Zarejestruj / Zaloguj
Wodna liposukcja body-jet - wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem

wodna liposukcja

Wodna liposukcja water-jet liposuction with the body-jet (tłum. z ang. liposukcja z wtryskiem bezpośrednio do ciała) jest ulepszoną techniką zabiegu odsysającego tłuszcz. Oprócz swoich niezliczonych zalet jest doskonałą metodą na pozyskanie naturalnego materiału do modelowania ciała oraz wypełniania zmarszczek.
 Zabieg wypełnienia zmarszczek

Procedura wypełnienia zmarszczek za pomocą pozyskanego tłuszczu składa się z dwóch etapów:
- pierwszego, podczas którego tłuszcz jest pobierany
- i drugiego, kiedy jest on wstrzykiwany w obszary skóry twarzy wymagające korekty.

Etap pierwszy - pobieranie tłuszczu do późniejszej iniekcji jego w celu wypełnienia zmarszczek

Podczas wodnej liposukcji wstrzykiwany jest w ciało roztwór w postaci fluidu, który zawiera adrenalinę oraz substancje rozpuszczające zbite komórki tłuszcz. Upłynnione komórki tłuszczu są odsysane tą samą kaniulą, która wpompowuje fluid. Ponadto, adrenalina powoduje zmniejszenie się komórek krwionośnych i w ten sposób powstrzymywane jest krwawienie.
Dzięki połączeniu wtłaczania fulidu oraz odssysania tłuszczu, zabieg trwa o wiele krócej. Dodatkowo, roztwór rozpuszczający tłuszcz znacznie ułatwia lekarzowi wykonywanie manewrów kaniulą. W ten sposób nie dochodzi do uszkodzenia tkanek skóry i mięśni. Ponadto, pacjent podczas zabiegu może w pełni w nim uczestniczyć i ewentualnie na bieżąco podejmować decyzję np. o poszerzeniu obszaru zabiegowego.

Etap drugi - wypełnienie zmarszczek

Nieocenioną zaletą wodnej liposukcji jest fakt, iż pobrane komórki tłuszczowe są czyste i nie zawierają dużej ilości krwi. Stanowią one wysokiej jakości materiał, który można dalej wykorzystywać. Lekarze, którzy prowadzą badania z zakresu przeszczepu tkanki tłuszczowej, odkryli, iż najlepszym miejscem do jej pobierania jest zewnętrzna powierzchnia ud, ze względu na niewłóknisty charakter tkanki tłuszczowej oraz stosunkowo małe jej unaczynienie. Mniej unaczynione komórki tłuszczowe zdolne są do dłuższego przeżycia pierwszego etapu po przeszczepie.

Zabieg wypełnienia zmarszczek – efekty zabiegu
W czasie około 36 godzin wytwarzane jest nowe krążenie w obszarze przeszczepu, a około 20% tłuszczu nieodwracalnie wchłania się. Wpływ na ilość absorbowanego tłuszczu w skórze ma miejsce skąd został on pobrany. Lekarze, którzy prowadzą badania z zakresu przeszczepu tkanki tłuszczowej, odkryli, iż najlepszym miejscem do jej pobierania jest zewnętrzna powierzchnia ud, ze względu na niewłóknisty charakter tkanki tłuszczowej oraz stosunkowo małe jej unaczynienie. Mniej unaczynione komórki tłuszczowe zdolne są do dłuższego przeżycia pierwszego etapu po przeszczepie. Gdy okres obrzęku pozabiegowego mija, następuje stopniowe wchłanianie tłuszczu, które po upływie 6 miesięcy stabilizuje się. Według obserwacji lekarzy wchłanianiu ulega 20 – 40% tłuszczu pozostałego po pierwszych 36 godzinach od zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu twarz jest obrzęknięta i opuchnięta. Po około 2-3 dobach efekty uboczne zanikają, a efekt wypełnienia pozostaje na stałe. Lekarze wyspecjalizowani w technice wypełniania zmarszczek tłuszczem potrafią wstrzyknąć go taką ilość, aby pomimo jego wchłaniania pozostał on w wystarczającej ilości w tkance.

Orientacyjny koszt zabiegu:
Koszt zabiegu łączonego: 4.000 – 7.000 PLN za obszar liposukcji.
Reimplantacja tłuszczu w zmarszczki 3.000 – 7.000 PLN.
Zobacz, gdzie można wykonać ten zabieg:MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
MmmKnakiewicz_logo Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz
Wrocław, Rydygiera 30
knakiewicz@knakiewicz.com http://www.knakiewicz.com
rozwiń listę (+)

Komentarze (5)

awatar
~Lena napisała:
2015-02-01 12:43:47
Moim zdaniem świetnym sposobem na odjęcie sobie lat a skórze dodanie jędrności i świeżości jest przeszczep własnego tłuszczu. Przeszłam taki zabieg w zeszłym roku, robiła mi go dr Sylwia Daniluk w Centrum Malia w Warszawie. Jest to super rozwiązanie bo nie wstrzykujemy w siebie żadnej obcej substancji, tylko nasz własny tłuszcz, który zostaje pobrany z innych partii ciała np. ud. Tłuszcz wypełnia tę warstwę pod skórą, dzięki czemu moja cera nie jest już ziemista, ma więcej blasku, jest jędrniejsza i gładsza. Nie spodziewałam się, że tłuszcz może zdziałać coś dobrego. A tu proszę bardzo, jestem odmłodzona własnym tłuszczem. Poleciłam ten zabieg moim dwóm przyjaciółkom i też są zadowolone. A dr Daniluk ma do tego rękę. Jest świetną lekarką, moja córka wybiera się do niej na operację piersi. Jeśli szukacie empatycznej, zdolnej lekarki, która wie co robi polecam panią doktor. I chyba zawsze lepiej iść w takich sprawach od kobiety, bo kobieta, kobietę zrozumie.

awatar
ROZZEN napisała:
2013-07-20 20:55:18
Trudno mi to sobie wyobrazić,lecz są takie formy zabiegu ,i kto jest zdecydowany bo musi to się na to zdecyduje.Cena też gra rolę.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2021 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie