Zarejestruj / Zaloguj
Korekta pośladków

korekta pośladków

Zmienia się rola operacji plastycznych w obecnych czasach. Kiedyś zabiegi chirurgii plastyczno – rekonstrukcyjnej były wykonywane głównie u pacjentów, którzy zostali oszpeceni po wypadkach lub po przebytych chorobach. Teraz sytuacja oraz zastosowanie technik chirurgii plastycznej zmieniły się.Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi chirurgii plastyczno – estetycznej, której głównym celem jest poprawa wyglądu ciała. Już nie tylko operacje piersi są popularne. Coraz częściej pacjenci decydują się na wszczepianie implantów korygujących inne części ciała. Celem tego rodzaju zabiegów jest osiągnięcie pięknie wyrzeźbionego i proporcjonalnego ciała.
Powiększanie pośladków jest stosunkowo nową i zdobywająca coraz większe uznanie metodą stosowaną w chirurgii plastyczno – estetycznej. Operacja ma na celu powiększenie i podniesienie pośladków. Zabiegowi poddają się najczęściej młodsze kobiety i mężczyźni oraz osoby, które na skutek starzenia się utraciły jędrność tej części ciała.

 

Główne cele zabiegu korekty pośladków to:
- uzyskanie proporcjonalnego wyglądu pośladków,
- zwiększenie ilości tkanki tłuszczowej pośladków,
- powiększenie pośladków.

 

Korekta pośladków - metody wykonywania zabiegu

Możemy wyróznić następujace metody korekty pośladków:
- przeszczep tkanki tłuszczowej,
- wszczepienie specjalnych implantów,
- wstrzyknięcie wypełniacza.

 

Główne różnice pomiędzy wszczepieniem implantów a przeszczepem tkanki tłuszczowej
Przeszczep tkanki tłuszczowej polega na wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej, uzyskanej z innej części ciała za pomocą liposukcji, w pośladki. Istnieje niebezpieczeństwo niepowodzenia tego rodzaju zabiegu, gdyż tkanka tłuszczowa może ulec częściowemu lub całkowitemu wchłonięciu przez ciało.
Wstrzyknięcie wypełniacza Macrolane™ polega na nieinwazyjnym poprawieniu wyglądu pośladków. Efekt powiększenia jest krótkotrwały – utrzymuje się przez dwa lata.
Wszczepienie implantów nie wiąże się z ryzykiem wchłonięcia przez organizm oraz gwarantuje trwały efekt. Ponadto implant może być usunięty, jeśli pacjent nie będzie zadowolony z wyglądu. Ważnym aspektem tego rodzaju zabiegu jest fakt, iż pacjent może powrócić do normalnego trybu życia już w pierwszej dobie po zabiegu. Nacięcie jest ukryte w bruździe międzypośladkowej, a szwy są usuwane po dziesięciu dniach.
W celu wzmocnienia efektu operację plastyczną powiększenia pośladków można uzupełnić liposukcją okolicy bioder, pasa i ud.

 

Wszczepienie implantu
Obecnie na rynku jest szeroka gama rodzajów implantów różniących się między sobą wielkością i kształtem. Specjaliści zajmujący się tego typu operacjami plastycznymi potrafią odpowiednio dobrać kształt implantu tak, aby zamierzony przez pacjenta cel został zrealizowany. Ponadto chirurdzy plastyczni doszli już do takiej perfekcji, iż potrafią tak wymodelować wielkość i kształt pośladków, że efekt wydłużenia nóg i wyrazistej talii dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu implantu może być osiągnięty. Chirurg plastyczny zawsze pomaga pacjentowi w podjęciu decyzji na temat wielkości i kształtu implantu. Lekarz musi wziąć pod uwagę szereg czynników wpływających na dobór prawidłowego implantu, do których należą:
- elastyczność skóry pacjenta,
- zwięzłość mięśni oraz tkanek, które będą otaczać implant,
- ogólna budowa ciała pacjenta.
Podczas samego zabiegu chirurg może czasami zmienić decyzję co do wielkości aplikowanego impalntu tak, aby w pełni pasował on do kształtu ciała.

 

Techniki zabiegu
W zależności od potrzeb pacjenta operacje plastyczne pośladków są wykonywane za pomocą różnych technik. Do najczęściej stosowanych należą:
- umiejscowienie implantu pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim, a mięśniem średnim – chirurg musi wykonać kieszonkę pod mięśniem, gdzie umiejscowi implant,
- umiejscowienie implantu bezpośrednio pod tkanką skóry – chirurg wykonuje kieszonkę nad mięśniem pośladkowym wielkim.
Operacja plastyczna pośladków może być wykonywana pod znieczuleniem miejscowym, niemniej jednak bardzo wrażliwym pacjentom podaje się znieczulenie ogólne. Zabieg trwa od dwóch do trzech godzin (kwestia rodzaju znieczulenia jest zawsze omawiana z pacjentem przed zabiegiem).
Zabieg rozpoczyna się wykonaniem cięcia przy użyciu skalpela (lub innego narzędzia tnącego) w okolicy krzyżowej, na samym początku linii oddzielającej pośladki. Nacięcie ma zazwyczaj długość do 7 cm (może również zostać wykonane na linii ukrytej między pośladkami, ale tego typu ranka jest narażona na infekcje i bezpieczniej jest wykonywać nacięcie wyżej). Przy pomocy odpowiednich przyrządów chirurg rozcina i odwarstwia następnie tkanki budując swoistego rodzaju kieszeń pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim i średnim. Przed włożeniem implantu chirurg za pomocą wziernika endoskopowego upewnia się, że właściwie rozwarstwił tkanki. Dren powinien zostać umieszczony w uformowanej kieszonce tak, aby przed włożeniem implantu odprowadzić zbierające się płyny. Po oczyszczeniu kieszonki lekarz umieści w niej sterylny implant, który jest mniejszy od mięśnia średnio o około 2 cm. Po włożeniu implantów chirurg ocenia, czy wygląd pośladków jest prawidłowy i czy może przystąpić do zakładania szwów. Najczęściej stosowane są rozpuszczalne szwy. Jeśli zostaną założone tradycyjne szwy to są one usuwane po około 7 dniach wraz z drenami.
 

Korekta pośladków - po zabiegu
Zazwyczaj kilka godzin po zabiegu pacjenci mogą wrócić do domu.
Przez około dwa - cztery tygodnie należy spać na brzuchu oraz jak najmniej siadać na pośladkach.
Powinno się nosić specjalną bieliznę uciskową, która zminimalizuje powstawanie krwiaków i obrzęków.
W pierwszych dniach po zabiegu odczuwalny jest ból, swędzenie oraz uczucie ciągnięcia skóry w okolicy nacięcia – objawy są naturalnym efektem pooperacyjnym i mogą być skutecznie kontrolowane lekami przeciwbólowymi.
Po około dwóch tygodniach można powrócić do swojego normalnego trybu życia.

 

Rodzaje implantów
Implanty pośladków wypełnione są żelem silikonowym. Dostępne są one w kształtach:
- owalne gładkie,
- okrągłe gładkie,
- owalne teksturowane.
Implanty są sterylizowane i dostarczane na salę operacyjną w pojedynczym opakowaniu.

Ryzyko związane z operacją jest bardzo małe, należy jednak pamiętać, że zabieg jest ingerencją w ciało ludzkie i niesie ze sobą niebezpieczeństwo powikłań.

 

Korekta pośladków - orientacyjny koszt zabiegu
Operacja plastyczna zmiany kształtu pośladków 8 000 – 12 000 PLN

(Planując operację zapraszamy do przeczytania kilku praktycznych porad w zakładce „Planując operację plastyczną”)
Komentarze (3)

awatar
~sammka napisała:
2016-05-01 17:46:54
Ja na pewno polecałabym Wam odwiedzić to miejsce http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/sylwetka/powiekszanie-posladkow
Jesli naprawdę chcecie profesjonalny zabieg, to dokładnie własnie tam.

awatar
IS77 napisała:
2011-07-07 11:00:02
Czyżby pojawiła się nadzieja dla kobiet z niezbyt idealnymi pośladkami? Teraz wszystkie panie będą miały idealne pupy i nie będzie slychac juz narzekania na te część ciała :)

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie