Zarejestruj / Zaloguj
Umyłeś już zęby?

mycie zębów

Już po dobranocce. Czy umyłeś zęby? to pytanie na dobre zagościło w wielu domach. Powtarzane jako polecenie codziennie zapewne znudziło się już rodzicom, jak i ich dzieciom. Zmęczeni pracą i obowiązkami, resztką sił, rutynowo kontrolujemy nasze dzieci, czy dopełniły obowiązku szczotkowania zębów.Czy na pewno, jednak mycie zębów powinno kojarzyć się naszym małym pociechom z obowiązkiem? Czy może raczej ze świetną zabawą i wspólnie spędzonym czasem z rodzeństwem i rodzicami. Producenci past do zębów i szczotek prześcigają się w pomysłach, jak zainteresować dzieci oraz zachęcić je do mycia zębów. Spróbujmy i my opracować własną metodę na dzieci i sprawić, że od najmłodszych lat będą wiedziały jak dbać o zęby.

Wypracowanie u dziecka nawyku mycia zębów zaowocuje jego pięknym, zdrowym uśmiechem. Zaopatrzmy się w kolorowe kubeczki do płukania ust, szczoteczki do zębów z ulubionymi postaciami z bajek oraz smakowe pasty do zębów skomponowane stosowanie do wieku dziecka.

Mycie zębów najlepiej jest zamienić w zabawę i razem z dzieckiem przystąpić do szczotkowania. Powinniśmy dbać o to, aby nasze pociechy myły zęby przynajmniej 3 razy dziennie. Z całą pewnością wspólne mycie zębów z mamą lub tatą sprawi naszemu maleństwu przyjemność i czynność ta nabierze ogromnej wagi. Pozwólmy dziecku nałożyć sobie pastę, nalać wodę do kubeczka i chwalmy je za to, że tak ładnie pomaga przy przygotowaniu się do szczotkowania. Następnie trochę wygłupiając się szczotkujmy zęby, robiąc śmieszne miny i wydając dziwne odgłosy. Otwierajmy szeroko buzie pokazując tym samym dziecku, jak powinno szczotkować zęby. Cała zabawa powinna trwać ok. 2-3 minut. Następnie przejdźmy do płukania jamy ustnej - plucie pianą może być odlotową atrakcją dla naszego dzieciaczka. Pamiętajmy, ze nasze maleństwa uwielbiają spędzać z nami czas właśnie jak są małe, wykorzystajmy to i zaszczepmy w nich chęci do mycia zębów, a nie obowiązek.

Dzieci już od najmłodszym lat powinny wiedzieć, że o ząbki trzeba dbać. Dajmy im przykład i wspólnie z nimi szczotkujmy zęby, poświęcimy na to zaledwie kilka minut, a efekty będą widoczne przez całe życie.
Komentarze (8)

awatar
selene napisała:
2014-07-28 16:55:07
U nas dzieci, a mamy ich trójkę bez problemu naśladowały nas a najmłodszy 1,5 roczniak naśladuje starsze rodzeństwo i śpiewają kultowe "Myję zęby.." o o o :) zabawa i obowiązek naturalnie przyswojony

awatar
ROZZEN napisała:
2013-11-28 13:55:29
Dziecko to bardzo dobrze jak jest wdrożone od początku, do mycia ząbków to powoli ta czynność wejdzie do porządku codziennego.Ważne żeby mama trafiła na odpowiedni pomysł,żeby dziecko tym zainteresować.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie