Zarejestruj / Zaloguj
Kąpiel dłoni w ciepłym kremie

kąpiel w kremie

Dłonie wymagają szczególnej troski oraz pielęgnacji. Są one, bowiem najczęściej „eksploatowanymi” częściami ciała. Codziennie są narażane na kontakt z zimnem, gorącem oraz różnymi szkodliwymi chemikaliami. Wykonując nawet podstawowe prace domowe skóra dłoni narażona jest na kontakt z substancjami, które ją wysuszają i negatywnie wpływają na jej wygląd.Salony kosmetyczne w swej ofercie mają wiele zabiegów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni. Ogólnie jest przyjęte, iż dłonie są ozdobą kobiety. Niemniej jednak w gabinetach piękności coraz częściej pojawiają się mężczyźni, którzy sami nie radząc sobie z podstawowymi zabiegami pielęgnacyjnymi wolą doprowadzić swoje dłonie do porządku pod okiem specjalisty.

Niestety codzienna pielęgnacja dłoni dosyć często sprowadza się jedynie do skrócenia paznokci oraz wsmarowania kremu do rąk. Warto jest jednak od czasu do czasu poświęcić dłoniom trochę więcej uwagi, gdyż powinny być one traktowane z równą troską, co reszta ciała.

Jednym z takich pielęgnacyjnych zabiegów jest kąpiel dłoni w ciepłym kremie. Zabieg ten zapewnia kompleksową pielęgnację dłoni oraz paznokci. Procedura rozpoczyna się peelingiem drobnoziarnistym z dodatkiem cynamonu. Dłonie masowane są podczas rozprowadzania substancji peelingującej. Masaż oraz drobinki peelingu złuszczają obumarły naskórek, ułatwiając w ten sposób przedostawanie się substancji odżywczych w głąb skóry. Następnie dłonie są spłukiwane wodą i osuszane. W specjalnym ceramicznym naczyniu, które bardzo długo trzyma ciepło przygotowana jest masa kremowa, w która wkładane są dłonie i trzymane przez ok. 15 – 20 minut. W przypadku bardzo wysuszonej skóry kąpiel może być przedłużona do ok. 30 minut. Po wyjęciu dłoni z masy kremowej przeprowadzony jest ponowny masaż, podczas którego pozostała masa jest dokładnie wcierana w skórę dłoni oraz powierzchnię paznokci. Następnie dłonie są wkładane w foliowe rękawice oraz ciepłe rękawice bawełniane i pozostawiane na ok. 10 – 15 minut. W końcowym etapie zabiegu rękawice są zdejmowane a nadmiar masy kremowej wycierany ręcznikiem papierowym. Na zakończenie może być jeszcze w smarowany olejek, który dodatkowo nawilży skórę.

Procedura jest niezwykle przyjemna i relaksująca. Ciepła masa, w która wkładane są dłonie jest niezwykle przyjemna i wprawia osobę poddawaną zabiegowi w stan ukojenia oraz odprężenia. Dodatkowo ciepło kąpieli kremowej sprawia, że pory skóry udrażniają się i dzięki temu substancje odżywcze głębiej wnikają w skórę.

Do efektów zabiegów można zaliczyć:
-    wygładzenie skóry dłoni,
-    nadanie skórze połysku,
-    nadanie połysku paznokciom,
-    wzmocnienie płytki paznokci.

Orientacyjny koszt zabiegu: 30 – 50 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:rozwiń listę (+)

Komentarze (4)

awatar
basia123 napisała:
2014-08-24 18:32:08
Moje dłonie ostatnio nie wyglądają najlepiej. Skóra się łuszczy i pęka a wiem że to nie żadan dolegliwość dermatologiczna. Dlonie mam jak u staruszki co polecacie, żeby zadziałało szybko i w miarę tanio?

awatar
ROZZEN napisała:
2013-04-19 10:27:55
Bardzo dobry zabieg i przynoszący efekt ładnych zadbanych dłoni, możliwy do zrealizowania ,ponieważ cena nie odstrasza.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie