten naddziąsłowy i poddziąsłowy. Kamień naddziąsłowy jest łatwiej usunąć podczas prostego zabiegu nazywanego skalingiem ultradźwiękowym. Procedura nie jest skomplikowana oraz bolesna. Jedynie osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów mogą odczuwać dyskomfort podczas procedury. Złogi, których nie usunięto podczas skalingu ultradźwiękowego, usuwane są podczas skalingu ręcznego.

W przypadku osób z chorymi dziąsłami (obsuwającymi się), usunięcie kamienia naddziąsłowego nie jest wystarczające i wielu przypadkach trzeba wykonać kolejny zabieg. Polega on na przeprowadzeniu skalingu głębokiego, podczas którego usuwane są głębokie złogi kamienia. Periodontolog (stomatolog specjalizujący się w chorobach przyzębia) usuwa podczas skalingu głębokiego kamień poddziąsłowy oraz oczyszcza skażoną powierzchnię korzenia. Następnie wygładza powierzchnię korzenia – zabieg taki ma cel prewencyjny przed ponownym odkładaniem się kamienia.

Usunięcie kamienia nazębnego oraz właściwa higiena jamy ustnej mogą w znacznym stopniu przyczynić się zmniejszenia skutków chorób przyzębia.
Komentarze (8)

awatar
Asia_b napisała:
2013-04-03 10:36:00
Mojej rodzinie pomaga płukanie zębów szałwią i rumiankiem oraz używanie past dla wrażliwych zębów.

awatar
kasiakasia napisała:
2012-09-15 21:19:44
Ja również mam problem z nadwrażliwością zębów, czasem przy zwykłym szczotkowaniu zębów poleci mi troszkę krwi, kiedyś jak stosowałam pastę chyba sensodyne ten problem miałam z głowy teraz znowu się pojawił. Dodam jeszcze, że mocno zaciskam zęby, szczególnie w czasie snu, bo kamienia nazębnego raczej nie mam, więc może w tym tkwi mój problem.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie