Zarejestruj / Zaloguj
Wkładki silikonowe, czy wypełnione solą fizjologiczną?

wkładki silikonowe i wkładki wypełnione solą fizjologiczną

Pomimo faktu, iż silikon jest bardzo popularny, wkładki wypełnione solą fizjologiczną zapewniają pewne korzyści, których silikon nie może spełnić. Implant wykonany z wykorzystaniem soli fizjologicznej ma łatwo dostosowującą się objętość wypełnienia, twój lekarz jest w stanie dopasować implant podczas operacji, w przeciwieństwie do wkładek silikonowych, których objętość jest wcześniej ustalona i nie może być zmieniona.


Według lekarzy dla kobiet z lekką asymetrią, implanty wypełnione solą fizjologiczną mogą pozwolić na bardzo dokładne i precyzyjne dopasowanie wkładki.
Aplikacja implantów wypełnionych solą fizjologiczną może być wykonana przez mniejsze nacięcia, ponieważ wkładka jest wypełniania po wsunięciu. Natomiast przy wkładkach silikonowych potrzebne są około 2 centymetrowe nacięcia, które znacznie ograniczają możliwości ułożenia i umiejscowienia implantu.

 

Wkładki silikonowe – wykonane ze spoistego żelu – są ogólnie dostępne. Gwarantują naturalny wygląd piersi oraz dobre samopoczucie pacjentki. Według wielu specjalistów wkładki żelowe silikonowe są cudem techniki. Tego typu implanty są zaprojektowane na całe życie pacjentki i jest mało prawdopodobne, że w przyszłości będą potrzebne wymiany, tak jak to jest w przypadku wkładek wypełnionych solą fizjologiczną.

W celach zapewnienia bezpieczeństwa żelowych wkładek silikonowych FDA wymaga od firm je produkujących:
- podtrzymywać dalsze badania nad wkładkami (pacjenci są proszeni do poddania się badaniom MRI - magnetyczny rezonans jądrowy – po trzech latach od operacji i konsekwentnie co dwa następne lata.
- prowadzić swoje główne badania przez 10 lat.
- prowadzić grupę pacjentek szczególnie obserwowanych.
- kontynuować badania laboratoryjne.
- badać każdy implant.

 

Według firmy Mentor, firma dostosowała się do najwyższych standardów bezpieczeństwa poprzez testowanie klinicznych przypadków. Możesz razem ze swoim lekarzem zapoznać się z osiągnięciami i odkryciami obydwu firm podczas konsultacji.

Teraz gdy żelowe wkładki silikonowe uzyskały aprobatę, w nadchodzących latach będziemy świadkami wzrostu zainteresowania operacjami powiększającymi biust. Niektórzy lekarze przewidują, że żelowe silikonowe wkładki są przyszłością implantów do piersi. Twierdzą, że niedługo może nastąpić koniec wkładek wypełnionych solą fizjologiczną. Czas pokaże, czy to prawda. Jedno jest pewne. Kobiety muszą znaleźć najlepszych chirurgów, z którymi czują się bezpiecznie i komfortowo.

Jeśli chcesz wiedzieć czy wkładki wypełnione solą fizjologiczną czy może silikonowe żelowe implanty są odpowiednie dla Ciebie, to najpierw znajdź lekarza, który jest autorytetem i wykwalifikowanym chirurgiem.

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)

 

Zapraszamy do przeczytania artykułu "Ekspandero-protezy - dwukomorowe implanty ze zintegrowaną zastawką magnetyczną" oraz "Ekspandero-protezy - zalety i przeciwskazania"
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (13)

awatar
Asia napisała:
2009-01-07 23:24:53
Po pierwsze jak czujesz troche luzu, w kładce to nie znaczy, że jest tam miejsce na sól fizjologiczną. To bzdura totalna. Po pierwsze nie ty to oceniasz ( na całe szczęście) tylko lekarz!!!!! A po zatym co to za przyjemność mieć sztuczne piersi!!! Chore Z mojego punktu widzenia jest to najbardziej durny zabieg jak kiedykolwiek można było wymyśleć, po pierwsze jest cholernie bolesn, bo jak się uwaza opercja plastuczna biustu jest jedną z najbardziej bolesnych, to w dodatku może dojść do wielu bardzo grożnych pwikłań!!! Patrze z rozpacza , na te wszystkie aktoreczki i kobiety które powiększają biust, a w prosektorjach i przy sekcjach wszyscy maja ubaw z takich kobiet!!! Ja rozumiem by wykonać taką operację jak jest potrzebna, np. przy ampytacji jednej lub 2 piersi lub przy nie dorozwoju jednej z piersi. Sama przeszłam taką opercaję i gdybym nie musiała, w życiu bym się na to nie zgodziła, najgorsza operacja w moim zyciu i najbardziej bolesna. Nikomu nie polecam. Natura każdą kobietę obdazyła w wyjatkową urodę, i przez to każda jest nie powtarzalna, po co to zmieniać, po co to poprawiać i upodabniać sie do innych to takie żenujące. Odnajdzcie w sobie piękno, to takie przykre jak kobieta jest zakopleksiona.

awatar
asia napisała:
2009-01-07 23:11:24
Sama nie możesz sobie dopełnić, musisz iść do lekarza, który Ciebie prowadzi. Ale po mimo tego, że wkładki z solą fizjologiczną można dopełniać, to każde mają swoją maksymalną objętość, więc nie można tak sobie iść i prosić o dopełnienie, jeżeli lekarz prowadzący dopełnił tobie do tej ilości, i na tym skończyły się sesje dopełniania. To znaczy że wieńcej się już tak nie zmieści.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie