Zarejestruj / Zaloguj
Operacje plastyczne - odnowa zewnętrzna, ale i wewnętrzna

operacje plastyczne

Poddanie się operacji plastycznej oraz jej pozytywne efekty nie są ostatecznym rozwiązaniem problemu. O swój nowy wizerunek należy odpowiednio dbać i pamiętać, iż nawyki prowadzące do zaniedbania ciała mogą całkowicie zniszczyć efekty zabiegu lub operacji plastycznej. Najlepszą metodą, która prowadzi do utrzymania trwałych efektów estetycznych jest przestrzeganie pewnych zasad, zdrowego trybu życia oraz diety.


Zasady postępowania po operacji – ogólna charakterystyka postępowania po zabiegach chirurgicznych

Operacje plastyczne ciała z reguły mają przynieść efekty w postaci poprawy wyglądu. Najczęściej zabiegi chirurgiczne są prowadzone w celu wyrzeźbienia ładnej sylwetki. Jeśli zabieg ma przynieść rezultaty, to w swoim dotychczasowym życiu należy wprowadzić zmiany.

Operacja plastyczna powiększenia piersi

W przypadku powiększenia piersi poprzez wszczepienie wkładki silikonowej kobiety muszą szczególnie uważać na swoją wagę. Lekarze obserwując swoje pacjentki po zabiegach, zauważyli, iż najczęściej rekompensują one sobie ból oraz dyskomfort związany z zabiegiem wysokokalorycznym jedzeniem. Takie nowe nawyki żywieniowe mogą doprowadzić do trwałych zmian w budowie ciała. W celu uniknięcia niepożądanych przyrostów w wadze ciała, bezpośrednio po zabiegu należy przestrzegać diety, a po upływie czasu rekonwalescencji rozpocząć ćwiczenia fizyczne.

Liposukcja oraz plastyka ciała redukująca nadmiar skóry oraz tłuszczu
Wykonanie wyżej wymienionych zabiegów wiąże się z obowiązkiem przestrzegania odpowiedniej diety. Szybka zmiana wizerunku na zgrabniejszy nie powinna być szczególnym powodem do radości. Świętować można, jeśli nową figurę uda się utrzymać, przez co najmniej dwa lata. Przez tak długi okres organizm człowieka powinien dobrze przystosować się do nowych, zdrowszych nawyków żywieniowych. Ponadto, systematyczne poddawanie się różnym zabiegom pielęgnacyjnym powinno pomóc utrzymać doskonałą sylwetkę ciała.

Operacje plastyczne twarzy

Operacje plastyczne twarzy również zobowiązują do zmiany trybu życia. Przede wszystkim z dużą starannością należy dbać o skórę twarzy. Unikać nadmiernego opalania oraz przybywania w zadymionych pomieszczeniach. Wskazane jest również zaprzestanie palenia papierosów. Nikotyna bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję skóry, osłabiając jej struktury, zwłaszcza po przebytej operacji. Warto jest również dbać o skórę twarzy poddając się różnym zabiegom odżywczym i nawilżającym. W codziennej pielęgnacji skóry twarzy nie powinno również zabraknąć stosowania odpowiednich kremów oraz innych kosmetyków.

Przestrzeganie zaleceń lekarza chirurga oraz dalsza pielęgnacja operowanych części ciała przyniosą efekty w postaci trwałych i pozytywnych zmian wyglądzie. Ponadto, systematyczne zabiegi upiększające dodatkowo wzmacniają efekty zabiegów chirurgicznych.
 
Komentarze (4)

awatar
~Jola-W napisał:
2018-09-03 16:11:09
Też uważam, że operacje plastyczne są lekiem na kompleksy, ale także leczą duszę. DLatego też niektórzy operacje plastyczne traktują jako nowy początek. Ja po rozwodzie z mężem poszłam do gabinetu doktora Pabiańczyka i powiększyłam sobie piersi - dzięki temu mam świetny start w nowe życie.

awatar
ROZZEN napisała:
2013-04-21 09:19:20
Mądra prawda życiowa która skłania do stosowania pewnych reguł życiowych które zastosowane popłacają,sama operacja to już pierwszy krok,w następstwie do wprowadzenia radykalnych zmian.

przeczytaj wszystkie komentarze (+)
Zabiegi wg wskazań

14-10-06OoZ_baner_small (2)
Galeria produktów

Najnowsze kosmetyki


 
Korzystanie z serwisu CzasNaZmiane.pl oznacza akceptację regulaminu.
Wszelkie prawa do publikowanej treści zastrzeżone. Wykorzystywanie w innych serwisach bez zgody autora zakazane.
Copyright © 2008-2019 CzasNaZmiane.pl | All Rights Reserved

Serwis czasnazmiane.pl wykorzystuje pliki cookie zapisywane w folderze przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w regulaminie