Zarejestruj / Zaloguj
Egipski lifting – szybka poprawa wyglądu przez wizażystę

lifting egipski

Niewątpliwie każdy, kto odczuwa już pierwsze oznaki starzenia, choć na chwilę chciałaby wyglądać choć trochę młodziej. Zwłaszcza na jakieś wyjątkowe okazje, przyjęcia lub po prostu do pamiątkowego zdjęcia. Okazuje się, że już starożytni Egipcjanie przywiązywali bardzo dużą uwagę do wyglądu.W ich czasach panował swoistego rodzaju kult ciała i wiecznej młodości. Archeolodzy badający starożytne grobowce i prowadzący liczne wykopaliska odnaleźli dowody na to, że już wtedy ludzie szukali sposobów na odmłodzenie swojego wizerunku.
Oprócz odkrytych hieroglifów na ścianach opisujących pierwsze zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, odnaleziono również pierwsze narzędzia chirurgiczne. Dosyć fascynującym znaleziskiem były ślady używania plastrów oraz nici do przeprowadzenia nieinwazyjnego, chwilowego liftingu skóry. Egipcjanie używali czarnych nici oraz plastrów je mocujących do mechanicznego i krótkotrwałego naciągnięcia skóry na twarzy. Plastry były subtelnie ukrywane pod makijażem, a nici we włosach. W ten sprytny sposób ludzie tamtych czasów poprawiali choć na chwilę swój wygląd.

Okazuje się, że sposób na chwilową poprawę wyglądu jest w szczególności praktykowany przez celebrytów, którzy na specjalne okoliczności chcą wyglądać młodziej. Potocznie zabieg ten nazywany jest hollywoodzkim liftingiem i wykonywany jest przez wizażystę, który używając odpowiednich nici i mocnych plastrów naciąga skórę na twarzy. Plastry mocowane w kilkucentymetrowych odstępach na czole, skroniach i przy uszach. Do nich przyklejane są nici, które następnie są mocno ściągane do tyłu i ukrywane we włosach. Efekt jest natychmiastowy, ale właściwie jednorazowy i powiązany z ciągłym odczuwaniem mocnego naciągnięcia skóry. Efekt końcowy widoczny jest po przeprowadzeniu makijażu kryjącego plastry oraz odpowiedniego ułożenia włosów.
Zabieg taki może być doskonałym, chwilowym kamuflażem wykonanym np. przed ważną uroczystością lub przed zrobieniem zdjęcia pamiątkowego.
 
Komentarze (0)

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie