Zarejestruj / Zaloguj
Wypełnienia kompozytowe - estetyczne plomby w zębach

plomby kompozytowe

Dawniej wizyta u stomatologa była, dla niektórych osób ostatecznością. Czasami nawet nie leczono zębów, nie plombowano ich, gdyż ludzie żyli w przekonaniu, że lepiej usunąć ząb, niż go łatać nieestetycznymi ciemnymi plombami. Istnym koszmarem były wypełnienia stosowane do plombowania zębów przednich. Szybko ciemniały i przybierały kolor brunatno – brązowy. Co gorsza, niektórzy rezygnowali z leczenia zębów i doprowadzali do takiego stanu choroby tkanki zęba, że jedynym wyjściem była ekstrakcja.W wyniku zaawansowanego postępu nauki, opracowano nowoczesne metody leczenia zębów, które są nieporównywalnie bardziej przyjazne dla pacjenta/ki. Szeroka gama środków znieczulających oraz nowoczesnych metod leczenia sprawiły, że wizyta u dentysty nie jest już przykrym i bolesnym doświadczeniem.

Używane dawniej plomby o srebrnym kolorze były zdecydowanie mało zachęcające. Teraz technika wykonywania wypełnień ubytków w zębach spełnia oczekiwania najbardziej wymagających osób. Obecnie celem wstawienia plomby jest przywrócenie naturalnego oraz estetycznego wyglądu zębowi, w którym są ubytki.
Wypełnienia kompozytowe gwarantują trwałe i bezpieczne wypełnienie ubytków w zębach. Plomby są wręcz niezauważalne, idealnie dopasowane do koloru i kształtu uzupełnianego zęba.

Plomby kompozytowe są materiałem utrwalanym za pomocą specjalnego światła o ściśle określonej długości fali. Zazwyczaj do utwardzania plomb stosuje się lampy polimeryzacyjne. Materiał kompozytowy daje dentyście możliwość ładnego modelowania plomby i nakładania jej warstwa po warstwie (stomatolog kładzie jedną warstwę plomby, utwardza ją lampą i przechodzi do nałożenia kolejnej warstwy). Podczas kształtowania plomby kompozytowej stomatolog oszczędza znaczną część zdrowej tkanki zęba.

Materiał kompozytowy służący do wypełniania ubytków w zębach dobierany jest do barwy chorego zęba. Wstawioną plombę jest bardzo trudno odróżnić od pozostałej zdrowej tkanki. Plomby kompozytowe wstawiane są również w przednie zęby i są praktycznie niewidoczne.

Orientacyjny koszt wypełnienia kompozytowego: 50 – 100 PLN.
Komentarze (1)

awatar
~Roksa napisała:
2010-06-25 06:35:47
Jake kompozyty ? mkrofilne, makrifilne, nanofilen , homogenne , heterogenne, nano czy
hybrydowe oprate na UDTA , BIs -GMA czy PEX

Kompozytów jest tak dużo i są takie róznice między nimi ,że mo zna napisac książkę
ceny zwykłych kompozytów wachaja sie od 80 zł do 120 lepsze to skala od 150 w zwyż
poza tym najważniejszy jest system wiążący :))

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Konkurs

 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2018 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie