Zarejestruj / Zaloguj
Laserowe borowanie zębów - bezbolesna wizyta

laserowe borowanie

Czyżby sen o bezbolesnej wizycie o stomatologa ziścił się? Czyżby wszyscy cierpiący na dentofobię mogli spokojnie usiąść na fotelu zabiegowym bez paniki? Okazuje się, że tak. Obecnie jedną z najnowszych technologii wprowadzonych do gabinetów jest borowanie światłem lasera. Jest to metoda wciąż nowa i nie jest szeroko praktykowana, dlatego nie w każdy stomatolog ją stosuje.Borowanie laserem
polega na opracowaniu ubytku przy użyciu najnowszego lasera na krysztale. Usuwa on próchnicę bezboleśnie i bezkontaktowo oddziałuje na szkliwo, zębinę oraz wypełnienia. Światło lasera precyzyjnie usuwa próchnicę. Jego działanie nie narusza zdrowych tkanek zęba, jak to jest w przypadku tradycyjnego obrotowego wiertła. Warto jest również zwrócić uwagę na fakt, iż po takim borowaniu światłem, a konkretniej ujmując wypalaniu nie trzeba czyścić powstałego ubytku kwasem (fachowo na tę czynność mówi się wytrawać ubytku kwasem). W związku z powyższym włożona plomba mocniej się trzyma i tym samym jest trwalsza. Według przeprowadzonych obserwacji użycia lasera zwiększa 4 – 6-krotnie wytrzymałość wypełnień.

 


Zastosowany laser dokładnie oczyszcza ubytek i zapobiega powstawaniu próchnicy, powoduje on również powstanie na powierzchni ubytku mikrokraterów, które wiążąc wypełnienia kompozytowe doskonale je mocują. Laser skutecznie zwiększa przyczepność materiału, który używany jest do wypełnienia ubytku.

Warto jest zauważyć, iż do głównych zalet zastosowania lasera w przygotowywaniu ubytku do wypełnienia można zaliczyć m.in.:
- leczenie bezkontaktowe,
- nietermiczne leczenie zębów,
- precyzyjne docieranie do ubytków,
- brak ingerencji w zdrowe tkanki zębów,
- brak mikropęknięć szkliwa,
- bezbolesność zabiegu,
- relatywnie szybki czas przeprowadzenia zabiegu.

Laserowe borowanie zębów zwiększa komfort pacjenta. Nie jest to metoda powszechnie stosowana, gdyż wciąż trwają badania nad jej skutecznością. Laser zwiększa bezpieczeństwo borowania zębów i umożliwia pracę wokół koron i mostów bez ryzyka ich uszkodzenia.
Komentarze (8)

awatar
ROZZEN napisała:
2013-03-31 19:34:16
Jakaś nadzieja na lepsze jutro na bezbolesne leczenie zębów.

awatar
~kopernik XXI napisał:
2010-09-28 17:58:28
nareszcie "swiatlo" w ciemnym starym korytarzu zasniedzialych stomatologow, uzywajacych od kilkudziesieciu lat tylko wiertla, jako jedynego narzedzia na wszelkie dolegliwosci zwiazane z zebami. Mysle , ze wlasnie Laser, chociaz moze nie tylko jest przyszloscia, nowoczesnym instrumentem, ktory nas uchroni od bolu i swistu turbin.
W okulistyce jest juz od dawna stosowany, i operacje na tak wrazliwym organie jakim jest oko, moze tylko potwierdzic jego zalety i precyzje. Przy dzisiejszym rozwoju techniki powinien w nastepnych latach coraz bardziej opanowac medycyne i o ile bedzie powszechniejszy o tyle zmniejsza sie koszty leczenia. Tutaj jak to wyglada na filmie: http://www.youtube.com/watch?v=cXlFVYwq_f4

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie