Zarejestruj / Zaloguj
AlloDerm - wypełniacz na bazie kolagenu stymulujący odbudowę skóry

alloderm wypełniacz kolagenowy

AlloDerm jest wypełniaczem opartym na odmiennej technologii wytwarzania. Stosowany jest przy kuracjach regenerujących naturalną, biologiczną budowę tkanek skóry. Wypełniacz jest głównie używany w Stanach Zjednoczonych. Podstawą wypełniacza AlloDerm są pobrane tkanki skóry ludzkiej, w sposób bardzo zbliżony do tego, jak pozyskiwane są inne organy do transplantacji.  Odbudowa własnych struktur w skórze, utrzymujących ją gładką i jędrną, następuje zaraz po iniekcji AlloDerm’u. W końcowym etapie działania wypełniacza jest on całkowicie zastępowany poprzez nadbudowaną tkankę danej osoby. AlloDerm pełni rolę stymulatora, który wypełnia ubytki w skórze i mobilizuje ją do produkcji kolagenu i elastyny (białek odpowiedzialnych za gładkość oraz elastyczność skóry).


AlloDerm® – ogólna charakterystyka wypełniacza
Jest wypełniaczem zmarszczek powstałym na bazie komórek pozyskiwanych z ludzkiej skóry. Próbki komórek dostarczane są z amerykańskiego banku tkanek AATB (American Association of Tissue Banks), który spełnia wymogi bardzo restrykcyjnego stowarzyszenia FDA (dopuszczającego wszelkie produkty do obrotu gospodarczego). AlloDerm został przez nich zakwalifikowany, jako najmniej przetworzony wypełniacz tkankowy.

AlloDerm® – budowa wypełniacza technologia powstawania wypełniacza
Ludzka skóra składa się z warstwy naskórka i skóry właściwej. Skóra właściwa, czyli tzw. warstwa dermalna zawiera składniki biochemiczne oraz strukturalne, które pozwalają na samo-regenerację przez całe życie. Ten kompleks naturalnego szkieletu komórek składa się z trójwymiarowego ułożenia:
- nienaruszonych białek,
- nienaruszonych włókien kolagenowych
- nienaruszonych włókien elastynowych,
- hialuronianu i proteoglikanów.

AlloDerm® – technologia powstawania wypełniacza
W celu wyprodukowania AlloDerm’u pobierana jest próbka skóry, która następnie podlega wieloetapowej obróbce. Pobrana tkanka oddzielana jest od naskórka oraz wszelkich komórek, które mogłyby być odrzucone przez odbiorcę ostatecznego (np. z tłuszczu). Następnie tkanka poddawana jest skomplikowanemu procesowi konserwacji, polegającym na odpowiednim osuszaniu i zamrażaniu komórek.

AlloDerm® – zastosowanie wypełniacza
AlloDerm jest wypełniaczem stosowanym do tkanek miękkich tzn. może być on użyty do:
- niwelowania zmarszczek mimicznych,
- niwelowania zmarszczek powstających na skutek starzenia,
- powiększania ust i korekty ich kształtu.

AlloDerm® – okres utrzymywania się rezultatów
Okres pozostawania i działania wypełniacza w skórze człowieka zależy głównie od indywidualnych predyspozycji pacjenta/ki. Długość pozostawania specyfiku w tkankach zależy również od mimiki twarzy oraz aktywności mięśni na twarzy. Często dla wzmocnienia efektów zabiegu, procedura jest uzupełniania zastrzykami np. Botox’u w celu zamrożenia mięśni. W wyniku iniekcji toksyny botulinowej, wypełniacz AlloDerm na dłużej pozostaje w skórze.

AlloDerm – przebieg zabiegu
Lekarz przed iniekcją AlloDerm znieczula obszar, w który będzie wprowadzany preparat farmakologiczny. Następnie wstrzykuje AlloDerm bardzo cienką igłą. Zabieg z reguły jest bezbolesny.

AlloDerm – po zabiegu
Osoba, która była poddana zabiegowi może bezpośrednio po nim udać się do domu lub pracy. Zalecane jest również, aby każdy, kto podda się wstrzyknięciu wypełniacza, odpowiednio zaplanował sobie czas po zabiegu. Nie należy się tego dnia za bardzo przemęczać oraz wykonywać czynności wymagających schylania. Ponadto, warto jest również powstrzymywać się od nadmiernej mimiki twarzy oraz nie dotykać obszarów pozabiegowych. Lekarze często podkreślają, że niezwykle ważne jest wykonywanie zimnych okładów z lodu lub specjalnych żelowych saszetek, żeby zapobiegać opuchliźnie pozabiegowej.

AlloDerm – orientacyjny koszt zabiegu
Cen zabiegu w przeliczeniu na polską walutę wynosi około 1.000 PLN.
Komentarze (1)

awatar
~s napisał:
2009-12-20 22:44:31
Allo derm chyba jeszcze nie jest zarejestrowany w Polsce :/

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2020 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie