Zarejestruj / Zaloguj
Modelowanie pośladków implantami - ryzyko związane z zabiegiem

implanty pośladków

Modelowanie pośladków implantami jest dosyć inwazyjnym zabiegiem, który wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Z licznych relacji pooperacyjnych pacjentek/ów wynika, iż pierwszych 7 dni po zabiegu jest bardzo ciężkich i nie należą one do najprzyjemniejszych. Powiększanie pośladków implantami wymaga zdecydowanie dłuższego okresu rekonwalescencji, niż modelowanie ich za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej lub iniekcji kwasu hialuronowego.


 

Implanty pośladków podczas operacji umieszczane są pod mięśniem pośladkowym wielkim i częściowo pod powięzią albo na mięśniu pośladkowym wielkim – są one wtedy podtrzymywane przez powięź. Pierwszy sposób umiejscowienia implantów wypełnia pośladki w górnej części, zaś drugi w ich dolnej części.

 

Chirurdzy plastyczni często odmawiają wykonania operacji wszczepienia implantu pośladków ze względu na ryzyko związane z komplikacjami pozabiegowymi. Operacja tego typu jest o tyle trudna, iż wymaga odpowiedniej klasyfikacji pacjenta/ki.
Bardzo ważne jest, aby osoba poddawana operacji miała wystarczającą ilość tłuszczu tzw. pokrycia na pośladkach. Jeśli dana osoba jest bardzo szczupła i nie ma w okolicy wystarczającej ilości tłuszczu to istnieje bardzo duże ryzyko, że wszczepione implanty będą się odznaczać.
Oprócz ryzyka związanego z uwidacznianiem się implantów skutkiem ubocznym operacji jest blizna po nacięciu skóry w okolicy kości guzicznej. Blizny te są widoczne i uniemożliwiają noszenie bardzo wyciętej bielizny lub stringów. Celem wyeliminowania widocznych blizn, niektórzy chirurdzy stosują metodę wykonania nacięć między pośladkami, wtedy są one całkowicie niewidoczne. Niestety tego typu technika wykonania nacięć niesie za sobą duże ryzyko infekcji.
Dużym ryzkiem obarczony jest okres rekonwalescencji, który trwa ok. 2-4 tygodni. Bardzo istotne z punku rozpatrywania powodzenia zabiegu są pierwsze dni po operacji, podczas których pacjent/ka nie powinien/na siadać, chodzić ani wykonywać większości codziennych czynności. Okres ten jest niezwykle trudny do wytrzymania, gdyż bardzo ciężko jest się powstrzymać od chodzenia i siadania. Całkowite unieruchomienie na kilka dni jest bezdyskusyjnie bardzo trudne dla wielu osób.

Ponadto celem osiągnięcia całkowicie zadawalających efektów estetycznych konieczne jest noszenie specjalnej pooperacyjnej bielizny uciskowej przez ok. 6 miesięcy.
Implanty wszczepiane w pośladki najczęściej wykonywane są z elastomeru silikonowego, który jest twardszy i bardziej spoisty, niż w przypadku wkładek wszczepianych w piersi. Implanty pośladków są wytrzymałe na nacisk i umiejscawiane są tak, aby można było na nich siadać.

Implanty pośladków - możliwe powikłania

Do głównych powikłań związanych z przeprowadzeniem operacji można zaliczyć m.in.:
- przemieszczenie implantu po operacji,
- powstanie krwiaku w okolicy nacięć,
- powstanie opuchlizny w okolicy pośladków,
- powstanie zasinień w okolicach nacięć,
- powstanie brzydkich widocznych blizn,
- infekcja miejsc pozabiegowych,
- stany zapalne skóry,
- złe samopoczucie pacjenta/ki,
- depresja po zabiegu.


Czasami w bardzo rzadkich przypadkach pacjentki/ci po operacji nie są zadowolone z efektów operacji i wracają do chirurga z prośbą o usunięcie implantów. Niestety implanty można usunąć, ale powstałych blizn nie można całkowicie wyeliminować. Ponadto, pomimo faktu, iż zabieg przyniósł bardzo dobre rezultaty i pacjent/ka jest bardzo zadowolona/y z jej wyników, po ok. 5-10 latach może zaistnieć potrzeba wymiany implantów na nowe, co powiązane jest z kolejną operacją plastyczną.
 
Komentarze (5)

awatar
~matylda88 napisał:
2016-05-01 18:34:36
Czy nie lepiej własnie bedzie postawić na takie rozwiązanie http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/sylwetka/powiekszanie-posladkow
Jesli już decydować sie na zabieg to taki profesjonalny. A efekty będą rewelacyjne.

awatar
scrabble napisała:
2015-10-20 10:48:00
Możliwe powikłania nie zachęcają, tym bardziej kiedy chodzi o operowane miejsce. Wyobrażam sobie, że rekonwalescencja nie jest łatwym etapem.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie