Zarejestruj / Zaloguj
Isolagen (Autokolagen) - najbardziej naturalny wypełniacz do zmarszczek

isolagen, wypełniacz

W Stanach Zjednoczonych naukowcy opracowali nową metodę niwelowania zmarszczek, polegającą na ostrzykiwaniu skóry wypełniaczem, złożonym z własnych komórek tzw. isolagenem. Obecnie można poddać się temu zabiegowi również w Polsce. Decydując się na niego, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość.

Procedura trwa bardzo długo i jest kosztowna, za to efekty są warte wszelkich wyrzeczeń. Badania kliniczne udowodniły, że pacjentki z wszczepionym isolagenem są zadowolone z efektów utrzymujących się nawet do 7 lat.


Isolagen (Autokolagen) – ogólnie o metodzie zabiegu
Metoda ta polega na pobraniu od pacjenta malutkiego wycinka skóry (2-3 mm) zza ucha. Skóra jest tam bardzo dobrze ukrwiona, a blizny po nacięciu są niewidoczne. Próbka skóry dostarczana jest, w bardzo sterylnych warunkach, do specjalnego laboratorium. Tam odbywa się hodowla nowych komórek, na bazie pobranej skóry od pacjenta. Z labornatorium isolagen jest odsyłany do gabinetu lekarskiego, gdzie wstrzykiwany jest z powrotem w skórę pacjenta. Wstrzyknięte komórki z niespotykaną energią produkują nowe składniki skóry.

 

Isolagen (Autokolagen) – metoda wymagająca cierpliwości
W laboratorium komórki produkujące kolagen są oddzielane od innych komórek i hodowane, aż do uzyskania 100 – 200 milionów fibroblastów. Cały proces trwa od 10 – 12 tygodni. Po tym okresie doświadczony lekarz dokonuje wstrzyknięcia wyprodukowanych fibroblastów w okolicy zmarszczek lub blizn. Iniekcja trwa bardzo krótko i jest wykonywana w miejscowym znieczuleniu. Niestety zabieg musi być powtórzony 2-3 razy, a efekty nie są widoczne od razu. Badania wykazały, że rezultaty iniekcji isolagenu są długotrwałe, a widoczne są dopiero po upływie 1-2 miesięcy. Ponadto, isolagen może być wykorzystywany do leczenia blizn po poparzeniach i trądziku.
Część pobranych komórek może pozostać bezpiecznie zamrożona w ciekłym azocie, w laboratorium w celu wykonywania kolejnych zabiegów.

 

Isolagen (Autokolagen) – zalecenia do przeprowadzenia zabiegu
Iniekcja wypełniacza pochodzenia własnego szczególnie zalecana jest do niwelowania:
- zmarszczek płytkich na twarzy,
- zmarszczek głębokich na twarzy,
- płytkich blizn po oparzeniach i po trądziku,
- zmarszczek na dłoniach.

 

Isolagen (Autokolagen) orientacyjny koszt zabiegu
Isolagen (Autokolagen) pobranie komórek i hodowla 10 000 PLN
Isolagen (Autokolagen) jedno podanie 1 000 PLN
Isolagen (Autokolagen) przechowywanie komórek 500 PLN
Komentarze (2)

awatar
Kitty napisała:
2009-10-01 19:42:15
Fibroblasty produkują kolagen i kwas hialuronowy. Zewnętrzna warstwa skóry, epidermis, zbudowana jest z olbrzymiej liczby komórek nabłonkowych, które w ciągu życia wciąż się złuszczają. Głębsza warstwa skóry, skóra właściwa, składa się z fibroblastów oraz kolagenu. Kolagen jest niesłychanie silną cząsteczką, a fibroblasty odpowiadają za jego produkcje oraz modelowanie.
Do 40. roku życia większość z nas straci około 40 % własnych fibroblastów. Poprzez wstrzyknięcie hodowli własnych fibroblastów w zmarszczki, bruzdy i blizny stymuluje się na nowo produkcję kolagenu, który następnie pobudza odnowę skóry redukując tym samym zmarszczki. Nowe fibroblasty rosną. Zmarszczki zanikają, a wygląd skóry poprawia się aż do osiągnięcia plateau po 12 do 18 tygodni od zabiegu. Nadmiar komórek z hodowli jest zamrażany i ewentualnie wstrzykiwany w czasie wizyt. dzieki Auokolagenowi wiem, że mogę spać spokojnie i uśmiechać się bez obaw o zmarszczki !!!

awatar
mania napisała:
2009-03-19 19:26:02
jeśli rzeczywiście TO działa jak jest opisane, to pogratulować . Chętnie skorzystam

Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie